IELTS7 Banner 01 8

کار های مورد علاقه به زبان ترکی در بسیاری از مکالمه ها قابل استفاده است. امروز می خواهم در رابطه با همین موضوع صحبت کنم زیرا مطمئن هستم شما از عباراتی که امروز فرا می گیرید در بسیاری از موقعیت ها می توانید استفاده کنید. اولین عبارتی که یاد می گیرید عبارت زیر است که در بسیاری از مکان ها به طور رسمی می توانید از آن استفاده کنید.

?Sevdiğin şeyler nedir
چه چیزهایی را دوست دارید؟

سوال زیر حالت دوم عبارت بالا است. که از آن در موقعیت های غیر رسمی می توان استفاده کرد.

?Neyi seversin
تو چی دوست داری؟

اما در جواب سوالات بالا می توان از عبارات زیر استفاده کرد. اگر کسی از من یکی از سوالات بالا را بپرسد، جواب من عبارات زیر است.

.Seyahat etmeyi seviyorum
من عاشق سفرم.

و

.Egzersiz yapmayı seviyorum
من عاشق ورزشم.

 

به غیر از جواب های بالا از جواب های زیر که دقیق تر هستند نیز می توان استفاده کرد. ( برای دانستن طرز صحیح تلفظ به کلیپ مراجعه کنید.)

.Yüzmeyi seviyorum
من عاشق شنا هستم.

.Okumayı seviyorum
من عاشق مطالعه هستم.

همانطور که مشاهده کردید در تمام جمله های بالا شناسه ” seviyorum ” وجود دارد. این شناسه به معنای دوست داشتن هست. پس برای اینکه چیزی که دوست نداریم را بگوییم باید از ” sevmiyorum “ استفاده کنیم. اکنون به شما طرز نوشتن و گفتن بعضی از کار هایی را یاد می دهم که کسی دوست ندارد.

۱-
.Sigara içmeyi sevmiyorum
من دوست ندارم سیگار بکشم.

۲-
.Kahve içmeyi sevmiyorum
من دوست ندارم قهوه بخورم.

۳-
.Fast-foot yemeyi sevmiyorum
من دوست ندارم فست فود بخورم.

با اینکه آموزش رایگان زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اما اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی وقفه آموخته های خود را به صورت کلیپ و مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه مندان یادگیری زبان ترکی قرار می دهند. لینک های زیر جهت راهنمایی شما در زمینه های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است.
آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی و ادبیات ترکی استانبولی.
آموزش مکالمه زبان ترکی با مشاهده کلیپ های صحبت کردن در مورد اوقات فراغت به زبان ترکی، توصیف ظاهر به زبان ترکی، صحبت کردن در مورد شخصیت افراد به زبان ترکی، انواع خداحافظی به زبان ترکی، روزهای هفته به زبان ترکی، سلام کردن به زبان ترکی و دیگر موضوعات در بخش های متفاوت مقالات صورت می گیرد.
امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کار آمد و مفیدی به شما عزیزان داده باشم. موسسه ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان ترکی دوره های راکت زبان های انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می کند.دور های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه می باشند. این دوره ها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می گردند. برای شرکت در این دوره ها فرم پایین را تکمیل نموده و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.