IELTS7 Banner 01 8

پرسیدن سن به زبان روسی جزو مباحث مهم و رایج این زبان است. امروز می خواهم چند عبارت و اصطلاح از این مبحث را به شما آموزش دهم که بسیار کاربردی و مفید هستند. دلیل اینکه این موضوع بسیار حائز اهمیت است این است که شما از این عبارت ها و اصطلاحات می توانید در موقعیت های بسیاری استفاده نمایید. در موقعیت های غیر رسمی و دوستانه می توانید از عبارت مفید زیر استفاده کنید.

?Сколько тебе лет
           چند سالته؟

بر خلاف اصطلاح بالا این عبارت تنها برای موقعیت های رسمی استفاده می شود.

?Сколько (же) вам лет
            چند سالتونه؟

در صورتی که بخواهید در مورد سن دیگران بپرسید می توانید از عبارت های پایین استفاده کنید. عبارت پایین برای موقعیتی است که می خواهید سن یک مرد را از فرد دیگری بپرسید. (برای دانستن تلفظ دقیق به کلیپ مراجعه کنید.)

?Сколько ему лет
 آن مرد چند سال دارد؟

برای اینکه سن خانمی را از فردی دیگر بپرسید می توانید بگویید:

?Сколько ей лет
آن خانم چند سال دارد؟

 

و اما برای پاسخ دادن به سوالات رسمی و غیر رسمی بالا می توانید از جواب های کاربردی زیر استفاده کنید. اولین جواب بسیار ساده و راحت است و در مورد خودتان است. شما از آن در موقعیت های مختلف می توانید بهره ببرید.

.Мне ۳۱ год
 من ۳۱ ساله هستم.

اما برای گفتن سن دیگران از فرمول زیر استفاده می کنیم.

       .Ему ۲۲ года
آن آقا ۲۲ ساله است.

برای گفتن سن یک خانم نیز می توانید بگویید: (برای تلفظ دقیق به کلیپ مراجعه کنید.)

           .Ей ۴۵ лет
آن خانم ۴۵ ساله است.

و در آخر شما را با فرمول کلی گفتن سن آشنا می کنم. این فرمول اساس نوشتن سنتان را به شما می دهد و بسیار هم کاربردی و مفید است.

در صورتی که عدد آخر  سن مورد نظر ۱ بود آخر جمله می شود: год و در صورتی که انتهای عدد سن مورد نظر یکی از این اعداد (۵ ،۶ ،۷، ۸ ،۹ ،۰) بود شما باید در انتهای جمله بنویسید: лет در صورتی که پایان عدد سن مورد نظر یکی از این اعداد (۲، ۳، ۴ ) بود شما باید در پایان جمله از کلمه رو به رو استفاده کنید года.
آموزش مکالمه روسی یکی از آموزش های مورد نیاز ایرانیان علاقه مند به زبان روسی است. شما می توانید با مشاهده کلیپ های احوالپرسی به زبان روسی، سلام کردن به زبان روسی و دیگر مقالات بخش روسی آموزش رایگان روسی را با اساتید حرفه ای تیم آموزشی سایت ابراهیمی تجربه کنید.
امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. اساتید موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی قادرند هر یک از زبان های انگلیسی، عربی، روسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی،   ترکی، چینی و ژاپنی را  به شما طی ۵۰ روز به شیوه راکت  آموزش دهند. اساتید این موسسه هر کدام حداقل یک زبان را به شیوه راکت فرا گرفته اند و هر کدام حداقل به سه زبان مسلط هستند. برای شرکت در این دوره های استثنایی کافی است فرم زیر را تکمیل نموده و یا با شماره های۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید. زبان آموزان و اساتید راکت با بهره گیری از تکنیک ها و اصول راکت به مهارت های خاص و منحصر به فرد یادگیری تسلط می یابند.