IELTS7 Banner 01 8

علاقه مندی ها به زبان چینی در صحبت کردن زبان چینی بسیار مفید و کار ساز است. یادگرفتن این مبحث در مکالمه ها نیز بسیار مفید است. امروز می خواهم در مورد چند تا از بهترین عبارات این موضوع صحبت کنم و چند تا از بهترین های آن عبارت ها را به شما آموزش بدهم. کلمه “喜欢” در زبان چینی به معنای دوست داشتن است و کلمه “最” به معنای بیشترین است.
ترکیب این کلمات می شود “最喜欢” که به معنای علاقه داشتن است. سوال زیر بسیار کاربردی و رایج است زیرا بیشتر مردم در اول مکالمه های خود از آن استفاده می کنند.

?你最喜欢什么颜色
/?nǐ zuì xǐhuān shénme yánsè/
رنگ مورد علاقت چیه؟

در عبارت بالا:

 چی؟ =/?什么?/ Shénme

رنگ =/颜色 /yánsè

برای پاسخ دادن به سوال بالا می توانید از پاسخ زیر استفاده کنید که در بین مردم چین بسیار رایج است.

。我最喜欢的颜色是藍色
/。wǒ zuì xǐhuān de yánsè shì lán sè/
رنگ مورد علاقه من آبی است.

最喜欢的颜色
/zuì xǐhuān de yánsè/
رنگ مورد علاقه

藍色
/lán sè/
آبی

 

برای پاسخ دادن به سوال دوم می توانید از جواب زیر استفاده کنید. (برای دانستن طرز صحیح تلفظ به کلیپ مراجعه کنید)

。我最喜欢的水果是苹果
/。wǒ zuì xǐhuān de shuǐguǒ shì píngguǒ/
میوه ی مورد علاقه ی من سیب است.

苹果
/píngguǒ/
سیب

最喜欢的水果
zuì xǐhuān de shuǐguǒ/ ‎/

 

اگر میوه مورد علاقه شما سیب نبود می توانید آن را جایگزین کلمه سیب کنید. آموزش مکالمه زبان چینی در هر موسسه ای به درستی تدریس نمی شود اما در موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی می توانید این مبحث شیرین را با روش های اصولی فرا بگیرید.
اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی حتی در آموزش گرامر زبان چینی و دیگر مباحث این زبان بسیار کارکشته و حرفه ای هستند و همین ویژگی است که آنها را نسبت به دیگر اساتید خاص کرده است.
دروه های  راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) زبان چینی دوره هایی ویژه مختص به این موسسه است که تنها اساتید این موسسه قادر به تدریس آن ها هستند اما اساتید این موسسه به غیر از دوره های راکت زبان چینی دوره های راکت زبان های انگلیسی، آلمانی، عربی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می کنند که برای شرکت در این دوره ها کافی است فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با شماره  ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل کنید.
جهت فرا گیری مباحث بیشتری از این زبان به مقالات زیر مراجعه کنید.
صحبت کردن درمورد داشته ها و نداشته ها به زبان چینی، کارهای مورد علاقه به زبان چینی، روز های هفته به زبان چینی، سلام و احوالپرسی به زبان چینی، زمان و ساعت به زبان چینی، پرسیدن سن به زبان چینی، و حتی در دیگر زبان ها مقالات انواع خداحافظی به زبان انگلیسی، روز های هفته به زبان انگلیسی،  حال ساده و استمراری در انگلیسی، احوالپرسی به زبان آلمانی، کاربرد ها و تفاوت های will و be going to، سلام کردن به زبان آلمانی و آموزش تضمینی زبان انگلیسی.