داستان ها همیشه یک تصویر واقعی از فرهنگ، آداب و رسوم و خواسته های یک ملت هستند و گاهی تنها با دیدن یک فیلم یا خواندن یک قصه می توانیم براحتی با فرهنگ یک ملت آشنا گردیم. داستان های معروف ژاپنی هم چیزی به جز این مسئولیت را به دوش نمی کشانند و هر نویسنده ای آرزو دارد تا بتواند تصویری واقعی از کشور و مردم خود را به تصویر بکشاند.
ژاپن اگرچه یک کشور کوچک در میان سایر کشورها محسوب می شود اما با تلاش توانسته است امروز به یکی از سه قطب برتر اقتصادی در جهان تبدیل گردد و البته موفقیت های این کشور تنها در زمینه های اقتصادی نیست و خوشبختانه شاهد این هستیم که نویسندگان و کارشناسان ادبی این کشور به خوبی توانسته اند در میان سایر نویسندگان جایگاه بسزایی را کسب کنند و قدم های مثبتی را در ادبیات جهان بگذارند.
بی شک هاروکی موراکامی یکی از چندین نویسنده بزرگ در جهان داستان نویسی است که بخش مهمی از ادبیات را تحت تاثیر نوشته های خود قرار داده است. این نویسنده ژاپنی در سال ۱۹۴۹ در کشور ژاپن به دنیا آمد و آثار ایشان به قدری تاثیرگزار واقع گردید که امروزه به بیش از ۶۰ زبان دنیا ترجمه گردیده است.
ما در این مقاله اما قصد داریم تا شما را به بخشی گسترده تر از ادبیات ژاپن وارد نموده و با معرفی داستان های معروف ژاپنی بخشی هیجان انگیز را برایتان رقم بزنیم. در واقع این کتاب ها می توانند یکی از بهترین محتواهای آموزشی در جهت تقویت مهارت زبان ژاپنی بوده و آموزش زبان ژاپنی را به بخشی شیرین از فعالیت های شما تبدیل نمایند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

۱- کجا ممکن است پیدایش کنم
این کتاب اثری منحصر به فرد از نویسنده بزرگ ژاپنی، هاروکی موراکامی است که جزء اولین آثار این نویسنده به حساب می آید. این کتاب برگرفته از ۵ داستان بلند است که توسط نشر چشمه به زبان فارسی نیز ترجمه گردیده است. مترجم این اثر بزرگمهر شرف الدین یکی از سرشناس ترین مترجمین ایرانی است. نسخه اصلی این کتاب را می توانید از کتاب فروشی های معتبر تهیه نمایید. این کتاب می تواند تمرین مناسب در جهت یادگیری بهتر زبان ژاپنی باشد و به دلیل اینکه داستان های متنوعی را در خود جای داده است برای خواننده اثر لذت بخش تر جلو خواهد کرد.

۲- کافکا در کرانه
معادل ژاپنی این اثر 海辺のカフカ است که امروزه با کافکا در ساحل نیز در برخی از نشریات معرفی گردیده است. این اثر نیز از هاروکی موراکامی است که در سال ۲۰۰۲ از این اثر رونمایی نمود. این کتاب برگرفته از دو داستان مجزا اما کاملا مرتبط است که به دلیل جذابیت موضوعی سخت می شود که بخشی از آن را شروع نمود اما ادامه این کتاب را به روز دیگری موکول نمایید.

 

۳- خانه زیبارویان خفته
眠れる美女 یا خانه زیبارویان خفته یکی از شاهکارهای ادبیات داستانی است که نویسنده این اثر یاسوناری کاواباتا است که به خاطر این رمان در سال ۱۹۶۱ برنده دریافت نوبل ادبی گردید. در وصف این داستان همین بس که توسط نویسندگان بسیاری در جهان از جمله، گابریل گارسیا ماکز تحسین شده است و بسیاری از آن به عنوان یک شاهکار ادبی یاد نموده اند.

۴- گریه آرام
این کتاب نیز در سال ۱۹۹۴ برنده دریافت جایزه نوبل ادبی گردید و نویسنده این اثر کسی نیست جزء نویسند سرشناس ژاپنی با نام کنزابورو اوئه که بسیاری داستان های او را داستان هایی غمگین می دانند که عمده موضوعات بکاربرده در آنها برگرفته از حوادت بمباران هیروشیما می دانند.
گریه آرام در واقع تلاش می کند تا روایتی از زندگی مدرنیته را که به همراه سرخوردگی، افسردگی و… است را به تصویر بکشاند و برای این سبک زندگی راهی زیبان اما تخیلی را برگزیند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

۵- زن در ریگ روان
این کتاب اثر نویسنده ژاپنی آقای کوبو آبه است که روایت یک معلم حشره شناس را در پیش می گیرد که توسط گروهی به اسارت گرفته می شود. کتاب زن در ریگ روان تا کنون به بیش از ۵۰ زبان زنده دنیا ترجمه گردیده است و در واقع کوبو آبه با این اثر به شهرت جهانی دست یافت.

