IELTS7 Banner 01 8 داستان های معروف ژاپنی,معرفی داستان های معروف ژاپنی

داستان‌ها همیشه یک تصویر واقعی از فرهنگ، آداب و رسوم و خواسته‌های یک ملت هستند و گاهی تنها با دیدن یک فیلم یا خواندن یک قصه می توانیم به راحتی با فرهنگ یک ملت آشنا گردیم. داستان های معروف ژاپنی هم چیزی به جز این مسئولیت را به دوش نمی‌کشانند و هر نویسنده‌ای آرزو دارد تا بتواند تصویری واقعی از کشور و مردم خود را به تصویر بکشاند.
ژاپن اگرچه یک کشور کوچک در میان سایر کشورها محسوب می‌شود اما با تلاش توانسته است امروز به یکی از سه قطب برتر اقتصادی در جهان تبدیل گردد و البته موفقیت‌های این کشور تنها در زمینه‌های اقتصادی نیست و خوشبختانه شاهد این هستیم که نویسندگان و کارشناسان ادبی این کشور به خوبی توانسته‌اند در میان سایر نویسندگان جایگاه بسزایی را کسب کنند و قدم‌های مثبتی را در ادبیات جهان بگذارند.
بی شک هاروکی موراکامی یکی از چندین نویسنده بزرگ در جهان داستان نویسی است که بخش مهمی از ادبیات ژاپن را تحت تاثیر نوشته‌های خود قرار داده است. این نویسنده ژاپنی در سال ۱۹۴۹ در کشور ژاپن به دنیا آمد و آثار ایشان به قدری تاثیر‌‌گزار واقع گردید که امروزه به بیش از ۶۰ زبان دنیا ترجمه گردیده است.
ما در این مقاله قصد داریم تا شما را به بخشی گسترده تر از ادبیات ژاپن وارد نموده و با معرفی داستان های معروف ژاپنی بخشی هیجان انگیز را برایتان رقم بزنیم. در واقع این کتاب‌ها می‌توانند یکی از روش های یادگیری زبان ژاپنی در جهت تقویت مهارت ژاپنی بوده و آموزش این زبان را به بخشی شیرین از فعالیت‌های شما تبدیل نمایند.

 داستان های معروف ژاپنی:

1- کجا ممکن است پیدایش کنم:
این کتاب اثری منحصر به فرد از نویسنده بزرگ ژاپنی، هاروکی موراکامی است که جزء اولین آثار این نویسنده به حساب می‌آید. این کتاب برگرفته از ۵ داستان بلند است که توسط نشر چشمه به زبان فارسی نیز ترجمه گردیده است. مترجم این اثر بزرگمهر شرف الدین یکی از سرشناس‌ترین مترجمین ایرانی است. نسخه اصلی این کتاب را می‌توانید از کتاب فروشی‌های معتبر تهیه نمایید. این کتاب می‌تواند تمرین مناسب در جهت یادگیری بهتر زبان ژاپنی باشد و به دلیل اینکه داستان‌های متنوعی را در خود جای داده است برای خواننده اثر لذت بخش تر جلو خواهد کرد.

2– کافکا در کرانه:
معادل ژاپنی این اثر 海辺のカフカ است که امروزه با کافکا در ساحل نیز در برخی از نشریات معرفی گردیده است. این اثر نیز از هاروکی موراکامی است که در سال ۲۰۰۲ از این اثر رونمایی نمود. این کتاب برگرفته از دو داستان مجزا اما کاملا مرتبط است که به دلیل جذابیت موضوعی سخت می‌شود که بخشی از آن را شروع نمود اما ادامه این کتاب را به روز دیگری موکول نمایید.

