برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 صحبت کردن در مورد تجربه ها به زبان انگلیسی

موضوعاتی از جمله، صحبت کردن در مورد تجربه ها به زبان انگلیسی و یا اوقات فراغت و خاطرات گذشته موضوعات کاربردی برای هر زبان آموز است لذا یادگیری آن امری اجتناب ناپذیر است و از آن جا که در موسسه زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی به انتخاب موضوعات توجه ویژه‌ای می شود، در این جا به آموزش فرمی که شما عزیزان برای پرسیدن سوال پیرامون تجارب از شخص دیگر نیاز دارید می‌پردازیم:

 

 

صحبت کردن در مورد تجربه ها به زبان انگلیسی:

  • همانطور که می‌بینید در تمامی جملات از یک فرم مشخص برای سوال پرسیدن استفاده شده است. در این جملات از “have و has” استفاده شده که به عنوان فعل کمکی به کار برده شده‌اند. نکته دیگری که اهمیت دارد این است که استفاده از کلمه “ever”دلخواه است و می‌توانید آن را از جمله خود بدون آسیب رساندن به معنا حذف کنید.

?Have you ever gone to the U.S.A
آیا تا کنون به آمریکا رفته‌اید؟

?Have you ever eaten sushi
آیا تا به حال سوشی خورده‌اید؟

?Have you ever been to a Chinese restaurant
آیا تا کنون در یک رستوران چینی بوده‌اید؟

?Has your friend ever cooked Mexican food
آیا دوست شما تا کنون غذای مکزیکی درست کرده است؟

  • جملات مثبت نیز به همین صورت بیان می‌شوند یعنی استفاده از “have یا has” و اسم مفعول به عنوان فعل در جمله. در اینجا به آموزش جملات مثبت برای صحبت کردن در مورد تجربه‌ها می‌پردازیم:

.I have eaten an Italian Pizza
من قبلا یک پیتزای ایتالیایی خورده‌ام.

.I have been to an Italian restaurant
من قبلا در یک رستوران ایتالیایی بوده‌ام.

در این فرم همانطور که می‌بینید بعد از “have” شکل اسم مفعول فعل استفاده می‌شود به عنوان مثال “gone” اسم مفعول فعل “go” است. این جملات برای موقعیت‌های زیادی استفاده می‌شوند که حالت خبری دارند و در آخر آنها از نقطه استفاده می‌شود.

….I have been
….I have gone
….I have seen
….I have cooked

  • برای بیان جملات منفی در مورد تجربه‌های گذشته مانند فرم مثبت از اسم مفعول استفاده می‌کنیم با این تفاوت که بعد از “have” یا “has” باید از “not” استفاده کنیم. در پایان جمله هم نقطه گذاشته شود. به مثال‌های زیر توجه کنید:

.I have not been to an Italian restaurant
من (تا به حال ) در یک رستوران ایتالیایی نبوده‌ام.

.I have not eaten an Italian pizza
من (تا کنون) پیتزای ایتالیایی نخورده‌ام.

  • یکی دیگر از راه های بیان جملات منفی برای صحبت کردن در مورد تجربه‌ها استفاده از کلمه “never” در جمله است که دارای معنی منفی است پس در صورت استفاده از این کلمه دیگر احتیاجی به استفاده از “not” نخواهید داشت. کلمه “never” را نه تنها در جملات منفی همچنین در جملات سوالی به هیچ وجه استفاده نکنید چون همانطور که اشاره شد این کلمه به تنهایی معنی منفی به جمله شما می‌دهد. به جملات زیر دقت کنید:

.I have never eaten sushi
من هرگز سوشی نخورده‌ام.

.My friend has never cooked Mexican food
دوست من هرگز غذای مکزیکی درست نکرده است.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی در موسسه احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن نیاز زبان آموزان و برنامه ریزی دقیق انجام می‌شود که آماده آموزش زبان انگلیسی به شما عزیزان می‌باشد. اگر شما عزیزان به دنبال فرصت مناسبی برای یادگیری زبان هستید باید بدانید این موسسه قادر به برگزاری دوره های آموزش زبان در کوتاه مدت یا بهتر است بگویم آموزش زبان در ۵۰ روز می‌باشد که همان دوره‌های راکت هستند. راکت زبان انگلیسی که نوع خاصی از آموزش آنلاین زبان انگلیسی است، شما را به حد بالایی از زبان انگلیسی می‌رساند. علاوه بر آنلاین بودن، برگزاری دوره‌ها به صورت خصوصی باعث افزایش تمرکز و ارتقا سریع تر شما زبان آموزان می‌شود.
لازم است خاطر نشان کنیم که دوره راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) نه تنها برای زبان انگلیسی بلکه در سایر زبان‌ها از جمله چینی، روسی، اسپانیایی، عربی، آلمانی، ترکی  و…. نیز در حال برگزاری است و علاقه‌مندان به یادگیری را در کوتاه مدت به اهداف دیرینه‌ای که بر حسب علاقه یا نیاز خود داشته‌اند می‌رساند. اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی با مهارت و پشتکار مشغول به آماده سازی مقالات و کلیپ‌های آموزشی بر اساس نیاز زبان آموزان و با به کارگیری علوم روز در آموزش برای علاقه‌مندان به یادگیری زبان هستند.
شما عزیزان هم می‌توانید برای استفاده از محتواهای آموزشی و همچنین شرکت در دوره‌های مورد نظر در زبان دلخواه خود فرم مشاوره و ثبت نام  زیر را تکمیل کرده یا با شماره ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.