IELTS7 Banner 01 8

متدهای آموزشی زبان ژاپنی متفاوت هستند و امروزه خوشبختانه این متدها به سمت و سوی کاربردی شدن سوق داده شده اند که در این مسیر شگفتی های بسیاری را نیز در سرعت یادگیری و همچنین کیفیتی که رقم زده اند، ایجاد نموده اند. در این راستا برخی از این متدها بیش از سایرین شناخته شده اند و دلیل این امر را شاید پرداختن بیشتر در این باره و یا نتایجی که کسب نموده اند، بتوان دانست.
زبان ژاپنی
 از زبان های آسیای شرقی است که شگفتی های بسیاری راه به همراه دارد. بسیاری از ژاپنی ها در سراسر دنیا زندگی می کنند اما معتقد به این موضوع هستند که نباید فرهنگ و آداب و رسوم خود را فراموش کرده و سعی می نمایند در هنگامی که با هم دیدار می نمایند به زبان مادری خود صحبت کنند.
بیش از ۱۳۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان سخن می گویند که همین موضوع ژاپن را در رده نهم بیشترین گویش ور قرار داده است. حدود ۱۰۰ میلیون نفر از این افراد زبان ژاپنی، زبان مادری شان است و سایر این افراد این زبان را به عنوان زبان دوم خود برگزیده اند.
هنوز بر سر اینکه این زبان جزء کدامیک از خانواده های زبانی ست بحث های فراوانی وجود دارد و بسیاری معتقد هستند که این زبان با زبان کره ای در یک خانواده قرار می گیرد. یادگیری این زبان به دلیل الفبای جذاب و نقوشی که در این الفبا به کار برده شده است از جذابیت بسزایی برخوردار است و به همین دلیل سالانه بر تعداد افرادی که به این زبان مسلط می گردند به مراتب افزوده می شود.

 

در جهت آسان تر نمودن این زبان آموزش صوتی به مراتب از طریق کارشناسان پیشنهاد می گردد که در برگیرنده تقویت مهارت شنیداری و همچنین آشنایی با  تلفظ صحیح کلمات و عبارات ژاپنی هستند. روش های صوتی با تنوع بسیاری به همراه هستند و این روش ها می توانند یادگیری از طریق موارد زیر را شامل گردند:

– آموزش زبان با آهنگ های ژاپنی
آهنگ های ژاپنی از بهترین منابع یادگیری این زبان هستند و از استقبال بی نظیری توسط زبان آموزان مواجه می شوند. گاهی شنیدن یک ترانه خود به علاقه مندی در این حوزه می انجامد که به  مراتب در سایر زبان ها نیز دیده می شود. آهنگ های ژاپنی در ژانرها و موضوعات متفاوت وجود دارند که بنا به سلیقه افراد و البته سطحی که دارند می توان از آنها بهره برد.
ترانه های رپ اصولا در مراحل پیشرفته تر که قدرت شنیداری تا حدودی تقویت گردیده است، پیشنهاد می شود و اما ترانه های آرام که موضوعاتی عاشقانه، عارفانه و گاها اجتماعی را به همراه دارند می توانند پیشنهاد خوبی برای افراد مبتدی باشند.

 

– آموزش زبان ژاپنی با فایل های صوتی_آموزشی
در این زمینه تلاش های گسترده ای صورت گرفته است و فایل های صوتی آموزشی ژاپنی با موضوعاتی از جمله معرفی، مکالمه در دانشگاه، مکالمه در سفر و… تهیه دیده شده اند که نتایج مثبت بسیاری را به همراه داشته اند. این فایل های صوتی اصولا از طریق موسسات زبان و کارشناسان در این حوزه ارائه می گردد که موضوعات متفاوتی را به آموزش می گمارد.

– آموزش زبان ژاپنی با پادکست ها
پادکست ها منابعی جذاب در جهت یادگیری بهتر زبان ژاپنی هستند و در واقع به تقویت دو مهارت مهم از جمله مهارت خواندن و شنیدن ژاپنی به مراتب می پردازند. پادکست ها موضوعات بسیاری را در بر می گیرند که از جمله این موضوعات خواندن بخش هایی از داستان ها و شعرهای معروف ژاپنی هستند که به سادگیی و روانی توسط گوینده خوانده می شوند و این بخش ها به صورت تصویری نیز در اختیار زبان آموزان قرار می گیرند.

 

مزایای یادگیری زبان ژاپنی صوتی!

