کلاس آنلاین زبان می تواند از آن دسته کلاس هایی باشد که از جذابیت خاصی برخوردار است و یادگیری به طرز شگفت آوری در آن اتفاق می افتد بدون آنکه شخص متوجه این قضیه بشود. اجازه بدهید از خودم مثال بزنم، من از آن دسته افرادی بودم که همیشه کلاس حضوری را به آنلاین ترجیح میدادم و همین قضیه هم باعث شد که ۳ الی ۴ سال وقت تلف کنم و به صورت حضوری زبان انگلیسی را یاد بگیرم. بعد از اتمام انگلیسی، اگرچه بسیار خوشحال بودم که پس از چند سال رفتن و آمدن بالاخره توانستم دوره های انگلیسی را به پایان برسانم، اما پس از اتمام فقط و فقط به این موضوع فکر می کردم که من می توانستم به راحتی در خانه بنشینم و علاوه بر انگلیسی یک یا دو زبان دیگر را هم به صورت همزمان یاد بگیرم. علاقه من به یادگیری زبان های گوناگون و چند زبانه شدن بسیار زیاد است، به همین دلیل یک ماه پیش تصمیم به یادگیری زبان اسپانیایی گرفتم. اما این بار به صورت آنلاین و با شرکت در کلاس آنلاین اسپانیایی. امروز بعد از گذشت ۳۰ روز به این نتیجه رسیده ام که من همه عمر بیهوده به مدرسه و آموزشگاه رفته ام چه بسا که میتوانستم به صورت آنلاین و شرکت در کلاس های آنلاین متفاوت، بسیاری از علایق و رویاهایم را تحقق ببخشم.

IELTS7 Banner 01 8

امروزه با رشد چشمگیر فناوری و تکنولوژی، علاوه بر اینکه کارها به سمت صنعتی شدن حرکت می کنند، فعالیت های بسیاری نیز به صورت غیرحضوری وآنلاین در حال اجرا هستند. چه بسا که در بسیاری از موارد کیفیت این فعالیت ها چندین برابر بهتر بوده و نتایج بیشتر و بهتری نیز دارند. یادگیری زبان هم از این تغییر مستثنی نیست و همواره تغییراتی را رقم زده است. اکثر افراد بنابر علاقه یا گاها به دلیل موقعیت شغلی، محل زندگی، تحصیل یا موارد دیگر به دنبال یادگیری زبان هستند و تمایل به چند زبانه شدن دارند. اما کار و مشغله زیاد به آنها اجازه شرکت در کلاس ها را نداده است و آنها فرصتی برای شرکت در کلاس های حضوری و وقت گذاشتن برای یادگیری زبان را نداشته و همیشه آن را به شنبه ای دیگر موکول کرده اند. عده دیگری از افراد ممکن است فقط و فقط تمایل به شرکت در کلاس های حضوری داشته و کلاس آنلاین زبان را دوست نداشته باشند، اما واقعیت این است که همه ما به سرکلاس نشستن عادت کرده ایم و همیشه در انتظاریم که فردی به نام معلم یا استاد چیزی به ما یاد بدهد، هیچوقت به این فکر نکرده ایم این خود ما هستیم که میتوانیم چند زبان یاد بگیریم بدون اینکه سرکلاس حضوری بنشینیم و از معلم طلب یاد دادن و آموزش بکنیم. والدین نیز همواره بر این باورند که فرزندانشان حتما باید به موسسه یا آموزشگاه بروند و روی صندلی بنشینند تا بتوانند زبان یاد بگیرند، آنها شاید به این موضوع فکر نمی کنند که این سرکلاس نشستن نه تنها به یادگیری فرزندشان کمک نمیکند بلکه باعث میشود این رفت و آمد در بازه زمانی طولانی مدت آنها را از ادامه دادن نهی کند.

 

واقعیت این است که همه افراد از هوش و قدرت یادگیری یکسانی برخوردارند اما بسیاری نحوه به کارگیری و استفاده از آن را بلد نیستند یا فراموش کرده اند. ما برای یادگرفتن زبان و چند زبانه شدن احتیاجی به حضور در کلاس نداریم، به راحتی میتوانیم در خانه زبان یاد بگیریم و از این یادگیری لذت ببریم. اما شاید بپرسید چه لذتی در کلاس آنلاین وجود دارد که آن را متمایزتر از کلاس حضوری می کند. اگر کمی تامل کنیم به این نتیجه می رسیم که در کلاس آنلاین ما به راحتی در هر مکان یا موقعیتی که باشیم، می توانیم از امر یاد گیری بهره ببریم و هرگز نگرانی دیر رسیدن بر سر کلاس را نداشته باشیم. نکته ی مهم دیگر این است که این کلاسها ما را از وابستگی به معلم و حتی همکلاسی هایمان دور کرده و لذت یادگیری را چندین برابر می کند. این لذت زمانی قابل حس کردن است که بتوانیم خودمان مطالب جدیدی را کشف کرده و بدون نیازبه معلم و تدریس او، یافته های جدیدی کشف کنیم. من در این مدت با زبان آموزان زیادی برخورد کرده ام که با حضوردرکلاسهای آنلاین، پیشرفت آنها چندین برابر شده است. این پیشرفت حتی با چندین سال حضور در کلاس به دست نمی آید. حتی تلاش و اهمیتی که زبان آموزان برای یادگیری در کلاسهای آنلاین انجام می دهند به مراتب بیشتر از تلاشی است که در کلاسهای حضوری دارند. بسیار دیده ایم که معلمان یا حتی پدران و مادران از کم کاری زبان آموزان می نالند و به دنبال روشی هستند تا آنها را به سمت کار و تلاش بیشتر هدایت کنند. کلاسهای انلاین زبان این مسیر را برای زبان اموزان مشخص می کند و نگرانی معلمان و والدین را از کم کاری زبان اموزان از بین می برد.