۶- وقتی یتیم بودیم
کازو ایشیگورو یکی از نویسندگان انگلیسی ژاپنی است که جایزه ادبی نوبل را نیز ازآن خود نموده است. این کتاب رمانی پلیسی است که روایتی از زندگی یک کارگاه ژاپنی در انگلستان را به قلم کشیده است. این کتاب در میان لیست جایزه بوکر نیز که یکی از جوایز مهم در دنیا ادبی محسوب می شود، قرار گرفته است.

 

۷- هرگز رهایم نکن
این کتاب نیز اثر کازوئو ایشی‌گورو است که در سال ۲۰۰۵ منتشر گردید. مجله تایمز این اثر را به عنوان یکی از بهترین کتابهای سال ۲۰۰۵ معرفی نمود و در همان سال این کتاب نامزد جایزه بوکر یکی از جوایز معتبر جهانی گردید. یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۶ نیز این کتاب نامزد جایزه آرتور سی کلارک گردید و با انتشار این اثر باز هم ادبیات ژاپن بر سر زبان ها افتاد.
سبک این کتاب علمی تخیلی است و داستان سه دانش آموزش در یک مدرسه شبانه روزی را روایت می کند که این مدرسه، مدرسه ای با قوانین عجیب است که روایتی تکان دهنده از زندگی انسان های معاصر را در بر دارد و لحظات شگفت انگیزی را برای خوانندگان خود رقم می زند.

۸- تجاوز قانونی
تجاوز قانونی مجموعه ای از ۶ داستان است که اسم این کتاب برگرفته از داستان اول چاپ شده در این اثر است. نویسنده این کتاب کوبو آبه است که داستانی مهیج و سورئال را به خوانندگان خود تقدیم می کند. تجاوز قانونی در سال ۱۹۹۱ منتشر گردید و به علت قلم قوی و داستان های زیبایی که در بر داشت، توانست به سرعت در جهان ادبیات جای باز کند.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای یادگیری بهتر، کتاب ها می توانند روش یادگیری مناسبی در جهت تقویت سایر مهارت ها از جمله مهارت گرامر و خواندن در زبان ژاپنی باشند. در واقع همه روش ها در کنار آموزش زبان ژاپنی که با آموزش های اساتید همراه هستند، مسیر بهتری را رقم می زنند.
در موسسه احمدرضا ابراهیمی برای این منظور تلاش می گردد که در کنار آموزش آنلاین زبان ژاپنی به روش های یادگیری در منزل به مراتب پرداخته شود و همچنین با معرفی کتاب های مناسب برای سطوح متفاوت، آگاهی در این مسیر را برای سایرین رقم بزنند.

 

اساتید راکت با بهره گیری از روش های نوین آموزشی و زیر نظر احمدرضا ابراهیمی، تخصص های لازمه خود را به دائما بهبود می بخشند و همین امر در نوین سازی تدریس آموزش های لازم، تاثیرگزار خواهد بود. دوره های منحصر به فرد موسسه احمدرضا ابراهیمی شامل دوره های راکت و همیاد زبان ژاپنی هستند که این دوره ها هر یک آموزش ها را با شخصی سازی با توجه به سبک یادگیری زبان آموزان همراه می سازند.
اگر علاقه مند به شرکت در دوره فوق فشرده آموزش زبان ژاپنی تحت عنوان راکت زبان ژاپنی هستید، می توانید با شرکت در این دوره ها، تنها با گذراندن ۵۰ جلسه آموزش نامحدود، سرعت و کیفیت در یادگیری را در کنار هم تجربه نمایید و به جای صرف یک زمان ۲ ساله برای یادگیری یک زبان، این زمان را صرف یادگیری چند زبان زنده بین المللی نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر، بخش زیر را تکمیل نمایید و با مشاوران آموزشی ما ارتباط حاصل نمایید. همکاران ما به صورت تمام وقت و در طول هفته، در خدمت شما عزیزان هستند و مشاوره های لازمه را در حوزه های آموزشی ارائه خواهند داد.