برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی و تکنیک های یادگیری روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 پرسیدن سن به زبان ترکی,پرسیدن سن به ترکی

پرسیدن سن به زبان ترکی یکی دیگر از مباحث مکالمه زبان ترکی است که مخاطبان بسیاری از آن استفاده می کنند. امروز می خواهم به شما چند عبارت پرکاربرد از این بحث جذاب یاد بدهم. معمولا اولین چیزی که در کلاس به شما یاد می دهند پرسیدن سن دیگران و گفتن سن خودتان است. اما تنها دلیلی که این بحث اینقدر حائز اهمیت است به خاطر این است که غالبا زمانی که شما میخواهید با فردی سر صحبت را باز کنید کنجکاوی درباره سن طرف مقابل خالی از لطف نیست. در ادامه ما به معرفی جملات و کلماتی که مربوط به پرسیدن سن به ترکی می باشد، خواهیم پرداخت.

 

پرسیدن سن به زبان ترکی:

  • برای زمان هایی که در موقعیت های رسمی هستید و می خواهید سن فردی یا افرادی را بپرسید می توانید از عبارات تخصصی و حرفه ای زیر استفاده کنید. شناسه ها در زبان ترکی نقش بسیار مهمی دارند. شناسه sin و siniz به ترتیب برای مخاطب مفرد دوستانه و جمع یا مودبانه استفاده می شوند.

?Kaç yasındasınız
چند سالتونه؟

  • اما برای پرسیدن سن به ترکی در موقعیت هایی که جمع دوستانه و صمیمانه یا غیر رسمی است عبارت زیر بسیار کاربردی و دوستانه است.

?Kaç yaşındasın
یعنی: چندسالته؟

  •  یکی دیگر از راه های پرسیدن سن به زبان ترکی در مواقعی که شما در یک جمع کاری و رسمی هستید و باید کاملا رسمی و جدی صحبت کنید می توانید از عبارت زیر که کاملا مودبانه است استفاده کنید.

?Yaşınız kaç
شما چند سال دارید؟

  • و پرسیدن سن به ترکی در موقعیت های غیر رسمی و دوستانه باید از اصطلاحات صمیمانه استفاده کنید. میتوانید از این عبارت برای پرسیدن سن افرادی که با آنها دوست هستید استفاده کنید.

?Yaşın kaç
چند سال دارید؟

  • برای پاسخ دادن به این سوالات یک فرمول خاص و استثانایی وجود دارد که شما با استفاده از این دو فرمول می توانید به راحتی سن خودتان را بگویید:

عدد سن شما + yaşındayım

‎سن + yaşındayım

طبیعی است برای گفتن سنتان باید اعداد در زبان ترکی را نیز فرا بگیرید. برای آشنا شدن با نحوه بیان اعداد ترکی به مقاله آموزش اعداد به زبان ترکی استانبولی مراجعه کنید.

برای مثال:

.Yirmi dört yaşındayım
۲۴ سالمه.

یا

.Ben yirmi dört yaşındayım
من ۲۴ سالمه.

با اینکه آموزش زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی وقفه آموخته های خود را به صورت کلیپ و مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه مندان یادگیری زبان ترکی قرار می دهند. لینکهای زیر جهت راهنمایی شما در زمینه های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است.
آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی و ادبیات ترکی استانبولی.
زبان ترکی یکی از شیرین ترین زبان های دنیا محسوب می شود اما چگونگی یادگیری این زبان می تواند، این شیرینی و لذت را برای شما چند برابر کند. همیشه به ما گفته شده است که مسیری که برای رسیدن به هدفمان طی می کنیم باید به گونه ای باشد که از آن نهایت لذت و خوشی را ببریم. دقیقا یادگیری زبان هم به همین شکل می باشد تا زمانی که شما نتوانید از مسیر لذت ببرید یادگیری برای شما محقق نخواهد شد. اما ما اینجا هستیم تا این رویا و آرزوی دیرینه را برای شما محقق سازیم. همیشه افراد زیادی وجود داشته که علاقه به یادگیری زبان در کوتاه مدت را داشته اند اما تا زمانی که پایبند به روش های سابق و قدیمی باشید این رویا برای شما به واقعیت تبدیل نخواهد شد. ما به شما این اطمینان را می دهیم که با استفاده از دوره های یادگیری زبان راکت نه تنها به یادگیری زبان می پردازید بلکه به رویای دیرینه خود دست پیدا خواهید کرد. دوره راکت به دو صورت VIP Rocket و Tailored Rocker که فشرده و فوق فشرده هستند، برگزار می شوند. در این میان افرادی که به خودشان اهمیت می دهند و علاقه مند به خودشان هستند سریع تر از دیگران اقدام می کنند. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کار آمد و مفیدی به شما عزیزان داده باشیم. موسسه ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان ترکی دوره های راکت زبان های:
انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می کند. دوره های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان به روشی مدرن، پیشرفته و متفاوت در مدت زمان کوتاه می باشند. این دوره ها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می گردند. برای شرکت در این دوره ها فرم پایین را تکمیل نموده و منتظر تماس مشاوران و کارشناسان ما باشید. هم چنین می توانید از طریق پشتیبانی سایت با ما ارتباط حاصل فرمایید. مشاوران و کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما بزرگواران هستند.