کره ای زبان رسمی کره جنوبی ، کره شمالی ، و بخش خودگردان کره ای یانبین (Yanbian) در چین است. به زبان کره ای هانگول (Hangul) نیز گفته می شود. احتمالا شما در تلاش برای یادگیری زبان کره ای هستید تا موسیقی ها و فیلم ها و … این زبان را درک کنید یا برای سفر به کره برنامه ریزی کرده اید و یا حتی برای اهدافی مثل کار، تجارت یا تحصیل، سعی بر یادگیری زبان کره ای دارید، پس این مراحل ساده را دنبال کنید تا در راه صحبت به کره ای مسلط شوید. اگر می خواهید زبان کره ای را یاد بگیرید ، یادگیری الفبای Hangul برای شروع مناسب است. این موضوع بسیار مهم است به خصوص اگر می خواهید بعدا به خواندن و نوشتن کره ای بپردازید.

 

با کمال تعجب، Hangul یک الفبای آسان برای یادگیری است. Hangul دارای ۲۴ حرف – ۱۰ واکه (حروف صدا دار یا مصوت) و ۱۴ همخوان (حروف بی صدا یا صامت) است. حروف هانگول بسیار نمادین هستند. همخوان ها از نمودارهای ساده ای ساخته شده اند که دهان برای بیان و ایجاد صدا به چه شکلی باشد. واکه ها از سه نماد تشکیل شده اند: نقطه ای که نشان دهنده خورشید است، یک خط افقی نمایانگر زمین و یک خط عمودی به نمایندگی از انسانها ، که زمین و خورشید را به هم متصل می کنند. فقط ۱هفته را صرف یادگیری اصلی ترین واکه ها کنید و از ترکیب واکه ها استفاده کنید. سپس می توانید به یادگیری صامت ها بروید، می توانید آن ها را به گره های هفت تایی تقسیم و تمرین کنید و بعد از فرا گرفتن صامت ها، آن ها را با واکه ها ترکیب کنید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

بسته به برنامه مطالعاتی شما ، باید بتوانید Hangul را طی چند هفته یا حتی کمتر یاد بگیرید. فلش کارت هایی برای حروف الفبای کره ای درست یا تهیه کنید و با صرف ده دقیقه در روز (به طور متوسط) مرتباً کارت ها را مرور کنید، می توانید در حدود یک ماه به خواندن Hangul مسلط شوید. پس از تسلط بر حروف انفرادی، زمان خواندن کلمات به سرعت فرا می رسد. هرچه مهارت خواندن را بیشترتمرین کنید (حتی اگر نتوانید کلماتی را که می خوانید درک کنید) مهارت خواندن شما افزایش می یابد. ساده ترین راه برای تمرین از طریق رسانه های اجتماعی است. صفحه های مفید فیسبوک، اینستاگرام و یوتیوب آموزشگاه ها یا کره ای زبانان را دنبال کنید، زیرا مطالب روزانه مربوط به زبان کره ای را ارسال می کنند تا به شما در بهبود مهارت های خواندن ، نوشتن و گوش دادن کمک کند. صفحه ی اینستاگرام موسسه ی زبان احمدرضا ابراهیمی نیز برای پیشرفت شما در مهارت های ۴گانه ی زبان های مختلف، روزانه محتواهای ویدیویی منتشر می کند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

