IELTS7 Banner 01 8

آموزش زبان فرانسه به کودکان، ترفندهای خاص خود را دارد. باید از روش هایی استفاده کرد که کودکان به آموزش زبان و یادگیری، تشویق شوند. در اینجا می توانید با برخی از روش های آموزش زبان فرانسه به کودکان آشنا شوید و در روند تدریس زبان از آن ها بهره بگیرید. این روش ها جزء روش های جدید تدریس زبان به کودکان می باشند که اثر گذاری ویژه ای بر روی کودکان دارند و کودکان را به زبان فرانسه علاقمند می کنند.

روش های آموزش زبان فرانسه به کودکان

آموزش زبان فرانسه به کودکان با آموزش زبان به بزرگسالان، تفاوت های زیادی دارد. کودکان با روش های ارتباطی مخصوص خودشان به یادگیری زبان، علاقه پیدا می کنند. دنیای کودکان پر از بازی، نقاشی، شعر و قصه است. بنابراین برای آموزش زبان به کودکان باید از زیبایی های دنیای آن ها استفاده کرد تا کودکان به یادگیری زبان جذب شوند. از آنجا که والدین تمایل دارند که کودکان از سنین پایین با آموزش زبان آشنایی پیدا کنند؛ در ادامه برخی از روش های به روز و جذاب برای آموزش زبان فرانسه به کودکان را معرفی می کنیم.

۱- استفاده از فلش کارت های زبان فرانسه
در آموزش زبان فرانسه به کودکان باید از المان های بصری بهره برد. کودکان به تصاویر و شکلک های رنگی علاقه زیادی دارند. بنابراین وجود فلش کارت های زبان فرانسه برای آموزش زبان فرانسه به کودکان می تواند بسیار کمک کننده باشد. تصاویر حیوانات، گل ها، مکان ها و اشیاء مختلف می تواند در حافظه کودکان به خوبی ثبت شود و با دیدن تصویر، کلمه فرانسوی مربوط به آن، سریعا به ذهن کودک می آید. فلش کارت ها برای کودک قابل حمل هستند و کودک می تواند در هر جایی آن ها را همراه خود داشته باشد و کلمات فرانسوی را مرور کند.

۲- استفاده از شعرهای فرانسوی
برای آموزش زبان فرانسه به کودکان، شعرهای فرانسوی کودکانه بسیاری وجود دارد. شعرها به خاطر این که می توانند محیط آموزشی را شادتر کنند و همزمان مطالب آموزشی را نیز یاد دهند؛ هم در آموزش زبان و هم در آموزش آنلاین زبان، به خوبی موثر واقع می شوند. کودکان به راحتی شعرهای فرانسوی را به ذهن می سپارند و کلمات را یاد می گیرند. تجربه نشان داده است که کودکان برای یادگیری زبان با شعر ارتباط خوبی برقرار می کنند و لذت بیشتری از محیط کلاس می برند.

۳- انیمیشن های فرانسوی
از آنجا که کودکان به کارتن و انیمیشن علاقه زیادی دارند؛ یادگیری زبان فرانسه با انیمیشن می تواند کودکان را بسیار را جذب کند. در انیمیشن ها می توان نکات تربیتی و آموزشی را تلفیق کرد و به زبان فرانسه به کودکان یاد داد. این کار اثر گذاری آموزش زبان فرانسه را نیز بیشتر می کند. انیمیشن ها قابلیت بالایی برای انتقال مفاهیم زبان دارند. این نوع انیمیشن ها در حالی که دنیای کودکانه بچه ها را نمایش می دهند؛ مطالب آموزشی را هم به آن ها یاد می دهند.

۴- انجام بازی و سرگرمی
برای یادگیری زبان یکی دیگر از ترفندهای آموزش زبان فرانسه به کودکان، انجام بازی ها و سرگرمی هایی است که با استفاده از آن ها بتوان کلمات فرانسوی را به کودک یاد داد. این کار باعث می شود که کودک در حین بازی در محیط های مختلف؛ کلمات را به خوبی به یاد بیاورد.

۵- ابزارهای کمک آموزشی
برخی از ابزارهای کمک آموزشی می توانند اعداد و نحوه نوشتار کلمات فرانسوی را به خوبی به کودک یاد دهند. این ابزارهای کمک آموزشی با بهره گیری از خلاقیت خود کودک می توانند به خوبی مفاهیم زبان فرانسه را به کودک آموزش دهند. انواع نرم افزارهای آموزشی با توجه به سنین مختلف نیز می توانند کمک زیادی برای آموزش زبان فرانسه به کودکان کنند.

۶- نقاشی با موضوع فرانسوی
برا تفهیم مفاهیم فرانسوی می توان از نقاشی استفاده کرد. برخی از موضوعات را به زبان فرانسه مطرح کرد و از کودک خواست تا نقاشی آن را بکشد. این کار برای کودکان بسیار لذت بخش است و آن ها را به یادگیری زبان ترغیب می کند. علاوه بر این؛ با نقاشی می توان رنگ ها را به زبان فرانسه به کودکان یاد داد.

۷- کتاب های کمک آموزشی
انواع کتاب های کمک آموزشی برای آموزش زبان فرانسه به کودکان وجود دارد. کتاب های موجود در بازار بر اساس رده بندی سنی کودکان و نوجوانان تالیف شده اند تا برای سنین مختلف جذابیت داشته باشند. نمی توان کتاب هایی که برای کودکان است را برای نوجوانان تدریس کرد. زیرا در کتاب فرانسه مخصوص کودکان، مطالب فرانسوی به صورت ابتدایی تر آورده شده است تا برای کودکان قابل فهم باشد.

۸- آموزش آنلاین زبان فرانسه
برای افرادی که دوست دارند کودک در محیط خانه، آموزش زبان فرانسه ببیند، آموزش آنلاین زبان فرانسه نیز وجود دارد. این روش برای کودکانی که هنوز به محیط خانه و والدین خود وابستگی دارند؛ نیز روش بسیار مناسبی است. آموزش های آنلاین می توانند در مدت زمان کوتاهی به طور هدفمند کودک را آموزش دهند. روش های ذکر شده جزء روش های به روز تدریس زبان برای کودکان هستند. استفاده از این روش ها به طور تلفیقی می تواند اثر بسزایی بر کودکان داشته باشد و زبان فرانسه را به خوبی به کودکان آموزش دهد. این روش ها کودکان را به یادگیری زبان علاقمند می کند و با دنیای کودکانه آن ها ارتباط برقرار می کند. با این روش ها مربی آموزش زبان نیز می تواند به کودکان نزدیک تر شود و محیط دوستانه تر و جذاب تری برای کودکان فراهم می شود.

موسسه آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی با بهره گیری از تمامی روش های ذکر شده، می تواند آموزش زبان فرانسه به کودکان را به بهترین شکل ارائه دهد. همچنین با بهره گیری از آموزش آنلاین زبان و آموزش زبان در ۵۰ روز می تواند سریع ترین و بهترین خدمات آموزشی را به شما و کودک تان عرضه کنند. به طوری که در تمامی شرایط بتوانید به آموزش های زبان، دسترسی لازم را داشته باشید و شاهد پیشرفت کودنتان در زبان فرانسه باشید. برای ثبت نام کودک تان می توانید به موسسه آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی مراجعه نمایید و راهنمایی های لازم را از کارشناسان و مدرسان این موسسه بگیرید.