یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشد؟ این سوالی است که افرادی که به یادگیری زبان فرانسه علاقه دارند، همیشه به دنبال پاسخ آن هستند. از آنجا که زبان فرانسه با زبان انگلیسی تفاوت هایی دارد، ممکن است زمان لازم برای یادگیری آن نیز متفاوت باشند. در اینجا سعی می کنیم به این سوال از جنبه های مختلف پاسخ دهیم و موارد موثر بر آن را به طور کامل بررسی کنیم. مدت زمان یادگیری زبان فرانسه تا حدودی به خوده زبان آموز بستگی دارد اما روش های یادگیری زبان فرانسه که توسط اساتید مورد استفاده قرار می گیرد از اهمیت بالایی برخوردار است.

IELTS7 Banner 01 8 یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشد,مدت زمان یادگیری زبان فرانسه

یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشد؟

اینکه یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشد به برخی فاکتورها بستگی دارد. مدت زمان لازم برای یادگیری زبان فرانسه وابسته به مواردی مانند میزان تلاش زبان آموز، نحوه تدریس زبان فرانسه، سطح زبان فرانسه و میزان مکالمه روزانه می باشد که در ادامه هریک از این موارد را به تفکیک بررسی می کنیم. برای آموزش زبان فرانسه و هنگام ثبت نام در کلاس های آموزشی این موارد را مورد توجه قرار دهید تا در فراگیری زبان موفق تر باشید.

  • میزان تلاش زبان آموز:

یکی از فاکتورهایی که در زمان یادگیری زبان فرانسه بسیار موثر است؛ میزان تلاش زبان آموز می باشد. هر چه قدر زبان آموزان زمان بیشتری را به خواندن و تمرین کردن اختصاص بدهند. خیلی سریع تر می توانند در زبان فرانسه به تسلط کامل برسند. زبان آموزانی که در طول روز سعی می کنند به مکالمه های به زبان فرانسه، اخبار فرانسوی و یا فیلم ها و موسیقی های فرانسوی زبان گوش دهند؛ پیشرفت زیادی در یادگیری زبان فرانسه خواهند کرد. علاوه بر این؛ زبان آموزانی که دارای روحیه جستجوگر باشند، می توانند با تحقیق و جستجوی بیشتر، از سطح کلاس فراتر بروند و میزان دانش زبان خود را افزایش دهند. مدرسان زبان فرانسه معتقدند که برای تسلط به زبان فرانسه باید به طور متوسط در طول روز ، دو الی سه ساعت زمان برای خواندن و مرور این زبان اختصاص دهند تا به خوبی این زبان را فرا بگیرند. پس برای اینکه بدانید یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشد؟ باید به میزان تلاش خود و زمانی که برای مرور زبان فرانسه می گذارید؛ دقت کنید.

  •  نحوه تدریس زبان فرانسه:

نحوه تدریس زبان فرانسه در زمان یادگیری آن نقش بسزایی دارد. استفاده از روش های به روز و کتاب های جدید می تواند زبان آموزان را در جهت صحیح آموزش قرار دهد. همچنین بهره گیری از المان های صوتی و بصری نیز بسیار حائز اهمیت است. نحوه تدریس باید به گونه ای باشد که زبان آموز را در چهار مهارت خواندن، نوشتن، مکالمه و درک مطلب، قوی کند. این کار در صورتی امکان پذیر است که هنگام تدریس، برای هر کدام از این مهارت ها، زمانی اختصاص داده شود. دسته بندی صحیح گرامر زبان فرانسه برای آموزش به زبان آموزان نیز نکته مهمی است. گرامر زبان فرانسه باید به نوعی آموزش داده شود که زبان آموزان هر چه سریع تر بتوانند با بهره گیری از گرامر، مکالمه صحیح را یاد بگیرند. بنابراین مدرس زبان فرانسه و روشی که برای تدریس انتخاب می کند در میزان پیشرفت زبان آموز موثر است. آموزش آنلاین زبان و آموزش زبان در ۵۰ روز نیز از متدهای آموزش سریع زبان فرانسه است که برای افراد شاغل و یا افرادی که نیازمند مرور سریع زبان فرانسه هستند؛ بسیار مناسب می باشد. این روش ها می توانند به سرعت، آموزش زبان فرانسه را مرور کنند و به زبان آموزان کمک شایانی کنند.