تلفط ترکیب حروف Hangul را بیاموزید درست مثل زبان انگلیسی، ما با ترکیب حروف خاص، برای ایجاد تلفظ جدید، قوانین خاصی داریم. زبان کره ای همچنین درهنگام تلفظ حروف خاص در حرف سوم (آخر) با یک هجا (حرف)، قوانین خاصی برای تلفظ دارد. واژگان ساده کره ای را به یاد داشته باشید پس از یادگیری خواندن Hangul ، قدم بعدی برای یادگیری زبان کره ای، شروع به جمع آوری واژگان است. هرچه واژگان وسیع تری را در اختیار داشته باشید، راحت تر می توانید زبان را روان صحبت کنید. خود را با بیشترین کلمات ساده کره ای آشنا کنید. توصیه می شود حداقل در ۱۰ هفته واژگان جدید را یاد بگیرید. اگر یک کلمه به زبان فارسی یا انگلیسی می شنوید، در مورد نحوه تلفظ آن به کره ای فکر کنید. اگر کلمه کره ای را نمی دانید، آن را بنویسید و بعداً جستجو کنید. بسیار مفید است که برای این منظور همیشه یک دفترچه کوچک با خود داشته باشید. اگر بتوانید کلمات را در دیکشنری های تصویری یا در جمله یاد بگیرید خارق العاده است در این صورت شما می توانید هر کلمه ی جدیدی را که یاد می گیرید در دفترچه خو یاد داشت و در توصیف آن یک جمله بنویسید یا با کلمه جمله ای بسازید، حتی می توانید تصویری رو به روی کلمه نوشته شده بکشید یا تصویری بچسبانید، شما با این روش ها یادگیری عمیق تری در زبان کره ای خواهید داشت. شما حتی می توانید برچسب های کوچکی را به وسایل خانه خود به زبان کره ای وصل کنید مثلا می توانید به آینه، میز قهوه و تلویزیون و یخچال اضافه کنید. این کلمات را آنقدر مشاهده خواهید کرد که آنها را یاد می گیرید حتی بدون آنکه متوجه شوید. گاهی ممکن است تصمیم گیری در مورد واژگان برای یادگیری دشوار باشد و این جایی است که دسته ها می توانند مفید باشند: سلام و احوال پرسی، غذا، حیوانات، حمل و نقل، صفت های رایج. فرهنگ کره ای همچنین می تواند واژگان موضوعی را ارائه دهد. به عنوان مثال ، اگر در یک محیط دبیرستانی هستید، واژگان مربوط به مدرسه را انتخاب می کنید یا اگر به موسیقی گوش می دهید، آوازهای عاشقانه را انتخاب خواهید کرد.

 

تمرکز روی افعال کره ای سومین مرحله برای شروع کار در زبان کره ای ، یادگیری افعال رایج است زیرا فعل ها احتمالا مهمترین قسمت هر جمله کره ای هستند. در واقع ، در زبان کره ای معمول است که از یک جمله به طور کامل پرش کنید و فقط فعل را بگویید! نمونه ای از این امر این خواهد بود که به سادگی بگوییم “بخوریم” که می تواند به معنای “من می خواهم بخورم” ، “بگذارید غذا بخوریم” یا “آیا می خواهید غذا بخورید؟” باشد، معنی می تواند از همان زمینه باشد اما با مقدمات مختلف تحویل داده می شود. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید ، به افعالی که بارها و بارها به زبان فارسی یا انگلیسی استفاده می کنید فکر کنید. لیستی از افعال را بنویسید تا آنها را یاد بگیرید و در فرهنگ لغت کره ای یا اینترنت جستجو کنید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

قطعا با ثبت نام در دوره های آموزش آنلاین زبان کره ای در ۵۰ روز، یادگیری شما با سرعت بیشتر و کیفیت بهتری رقم می خورد. این دوره ها تحت عنوان راکت، با پشتیبانی ۲۴ ساعته توسط استادتان همراه است و شما از اپلیکیشن به خصوص با امکانات ویژه بهره مند هستید. ثبت نام در دوره ی راکت کره ای تجربه ی فوق العاده ای است که شما را به سطح زبان مدنظرتان می رساند. برای مطالعه ی بیشتر بر روی لینک آبی رنگ دوره کلیک کنید.
شما می توانید جهت ثبت نام اولیه و دریافت مشاوره ی رایگان فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید، همچنین می توانید با موسسه تماس حاصل فرمایید یا از طریق بخش پشتیبانی سایت با کارشناسان در ارتباط باشید.