3- خانه زیبارویان خفته:
眠れる美女 یا خانه زیبارویان خفته یکی از شاهکارهای ادبیات داستانی است که نویسنده این اثر یاسوناری کاواباتا است که به خاطر این رمان در سال ۱۹۶۱ برنده دریافت نوبل ادبی گردید. در وصف این داستان همین بس که توسط نویسندگان بسیاری در جهان از جمله، گابریل گارسیا ماکز تحسین شده است و بسیاری از آن به عنوان یک شاهکار ادبی یاد نموده‌اند.

4– گریه آرام:
این کتاب نیز در سال ۱۹۹۴ برنده دریافت جایزه نوبل ادبی گردید و نویسنده این اثر کسی نیست جزء نویسند سرشناس ژاپنی با نام کنزابورو اوئه که بسیاری داستان‌های او را داستان‌هایی غمگین می دانند که عمده موضوعات بکار برده در آنها برگرفته از حوادث بمباران هیروشیما است.
گریه آرام در واقع تلاش می‌کند تا روایتی از زندگی مدرنیته را که به همراه سرخوردگی، افسردگی و… است را به تصویر بکشاند و برای این سبک زندگی راهی زیبا اما تخیلی را برگزیند.

5- زن در ریگ روان:
این کتاب اثر نویسنده ژاپنی آقای کوبو آبه است که روایت یک معلم حشره شناس را در پیش می‌گیرد که توسط گروهی به اسارت گرفته می‌شود. کتاب زن در ریگ روان تا کنون به بیش از ۵۰ زبان زنده دنیا ترجمه گردیده است و در واقع کوبو آبه با این اثر به شهرت جهانی دست یافت.

6- وقتی یتیم بودیم:
کازو ایشیگورو یکی از نویسندگان انگلیسی ژاپنی است که جایزه ادبی نوبل را نیز از آن خود نموده است. این کتاب رمانی پلیسی است که روایتی از زندگی یک کارگاه ژاپنی در انگلستان را به قلم کشیده است. این کتاب در میان لیست جایزه بوکر نیز که یکی از جوایز مهم در دنیا ادبی محسوب می‌شود، قرار گرفته است.

7- هرگز رهایم نکن:
این کتاب نیز اثر کازوئو ایشی‌گورو است که در سال ۲۰۰۵ منتشر گردید. مجله تایمز این اثر را به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های سال ۲۰۰۵ معرفی نمود و در همان سال این کتاب نامزد جایزه بوکر یکی از جوایز معتبر جهانی گردید. یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۶ نیز این کتاب نامزد جایزه آرتور سی کلارک گردید و با انتشار این اثر باز هم ادبیات ژاپن بر سر زبان‌ها افتاد.
سبک این کتاب علمی تخیلی است و داستان سه دانش آموزش در یک مدرسه شبانه روزی را روایت می کند که این مدرسه، مدرسه ای با قوانین عجیب است که روایتی تکان دهنده از زندگی انسان‌های معاصر را در بر دارد و لحظات شگفت انگیزی را برای خوانندگان خود رقم می‌زند.

8- تجاوز قانونی:
تجاوز قانونی مجموعه‌ای از ۶ داستان است که اسم این کتاب برگرفته از داستان اول چاپ شده در این اثر است. نویسنده این کتاب کوبو آبه است که داستانی مهیج و سورئال را به خوانندگان خود تقدیم می‌کند. تجاوز قانونی در سال ۱۹۹۱ منتشر گردید و به علت قلم قوی و داستان های زیبایی که در بر داشت، توانست به سرعت در جهان ادبیات جای باز کند.