  •  سطح زبان فرانسه:

سطح زبان فرانسه از  تا سطح C۲ وجود دارد. سطح  و  سطوح مقدماتی هستند. سطح  و  سطوح متوسطه و سطح C۱ و  جزء سطوح پیشرفته زبان فرانسه هستند. افرادی که بخواهند تا آخرین سطح زبان فرانسه را بگذرانند؛ حدود یک سال و نیم الی دو سال باید به طور مداوم برای یادگیری زبان فرانسه زمان بگذارند. اما افرادی که تمایل دارند سطوح مقدماتی و یا متوسط زبان فرانسه را بگذرانند، در مدت زمان کمتری می توانند به سطح مورد نظر خود برسند. بنابراین اینکه یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشد؟ بستگی دارد که زبان آموز می خواهد تا چه سطحی آموزش زبان فرانسه را یاد بگیرد.

  •  میزان مکالمه روزانه:

هر چقدر میزان مکالمه روزانه زبان آموز زیاد باشد، فرایند یادگیری و تسلط بر زبان فرانسه سرعت بیشتری می گیرد. به خاطر داشته باشید که مهم ترین مولفه برای تسلط بر یک زبان این است که بتوان به صورت روان به آن زبان صحبت کرد. بنابراین هرچه بیشتر بر روی مکالمه وقت گذاشته شود؛ این تسلط بیشتر می شود و جایگاه گرامر در مکالمه نیز مشخص تر می شود. زبان آموزان برای اینکه بتوانند مدت زمان یادگیری زبان فرانسه را کاهش دهند، بهتر است به طور روزانه، مکالمه زبان فرانسه را تمرین کنند. افراد می توانند موضوعی را برای مکالمه مشخص کنند و هر روز سعی کنند در حد ۱۰ جمله خوب و کامل در مورد موضوع مکالمه کنند. این کار در مدت زمان کمی می تواند بیشترین پیشرفت را با خود به همراه بیاورد. همچنین دایره لغات، زبان آموزان را نیز گسترده تر می کند. با بررسی هر یک از موارد بالا می توانید تشخیص دهید که یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می کشد و با تلاش بیشتر این مدت زمان را کاهش دهید. این موضوع بدیهی است که هر چه تلاش خود را افزایش دهید و مدت زمان بیشتری را به آموزش زبان فرانسه اختصاص دهید؛ میزان تسلط شما به این زبان افزایش پیدا می کند. باید سعی کنید به طور مستمر و با تمرکز بر هر چهار مهارت، زبان فرانسه خود را تقویت کنید و سرعت بیشتری به روند یادگیری زبان ببخشید.

موسسه آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی، آموزش زبان فرانسه را با به روز ترین روش های آموزشی، برای زبان آموزان ارائه می دهد. این موسسه با بهره گیری از اساتید مجرب و با استفاده از سیستم آموزشی رامیت، می تواند در زمان مناسب و با کیفیت بالا زبان فرانسه را به علاقه مندان آموزش دهد.
احمدرضا ابراهیمی با پرداختن به نیاز زبان آموزان در بیش از دو دهه، آموزش آنلاین زبان را ارائه داد تا علاقه مندان بتوانند بدون توجه به مرزهای جغرافیایی و با هر موقعیت و شرایطی که هستند، زبان فرانسه را با همراهی اساتید راکت بیاموزند. اساتید دوره از اساتید برجسته در حوزه آموزش زبان هستند که به چند زبان زنده دنیا مسلط هستند. دوره های راکت به دو صورت فشرده ( آموزش زبان فرانسه در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان فرانسه در 50 روز) برگزار می شوند و شما بسته به نیاز و با کمک مشاوران ما می توانید دست به انتخابی درست بزنید. این دوره ها به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می شوند و شما بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی می توانید به یادگیری زبان مورد علاقه تان بپردازید.
این دوره ها همگی از پشتیبانی آنلاین برخوردار هستند و زبان آموزان می توانند با شرکت در این دوره ها، علاوه بر آموزش زبان، مشاوره های لازمه را در جهت بهبود مسیر یادگیری بیاموزند. در صورت تمایل به شرکت در دوره های آموزش زبان فرانسه با ما از طریق پشتیبانی سایت ارتباط حاصل نمایید و یا با تکمیل بخش زیر و ثبت مشخصات خود، منتظر تماس کارشناسان اجرایی ما باشید.