یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشد؟ مهم نیست که چه سنی هستید و چه میزان مهارتی دارید، یادگیری صحبت کردن به زبان فرانسه مزایای شخصی و حرفه ای بزرگی دارد. براساس اعلام وزارت اروپا و امور خارجه، زبان فرانسوی ششمین زبان پرکاربرد جهان است. با توجه به مشارکت های فرهنگی بسیاری که فرانسه به ارمغان آورده است جای تعجب نیست که چرا بسیاری از مردم مایل به یادگیری زبان فرانسه هستند. در حقیقت، یادگیری صحبت کردن به زبان فرانسوی معنادارترین روشی است که می توانید خود را در یکی از جذاب ترین فرهنگ های روی زمین غوطه ور کنید. اما یادگیری زبان فرانسه چه مدت طول می کشد و چه راه هایی برای سرعت بخشیدن به این روند وجود دارد؟ وقتی به فکر یادگیری یک زبان جدید مانند فرانسوی هستید، طبیعی است که سوالات و نگرانی های زیادی داشته باشید. یادگیری زبان فرانسه به طور حتم یک سفر هیجان انگیز است، اما مزایای مثمر ثمر آن بدون زمان و تلاش حاصل نمی شود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

زمان لازم برای یادگیری زبان فرانسوی بستگی به این دارد که شما چگونه یاد بگیرید و چه میزان تسلطی را بخواهید. براساس اهدافتان سطح تسلط متفاوتی را نیاز خواهید داشت. برای تعریف اهداف و میزان تسلط خود و توسعه انتظارات واقع بینانه ، ایده خوبی است که به چارچوب مرجع مشترک اروپایی زبانها یا CEFR مراجعه کنید. این چارچوب زبان عامه پسند “ایجاد شده است تا یک پایه مشترک برای توصیف صریح اهداف، مطالب و روشها در آموزش زبان دوم / خارجی فراهم کند.”CEFR یک منبع قابل اعتماد برای ارزیابی مهارت زبان فرانسه است زیرا این مورد رایج ترین استاندارد در سراسر اروپا است. همچنین این مورد یک راه عالی برای تعیین اهداف واقع بینانه و تعیین یک برنامه قابل دستیابی برای رسیدن به اهداف است. به عنوان مثال، اگر هدف شما این است که فقط با یک ساعت مطالعه در هفته در یک سطح پیشرفته صحبت کنید ، این یک انتظار واقعی نیست. اما اگر قصد دارید با مطالعه و تمرین زبان فرانسه برای چند ساعت در روز ، در طی سه ماه به یک سطح پیشرفته برسید، در واقع ممکن است عملی باشد.

 

سطح مبتدی (A۱)
زبان آموزان مبتدی فرانسوی می توانند عبارات اساسی و اصطلاحات آشنا را درک و استفاده کنند. آنها تا زمانی که گوینده به آرامی صحبت کند، می توانند با متکلمان فرانسوی به روشی ساده ارتباط برقرار کنند و نیازهای آنها برآورده شود.

سطح مبتدی پیشرفته (A۲)
مبتدی پیشرفته همچنین می تواند عبارات و اصطلاحات اساسی و همچنین موارد مرتبط با زندگی روزمره را درک کند. آنها می توانند در تبادل مستقیم ارتباط با دیگران شرکت کنند و جزئیات ساده ای درباره محیط اطراف و برنامه روزانه خود ارائه دهند.

 

سطح متوسط (B۱)
به عنوان یک متکلم فرانسوی ، شما می توانید جملات را بر اساس تجربیات و تنظیمات برگزیده تکمیل کنید. شما همچنین می توانید بدون مشکل سفر کنید و در صورت لزوم مدیریت و ارتباطات ساده را نیز انجام دهید. به علاوه ، شما می توانید نظرات و ورودی های مربوط به امور روزمره را بطور منظم درک کنید، مانند مواردی که شامل کار، مدرسه و اوقات فراغت است.