 

برای یادگیری بهتر، کتاب‌ها می توانند روش یادگیری مناسبی در جهت تقویت سایر مهارت ها از جمله مهارت گرامر و خواندن در زبان ژاپنی باشند. در واقع همه روش‌ها در کنار آموزش زبان ژاپنی که با آموزش‌های اساتید همراه هستند، مسیر بهتری را رقم می‌زنند. اما خواندن کتاب به صورت مداوم بعد از مدتی برای همه ما خسته کننده می‌شود و به دنبال جایگزینی بهتر خواهیم بود. به نظر شما روشی وجود دارد که هم به شما در جهت یادگیری زبان کمک کند و هم سرگرم کننده باشد؟ به نظر شما روشی وجود دارد که باعث تقویت لهجه و مکالمه شما شود؟
همه ما به خوبی می‌دانیم که خواندن کتاب برای تقویت زبان مکمل خوبی محسوب می‌شود اما آیا تکمیل کننده هم می‌باشد؟ آیا تا به حال روشی را امتحان کرده‌اید که هم زمان باعث تقویت همه مهارت‌های شما شود؟

اگر به دنبال روشی نتیجه بخش، تکمیل کننده، سرگرم کننده و مهیج هستید ما به شما یادگیری زبان ژاپنی از طریق فیلم و سریال را پیشنهاد می‌کنیم. این روش یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین روش‌ها است که هم زمان هم مکالمه، لهجه، گرامر، تلفظ صحیح لغات، افزایش دایره لغات و…. را تقویت می‌کند.
اما آیا اینکه فقط شب تا صبح و صبح تا شب به تماشای فیلم بپردازید کافی است؟
مسلما جواب همه شما خیر می‌باشد. توجه داشته باشید، همانطور که خواندن کتاب و رمان برای تقویت زبان نیاز به رعایت نکاتی دارد، یادگیری زبان از طریق فیلم و سریال هم نیاز به رعایت نکات و اصولی دارد. اما همه ما از این اصول آگاهی نداریم و این کار را باید به استادش سپرد.
موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به همراه اساتید حرفه‌ای و چند زبانه خود، به آموزش شما زبان آموزان از طریق فیلم و سریال می پردازد. احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن دغدغه همه زبان آموزان به ابداع دوره‌های راکت پرداخته است. این دوره‌ها بر حسب نیاز افراد جامعه و ارتقا شما عزیزان به دو صورت فشرده ( آموزش زبان ژاپنی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان ژاپنی در 50 روز) برگزار می‌شوند. و شما بسته به نیاز و موقعیت خودتان می‌توانید هر یک از این دوره‌ها را انتخاب و یادگیری را آغاز کنید. در این مسیر مشاوران ما در کنار شما خواهند بود و شما می‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید. آنلاین و خصوصی برگزار شدن این دوره ها باعث می‌شود شما بدونه هیچ محدودیت زمانی و مکانی به یادگیری بپردازید.
اساتید راکت با بهره گیری از روش‌های نوین آموزشی و زیر نظر احمدرضا ابراهیمی، تخصص‌های لازمه خود را به دائما بهبود می‌بخشند و همین امر در نوین سازی تدریس آموزش‌های لازم، تاثیرگزار خواهد بود. دوره‌های منحصر به فرد موسسه احمدرضا ابراهیمی شامل دوره‌های راکت زبان ژاپنی هستند که این دوره‌ها هر یک آموزش‌ها را با شخصی سازی با توجه به سبک یادگیری زبان آموزان همراه می‌سازند.
اگر علاقه مند به شرکت در دوره فوق فشرده آموزش زبان ژاپنی تحت عنوان راکت زبان ژاپنی هستید، می‌توانید با شرکت در این دوره‌ها، تنها با گذراندن ۵۰ جلسه آموزش نامحدود، سرعت و کیفیت در یادگیری را در کنار هم تجربه نمایید و به جای صرف یک زمان ۲ ساله برای یادگیری یک زبان، این زمان را صرف یادگیری چند زبان زنده بین المللی نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم مشاوره و ثبت نام زیر را تکمیل نموده و با مشاوران آموزشی ما ارتباط حاصل نمایید. همکاران ما به صورت تمام وقت و در طول هفته، در خدمت شما عزیزان هستند و مشاوره رایگان و لازم را  به شما در حوزه‌های آموزشی ارائه خواهند داد.