IELTS7 Banner 01 8 برای یادگیری زبان کره ای از کجا شروع کنیم

برای یادگیری زبان کره ای از کجا شروع کنیم؟ افرادی که علاقه‌مند به زبان کره ای هستند شاید در آغاز راه بارها این سوال را از خود پرسیده باشند در ادامه پاسخگویی این دست از سوالات خواهیم بود. کره‌ای زبان رسمی کره جنوبی، کره شمالی و بخش خودگردان کره‌ای یانبین (Yanbian) در چین است. به زبان کره ای هانگول (Hangul) نیز گفته می شود. احتمالا شما در تلاش برای یادگیری زبان کره ای هستید تا موسیقی‌ها و فیلم‌ها و … این زبان را درک کنید یا برای سفر به کره برنامه ریزی کرده‌اید و یا حتی برای اهدافی مثل کار، تجارت یا تحصیل، سعی بر یادگیری زبان کره ای دارید، پس این مراحل ساده را دنبال کنید تا در راه صحبت به کره ای مسلط شوید. اگر می‌خواهید زبان کره ای را یاد بگیرید، یادگیری الفبای Hangul برای شروع مناسب است. این موضوع بسیار مهم است به خصوص اگر می‌خواهید بعداً به خواندن و نوشتن کره ای بپردازید.

برای یادگیری زبان کره ای از کجا شروع کنیم؟

  • با کمال تعجب، Hangul یک الفبای آسان برای یادگیری است. Hangul دارای ۲۴ حرف – ۱۰ واکه (حروف صدا دار یا مصوت) و ۱۴ همخوان (حروف بی صدا یا صامت) است. حروف هانگول بسیار نمادین هستند. همخوان‌ها از نمودارهای ساده‌ای ساخته شده‌اند که دهان برای بیان و ایجاد صدا به چه شکلی باشد. واکه ها از سه نماد تشکیل شده‌اند: نقطه‌ای که نشان دهنده خورشید است، یک خط افقی نمایانگر زمین و یک خط عمودی به نمایندگی از انسان‌ها ، که زمین و خورشید را به هم متصل می‌کنند. فقط ۱هفته را صرف یادگیری اصلی‌ترین واکه‌ها کنید و از ترکیب واکه‌ها استفاده کنید. سپس می‌توانید به یادگیری صامت‌ها بروید، می‌توانید آن‌ها را به گره‌های هفت‌تایی تقسیم و تمرین کنید و بعد از فرا گرفتن صامت‌ها، آن‌ها را با واکه‌ها ترکیب کنید.
  • بسته به برنامه مطالعاتی شما، باید بتوانید Hangul را طی چند هفته یا حتی کمتر یاد بگیرید. فلش کارت‌هایی برای حروف الفبای کره ای درست یا تهیه کنید و با صرف ده دقیقه در روز (به طور متوسط) مرتباً کارت‌ها را مرور کنید، می‌توانید در حدود یک ماه به خواندن Hangul مسلط شوید. پس از تسلط بر حروف انفرادی، زمان خواندن کلمات به سرعت فرا می‌رسد. هرچه مهارت خواندن را بیشتر تمرین کنید (حتی اگر نتوانید کلماتی را که می‌خوانید درک کنید) مهارت خواندن شما افزایش می‌یابد. ساده‌ترین راه برای تمرین از طریق رسانه‌های اجتماعی است. صفحه‌های مفید فیسبوک، اینستاگرام و یوتیوب آموزشگاه‌ها یا کره ای زبانان را دنبال کنید، زیرا مطالب روزانه مربوط به زبان کره ای را ارسال می‌کنند تا به شما در بهبود مهارت‌های خواندن، نوشتن و گوش دادن کمک کند. مقالات سایت زبان احمدرضا ابراهیمی نیز برای پیشرفت شما در مهارت‌های ۴گانه ی زبان‌های مختلف، روزانه محتواهای زیادی را منتشر می‌کند.
  • تلفط ترکیب حروف Hangul را بیاموزید درست مثل زبان انگلیسی، ما با ترکیب حروف خاص، برای ایجاد تلفظ جدید، قوانین خاصی داریم. زبان کره ای همچنین در هنگام تلفظ حروف خاص در حرف سوم (آخر) با یک هجا (حرف)، قوانین خاصی برای تلفظ دارد. واژگان ساده کره ای را به یاد داشته باشید.
  • پس از یادگیری خواندن Hangul ، قدم بعدی برای یادگیری زبان کره ای، شروع به جمع آوری واژگان است. هرچه واژگان وسیع‌تری را در اختیار داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید زبان را روان صحبت کنید. خود را با بیشترین کلمات ساده کره ای آشنا کنید. توصیه می‌شود حداقل در ۱۰ هفته واژگان جدید را یاد بگیرید. اگر یک کلمه به زبان فارسی یا انگلیسی می‌شنوید، در مورد نحوه تلفظ آن به کره ای فکر کنید. اگر کلمه کره ای را نمی‌دانید، آن را بنویسید و بعداً جستجو کنید. بسیار مفید است که برای این منظور همیشه یک دفترچه کوچک با خود داشته باشید. اگر بتوانید کلمات را در دیکشنری‌های تصویری یا در جمله یاد بگیرید خارق العاده است در این صورت شما می‌توانید هر کلمه‌ی جدیدی را که یاد می‌گیرید در دفترچه خود یادداشت و در توصیف آن یک جمله بنویسید یا با کلمه جمله‌ای بسازید، حتی می‌توانید تصویری رو به روی کلمه نوشته شده بکشید یا تصویری بچسبانید، شما با این روش‌ها یادگیری عمیق‌تری در زبان کره ای خواهید داشت. شما حتی می‌توانید برچسب‌های کوچکی را به وسایل خانه خود به زبان کره ای وصل کنید مثلا می‌توانید به آینه، میز قهوه و تلویزیون و یخچال اضافه کنید. این کلمات را آنقدر مشاهده خواهید کرد که آنها را یاد می‌گیرید حتی بدون آنکه متوجه شوید. گاهی ممکن است تصمیم گیری در مورد واژگان برای یادگیری دشوار باشد و این جایی است که دسته‌ها می‌توانند مفید باشند: سلام و احوال پرسی، غذا، حیوانات، حمل و نقل، صفت‌های رایج. فرهنگ کره ای همچنین می تواند واژگان موضوعی را ارائه دهد. به عنوان مثال، اگر در یک محیط دبیرستانی هستید، واژگان مربوط به مدرسه را انتخاب می‌کنید یا اگر به موسیقی گوش می‌دهید، آوازهای عاشقانه را انتخاب خواهید کرد.
  • تمرکز روی افعال کره ای یکی دیگر از مراحل روش های یادگیری زبان کره ای می‌باشد. یادگیری افعال رایج کره ای اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا فعل‌ها احتمالا مهم‌ترین قسمت هر جمله کره ای هستند. در واقع، در زبان کره ای معمول است که از یک جمله به طور کامل پرش کنید و فقط فعل را بگویید! نمونه‌ای از این امر این خواهد بود که به سادگی بگوییم “بخوریم” که می‌تواند به معنای “من می‌خواهم بخورم”، “بگذارید غذا بخوریم” یا “آیا می‌خواهید غذا بخورید؟” باشد، معنی می‌تواند از همان زمینه باشد اما با مقدمات مختلف تحویل داده می‌شود. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، به افعالی که بارها و بارها به زبان فارسی یا انگلیسی استفاده می‌کنید فکر کنید. لیستی از افعال را بنویسید تا آن‌ها را یاد بگیرید و در فرهنگ لغت کره‌ای یا اینترنت جستجو کنید.
  • تا به حال چندین بار برای یادگیری زبان کره ای به سراغ فیلم‌ها و سریال‌های کره ای زبان رفته‌اید؟ در این مرحله بهتر است این روش را به کار گیرید که در مدت زمان کمی متوجه نتیجه آن خواهید شد اما تماشای سریال‌ها و فیلم‌های زبان هدف، نیاز به رعایت نکات و اصولی دارد که هر فردی از آن آگاهی ندارد به همین دلیل برای آغاز اینکار باید از راهبران حرفه‌ای کمک گرفت.

موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به ابداع دوره های راکت و با آموزش زبان با سریال پرداخته است و تجربه‌ای متفاوت، منحصر به فرد را رقم زده است و طرفداران و زبان آموزان زیادی را در اقصی نقاط دنیا پیدا کرده است. هدف دوره‌های راکت نیتیو لایک شدن زبان آموزان متناسب با نیازهای روز دنیا می‌باشد. آموزش زبان کره ای در 50 روز (فوق فشرده) و یا 50 جلسه (فشرده) تحت عنوان راکت برگزار می‌شوند. اساتید حرفه‌ای و چند زبانه موسسه احمدرضا ابراهیمی با درک دغدغه زبان آموزان به پشتیبانی 24 ساعته از زبان آموزان خود مشغول هستند تا در پایان دوره زبان آموزان حرفه‌ای و مسلط را تحویل جامعه دهند.
احمدرضا ابراهیمی برای ایجاد آموزشی برابر و دسترسی همگانی دوره‌ها به صورت کاملا خصوصی و آنلاین برگزار می‌کند. اساتید دوره با در نظر گرفتن نیازهای زبانی زبان آموزان به برنامه ریزی متناسب با همان نیاز می‌پردازند تا شما در سریع‌ترین زمان ممکن به تسلط کامل برسید.
آموزش زبان با سریال با ایجاد عادت‌ها و مهارت‌های صحیح زبانی به شما در جهت نیتیو لایک شدن کمک بسیار زیادی می‌کنند در واقع حقیقی‌ترین و تنها گزینه برای نیتیو شدن، آموزش زبان با سریال می‌باشد.
در صورتی که علاقه‌مند هستید نیتیو لایک شدن را با ما تجربه کنید می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید؛ سپس مشاوران و کارشناسان ما با شما تماس گرفته و آماده پاسخگویی سوالات شما عزیزان هستند.