هر روشی مزایا و معایبی را به همراه خواهد داشت اما در  انتخاب هر روش بیش از هر چیزی این سبک یادگیری هر یک از زبان آموزان است که نتیجه مثبت یا منفی یک روش را به بار می آورد. این روش یادگیری بیش از همه برای افرادی که از سبک یادگیری شنیداری برخوردار هستند نتیجه به همراه خواهد داشت. این افراد به راحتی می توانند از طریق شنیدن به آنچه که خواهان آن هستند دست بیابند. اما مزایای یادگیری این روش چیست و چه نکات مثبتی را به همراه داشته است که در گروه بهترین روش یادگیری زبان ژاپنی قرار گرفته است؟

۱- افزایش قدرت حفظ کردن لغات و عبارات
این روش یادگیری، تمرینی مناسب در جهت حفظ کردن بهتر لغات و عبارت ژاپنی است و می توان در کمترین زمان ممکن با حجم بسیاری از مطالب آشنا شده و ذهن خود را به یک بانک اطلاعات تبدیل نمایید.

۲- کم هزینه بودن
این روش یادگیری هزینه زیادی را نمی طلبد و در واقع چیزی که در این روش لازم است، دانلود یکسری فایل های صوتی، آهنگ ها و … است که با داشتن یک هندزفری و گوشی همراه میسر خواهد گردید.

۳- در دسترس بودن
به دلیل حجم بسیاری از فایل های صوتی در اینترنت این روش روشی مناسب و همیشه در درسترس است و تنها با یک کلیک ساده می توانید به حجم نامحدودی از منابع در اینترنت دست یابید.

۴- رسیدگی به سایر کارهای شخصی
در واقع به این دلیل که این روش نیاز به تمرکز بالایی نسبت به سایر زبان ها ندارد، می توان از آن در هنگام آشپزی کردن، در مترو، سفر و موارد دیگر بهره بسیار برد. در حقیقت در وصف این روش می توان گفت که نیازی به این نیست که از سایر کارهای خود دست بکشید و تنها بر روی یک کار متمرکز شوید.

 

در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، زبان آموزان با ثبت نام در دوره های آموزش آنلاین زبان ژاپنی از جمله آموزش زبان ژاپنی در ۵۰ روز و همچنین دوره های همیاد، به صورت رایگان به اپلیکیشن ARE دسترسی پیدا می کنند که این اپ مجموعه بی نظیر از فایل های صوتی، تصویری و کلیپ های آموزشی را به همراه دارد که تمرینی مناسب و برنامه ریزی شده را به زبان آموزان ارائه می دهد و در واقع اپلیکیشنی مفید در جهت تمرین در منزل و تمرین های خارج از زمان دوره های آموزشی است.
این اپ با پرداختن به سایر مهارت های اصلی در زبان ژاپنی از جمله مهارت مکالمه، خواندن، نوشتن و شنیدن و همچنین پرداختن به مهارت های مهمی مانند مهارت یادگیری گرامر و …، به شکلی سیستماتیک و مرحله به مرحله زبان آموزان را در مسیر قرار می دهد. از ویژگی های مثبت این اپلیکیشن این است که زبان آموزان به یک ربات در ارتباط نیستند و می توانند به راحتی در هر ساعت از شبانه روز با اساتید انتخابی خود ارتباط برقرار نموده و به تمرین و تکرار موضوعات فراگرفته بپردازند.

 

در واقع این نرم افزار از سیستم ارتباط انسان با انسان برخوردار است و شکلی نوین از اپلیکیشن های آموزشی را در این حوزه وارد نموده است. دوره های آموزشی همگی با نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی همراه هستند و اساتیدی که در این حوزه فعالیت می نمایند همگی از اساتید راکت زبان هستند که به چند زبان زنده دنیا مسلط هستند و همین امر در بهبود این مسیر می تواند بسیار مثمر ثمر باشد.
اگر علاقه مند به شرکت در دوره های آموزش زبان ژاپنی هستید و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این راستا دارید، می توانید با کارشنان ما از طریق پشتیبانی سایت و یا تکمیل بخش زیر ارتباط حاصل نموده و مشاوره های لازمه را در زمینه انتخاب زبان، دوره و آشنایی با مهارت های یادگیری کسب نمایید. همکاران ما تمام قد و به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما عزیزان هستند و شما را در طول این مسیر حمایت و پشتیبانی خواهند نمود.