صحبت کردن در مورد تجربه ها به زبان انگلیسی موضوع کاربردی برای هر زبان آموز است لذا یادگیری آن امری اجتناب ناپذیر است و از آن جا که در موسسه زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی به انتخاب موضوعات توجه ویژه ای می شود، در این جا به آموزش فرمی که شما عزیزان برای پرسیدن سوال پیرامون تجارب از شخص دیگر نیاز دارید می پردازیم:

?Have you ever gone to the U.S.A
آیا تا کنون به آمریکا رفته اید؟

?Have you ever eaten sushi
آیا تا به حال سوشی خورده اید؟

?Have you ever been to a Chinese restaurant
آیا تا کنون در یک رستوران چینی بوده اید؟

?Has your friend ever cooked Mexican food
آیا دوست شما تا کنون غذای مکزیکی درست کرده است؟

همانطور که می بینید در تمامی جملات از یک فرم مشخص برای سوال پرسیدن استفاده شده است. در این جملات از “have و has” استفاده شده که به عنوان فعل کمکی به کار برده شده اند. نکته دیگری که اهمیت دارد این است که استفاده از کلمه “ever” دلخواه است و می توانید آن را از جمله خود بدون آسیب رساندن به معنا حذف کنید.

 

 

جملات مثبت نیز به همین صورت یا فرم بیان می شوند یعنی استفاده از have یا has” و اسم مفعول به عنوان فعل در جمله. در اینجا به آموزش جملات مثبت برای صحبت کردن در مورد تجربه ها می پردازیم:

.I have eaten an Italian Pizza
من قبلا یک پیتزای ایتالیایی خورده ام.

.I have been to an Italian restaurant
من قبلا در یک رستوران ایتالیایی بوده ام.

….I have been 
….I have gone
….I have seen
….I have cooked
در این فرم همانطور که می بینید بعد از “have” شکل اسم مفعول فعل استفاده می شود به عنوان مثال “gone” اسم مفعول فعل “go” است. این جملات برای موقیت های زیادی استفاده می شوند که حالت خبری دارند و در آخر آنها از نقطه استفاده می شود.برای یادگیری شکل منفی جملات برای بیان تجربه ها با ما همراه باشید.

برای بیان جملات منفی در مورد تجربه های گذشته مانند فرم مثبت از اسم مفعول استفاده می کنیم با این تفاوت که بعد از “have” یا “has” باید از “not” استفاده کنیم. در پایان جمله هم نقطه گذاشته شود.به مثالهای زیر توجه کنید:

.I have not been to an Italian restaurant
من (تا به حال ) در یک رستوران ایتالیایی نبوده ام.

.I have not eaten an Italian pizza
من (تا کنون) پیتزای ایتالیایی نخورده ام.

 

یکی دیگر از راه های بیان جملات منفی برای صحبت کردن در مورد تجربه ها استفاده از کلمه “never” در جمله است که دارای معنی منفی است پس در صورت استفاده از این کلمه دیگر احتیاجی به استفاده از “not” نخواهید داشت. کلمه “never” را نه تنها در جملات منفی همچنین در جملات سوالی به هیچ وجه استفاده نکنید چون همانطور که اشاره شد این کلمه به تنهایی معنی منفی به جمله شما می دهد. به جملات زیر دقت کنید:
.I have never eaten sushi
من هرگز سوشی نخورده ام.

.My friend has never cooked Mexican food
دوست من هرگز غذای مکزیکی درست نکرده است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

آموزش مکالمه در موسسه احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن نیاز زبان آموزان و برنامه ریزی دقیق انجام می شود که آماده آموزش رایگان زبان انگلیسی به شما عزیزان می باشد. اگر شما عزیزان به دنبال فرصت مناسبی برای یادگیری زبان هستید باید بدانید این موسسه قادر به برگزاری دوره های آموزش زبان در کوتاه مدت یا بهتر است بگویم آموزش زبان در ۵۰ روز می باشد که همان دوره های راکت هستند. راکت زبان انگلیسی که نوع خاصی از آموزش آنلاین زبان انگلیسی است، شما را به حد بالایی از زبان انگلیسی می رساند.
لازم است خاطر نشان کنم که دوره راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) نه تنها برای زبان انگلیسی برگزار می شود بلکه در سایر زبان ها از جمله چینی، روسی، اسپانیایی، عربی، آلمانی و ترکی نیز در حال برگزاری است و علاقه مندان به یادگیری را در کوتاه مدت به اهداف دیرینه ای که بر حسب علاقه یا نیاز خود داشته اند می رساند. اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی با مهارت و پشتکار مشغول به آماده سازی مقالات و کلیپ های آموزشی بر اساس نیاز زبان آموزان و با به کارگیری علوم روز در آموزش برای علاقه مندان به یادگیری زبان هستند.
شما عزیزان هم می توانید برای استفاده از محتواهای آموزشی و همچنین شرکت در دوره های مورد نظر در زبان دلخواه خود فرم زیر را تکمیل کرده یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.