سطح متوسط (B۱)
به عنوان یک متکلم فرانسوی ، شما می توانید جملات را بر اساس تجربیات و تنظیمات برگزیده تکمیل کنید. شما همچنین می توانید بدون مشکل سفر کنید و در صورت لزوم مدیریت و ارتباطات ساده را نیز انجام دهید. به علاوه ، شما می توانید نظرات و ورودی های مربوط به امور روزمره را بطور منظم درک کنید، مانند مواردی که شامل کار، مدرسه و اوقات فراغت است.

 

سطح خبره (C۱ / C۲)
آنها می توانند خود را به طیف گسترده ای از روش های متنوع بیان کنند و متن های مفصل را بخوانند و درک کنند. آنها همچنین بسته به بسترهای اجتماعی یا حرفه ای می توانند از زبان به روشی انعطاف پذیر تر استفاده کنند. مهمتر از همه ، زبان آموزان متخصص زبان می توانند تقریباً همه آنچه را می بینند و می شنوند درک کنند. حتی اگر شما یک فرد کاملا مبتدی باشید ، شرایط خاصی وجود دارد که به دست آوردن مهارت های زبان فرانسه را ساده تر می کند.

 

یادگیری فرانسوی آنلاین

گذراندن یک دوره آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه یک گزینه جالب است. تحقیق در قالب های مختلف و خواندن و بررسی دوره های زبان فرانسه می تواند به شما در انتخاب برنامه مناسب کمک کند. نکته مهم این است که دوره های آنلاین می توانند پر هزینه و وقت گیر باشند که اگر سعی در یادگیری سریع و بدون بودجه در زبان فرانسه دارید، ایده آل نیستند.

 

راه های یادگیری سریع تر زبان فرانسه
اگر آماده یادگیری زبان فرانسه هستید، تعدادی مسیر وجود دارد که می توانید طی کنید. از بازی ها و فعالیت های آنلاین گرفته تا کتاب های درسی و دوره های کامل ، انتخاب تکنیک های مناسب یادگیری همه به اهداف شما بستگی دارد. اگر تمرکز خود را بر یادگیری سریع فرانسوی گذاشته اید، می خواهید روشی را پیدا کنید که سرعت و کارایی را با دقت و لذت آمیخته کند.
بازی برای یادگیری فرانسه

بازی های یادگیری زبان روشی عالی برای سرگرمی و علاقه به یادگیری شما هستند. به عنوان مثال ، آزمایش های close فعالیتی است که در آن به یک شرکت کننده جمله یا جمله ای به زبان خارجی داده می شود که کلمات خاصی برداشته می شوند. سپس ، یادگیرنده باید تعیین کند که کلمات از دست رفته چیست. تست های close بسته به سطح مهارت، می توانند ساده یا پیچیده باشند و می توانند به گرامر ، درک زبان و دانش فرهنگی کمک کنند. Closemaster تست های close را به بازی تبدیل می کند که در آن می توانید امتیاز بگیرید و پیشرفت خود را پیگیری کنید ، همچنین هزاران کلمه فرانسوی را در متن یاد بگیرید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

تمرین مکالمه فرانسه

روش دیگری که می توانید یادگیری فرانسوی خود را سرعت بخشید ، تمرین با مکالمه فرانسوی است. French Together برای یافتن پارتنرمکالمه فرانسوی که با شما برابر یا پیشرفته تر از شما هستند ، چندین نکته ارائه می دهد. ابزارهایی مانند Meetup و Couchsurfing همچنین می توانند به شما در جستجوی یادگیری فرانسوی کمک کنند. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که در فرانسه یا کشور فرانسوی دیگری زندگی می کنید، تسلط فرانسه ممکن است در مدت زمان کوتاه تری آسان تر شود. بعضی ها می گویند مبتدی ها می توانند در یک سال مسلط شوند ، اما این البته به تجربیات شما در خارج از کشور نیز بستگی دارد.
همه چیز به خود شما بستگی دارد که با توجه به هدف و نیاز خود به چه میزانی از تسلط نیاز دارید و این موارد بر زمان شما در یاد گیری موثر است همچنین پشتکار شما امری بسیار مهم است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده