IELTS7 Banner 01 8

ادبیات انگلیسی در قرون وسطی را می توان با تعریفی از قرون وسطی یا قرن میانه شروع کرد. در واقع قرون وسطی را می توان از قرن ۵ تا ۱۵ میلادی به حساب آورد. این قرن در نهایت با بوجود آمدن دوران رنسانس به پایان رسید اما نمی توان از اهمیت آن در شکل گیری ادبیاتی بهتر و تکمیلی تر چشم پوشی کرد.
مورخان و تاریخ شناسان قرون وسطی را به دو دوره به نام عصر تاریکی و عصر فرهنگی تقسیم نموده اند؛ که عصر تاریکی در واقع بخش آغازین این قرن است که بسیاری معتقد هستند که نمی توان نگاهی شفاف از فرهنگ یا پیشرفت را در آن دید. اما عصر فرهنگی در واقع رفته رفته این قرن را به عصر رنسانس نزدیک تر نمود و گام های نوظهوری در عرصه فرهنگی اروپا به پا کرد.
قرون وسطی یا عصر شوالیه گری در واقع دلیلی بر شکل گیری انگلیسی آنگلو‌ساکسون و میانه شد که جدایی آنها در سال ۱۰۶۶ میلادی اتفاق افتاد و همین موضوع پس از مدتی باعث تحولی عظیم در شکل گیری ادبیاتی تازه تر در انگلستان گردید و ادبیات انگلیسی را دچار تغییرات اساسی و البته مثبت نمود.

 

خواندن متونی که در آن تاریخ شکل گرفت، به شکل عجیبی برای انگلیسی زبانان نیز سخت بود. به همین دلیل و به دلیل اینکه این متون و دست نوشته ها به فراموشی سپرده نشوند، کارشناسان زبان انگلیس در صدد آمدند که زبان انگلیسی کهن را به شکلی جداگانه و در رشته ای کاملا تخصصی به علاقه مندان آموزش بدهند.
این موضوع خود زمینه ساز آشنایی سایرین با ادبیات آن دوران بود و باعث گردید که امروزه کارشناسان تفکری کاملا متفاوت با سالهای گذشته را در پیش بگیرند. در واقع چیزی که بسیار از آن صحبت شده است این است که، این قرن را به عنوان دوره ای واپسگرا می بینند؛ در حالی که بسیاری دیگر به این موضوع معتقد هستند که این قرن را نمی توان در رده قرن کلاسیک یونان و یا رم دانست و قرن کلاسیک یونان به مراتب از قرون وسطی تاریک تر است.
قرون وسطی اگرچه فرهنگی که ما اکنون از کشورهای اروپایی و انگلیسی می بینیم را نداشت، اما زمینه ساز اتفاق مثبتی برای انگلستان و سایر کشورهای اروپایی گردید و حضور این قرن بود که دلیلی بر وجود مسیحیت در کشورهای انگلیسی گردید و در واقع بهتر است که بگوییم آغاز تبدیل قوم آنگلو‌ساکسون به مسیحیت در همان قرون شکل گرفت. علاوه بر این موارد چاپ اولین کتاب با عنوان Morte Darthur اثر سر توماس مالروی نیز، از رویدادهای مثبتی بود که در طی این دوران شکل گرفت. در این کتاب به مقایسه دو جامعه پرداخته شده بود که جامعه مسیحیت در این داستان بخش منفی داستان تلقی می شد.
سر توماس را البته فردی مذهبی و کاتولیک می شناسند و به همین دلیل بسیاری معتقد هستند که در این اثر او در واقع به جدایی دین از سیاست پرداخته است. سروانتس از جمله افرادی بود که در آن دوران جایگاه فرهنگی والایی داشت و در نتیجه از او در تاریخ انگلستان به عنوان سیاستمدار و وکیل نیز یاد می کنند.
شماری از افراد از این قرن به دوران طلایی یاد می کنند چرا که در این دوران صنعت چاپ وارد بریتانیا شد و همچنین افرادی بجز روحانیون نیز توانستند به رشد فرهنگی و ادبی دست یافته و در حقیقت بریتانیا با رشد طبقه میانی در طی آن سالها روبرو گردید.
ادبیات انگلیسی در اواخر این قرن و با سلطنت ملکه الیزابت اول، به شکوفایی رسید و این خود نوید اتفاقات خوب در طی آن دوران بود.
ادبیات انگلیس به شکل امروزی و به دلایل مختلف برای همگان به موضوعی جذاب تبدیل گردیده است و امروزه با تغییراتی کارشناسانه که در آن شکل گرفته، توانسته است به زبان اول در جامعه بین الملل تبدیل گردد.

 

اگر به هر دلیلی علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی هستید، می توانید با مطالعه در تاریخ ادبیات انگلیس و همچنین مرور شاهکارهای ادبی نویسندگان بزرگ این سرزمین، مسیری منحصر به فرد را در پیش بگیرید. موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به شکلی نوین و با توجه به روش سیستم آموزشی رامیت، توانسته است با تمرین های متفاوت و البته ویژه، زبان آموزان بسیاری را به یادگیری اصولی زبان انگلیسی راغب نماید.
دوره های شکل گرفته در این موسسه، با عنوان دوره های راکت انگیسی و همچنین دوره های همیاد معرفی شده اند و البته که در طی این دوره، آموزش زبان انگلیسی تنها به اصفهان و ایران ختم نشده است و ما امروزه به خود مغروریم که با ایجاد دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی توانسته ایم بخشی بزرگ از جامعه فارسی زبان را در اقصی نقاط جهان به یادگیری زبان انگلیسی علاقه مند سازیم.
دوره های ارائه شده همگی دارای پشتیبانی آنلاین هستند و با بهره گیری از اساتید راکت، توانسته اند گام های مستحکمی را در حوزه آموزش زبان انگلیسی طی نمایند. در این دوره ها زبان آموزان می توانند در زمان کلاس های خود دخیل باشند و در نهایت آموزش ها همگی با توجه به سبک یادگیری زبان آموزان صورت می پذیرد.
در صورت تمایل به شرکت در در دوره های ارائه شده و همچنین اقدام به دریافت مشاوره های لازمه در زمینه انتخاب زبان، انتخاب دوره، انتخاب محتوای آموزشی و… می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با مشاوران ما ارتباط حاصل نمایید:
– ارتباط با پشتیبانان ما در اینستاگرام و تلگرام
– ارتباط از طریق پشتیبانی سایت
– ثبت مشخصات خود در بخش زیر و اقدام به دریافت مشاوره
– تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