IELTS7 Banner 01 8

دوست داشتن یا نداشتن چیزی به زبان انگلیسی در مکالمه به این زبان و برقراری ارتباط با افراد دیگر ما را مستلزم یادگیری نحوه بیان تنفر و علاقه ای که به کار یا چیزی داریم می کند. در کل برای بیان و ابراز این جملات و داشتن مکالمه ای زیبا با افراد انگلیسی زبان باید اصطلاحات و عبارت های خاصی یاد بگیرید تا به زیبایی کلام شما افزوده شود. در این جا به سوال و جواب هایی که برای شما عزیزان آموزش داده شده دقت کنید:

  شما به چه نوع موسیقی علاقه دارید؟                                             ?What kind of music are you into
     
من خیلی موسیقی کلاسیک دوست دارم.                                                  .I really love classical music

من یک طرفدار پر و پا قرص موسیقی کلاسیک هستم.                        .I’m a big fan of classical music

در جملات بالا موسیقی مورد علاقه به صورت مکالمه بیان شده که به جای پرسیدن سوالی ساده به شما آموزش می دهد که حرفه ای تر سوال بپرسید و برای جواب نیز اصطلاحات متفاوتی را به کار ببرید. لازم به یادآوری است که برای یادگیری تلفظ صحیح کلمات کلیپ را به دقت تماشا کنید.

 

برای پرسیدن پیرامون چیز های متفاوت نیز به همین صورت می توانید مکالمه خود را ادامه دهید مثلا کاری که بیشتر دوست دارید به آن مشغول باشید.

?What do you like doing most of all

.What I really like to do is making Arabic and English clips

یا:

?What’s your favorite thing to do

.My favorite thing to do is watching movies

 

اصطلاحات و عبارت های دیگری هم هستند که شما عزیزان با استفاده از این محتوای آموزشی می توانید یاد بگیرید و یک آموزش مکالمه رایگان را در اختیار داشته باشید. تمامی این موارد و همچنین مثال های زیر فقط برای بیان دوست داشتن چیزی یا کاری استفاده می شوند و شما نمی توانید برای موقعیت هایی که حس منفی نسبت به چیزی دارید استفاده کنید. در این جا به بعضی از این عبارات توجه کنید:

……….I really love                                        من خیلی دوست دارم……..

………I’m a big fan of                                  من طرفدار پر و پا قرص…….هستم.

………What I really like to do is              چیزی که من خیلی دوست دارم انجام بدهم این است که…….

………My favorite thing to do is             چیزی که مورد علاقه من هست که انجام بدهم این است که……

تمامی این عبارت ها در ابتدای جملات شما قرار می گیرند و شما می توانید در هر موضوعی جملات را ادامه دهید و کامل کنید. در واقع شما منظور خود را با شکل های متفاوت بیان می کنید و مجبور به استفاده از جملات تکراری و ساده یا پیش پا افتاده نیستید. قطعا وقتی شما با شخصی انگلیسی زبان صحبت می کنید یا فیلمی تماشا می کنید با چنین جملاتی برخورد خواهید کرد.

 

در این جا جملاتی را به شما عزیزان آموزش می دهیم که برای چیزها یا کارهایی که شما دوست ندارید و می خواهید حس منفی خود را به دیگران نشان دهید به کار می روند. (شما می توانید با تماشای کلیپ تلفظ و معنای جملات زیر را مشاهده فرمایید.)

?What things you are not so keen on
.I’m not so keen on watching horror movies

?What about the things you can’t stand doing
.I can’t stand watching horror movies

?Can you think of something you really hate
.A red scarf is not my thing

 

آموزش آنلاین زبان انگلیسی این روز ها بیشتر از قبل مورد توجه علاقه مندان قرار گرفته است ولی موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با بیش از ده سال سابقه آموزش آنلاین و تحقیقاتی که در این زمینه داشته است با علوم روز آموزش امکان یادگیری آنلاین زبان انگلیسی به صورت رایگان را برای علاقه مندان فراهم کرده است. شما همچنین می توانید آموزش فشرده زبان انگلیسی که همان آموزش زبان انگلیسی در کوتاه مدت است را در زبان های مختلف نیز ارائه کند. در موسسه استاد ابراهیمی این دوره ها به نام راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) در زبان های انگلیسی، ترکی، عربی، اسپانیایی، چینی، آلمانی و روسی برگزار می شوند و به رویای بسیاری از علاقه مندان جامه عمل پوشانیده است. اساتید موسسه ابراهیمی با مهارت و تلاش خود محتوای آموزشی ارزشمند و کارآمدی را به صورت کلیپ برای شما فراهم کرده اند.
شما عزیزان همچنین برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی می توانید به سایر مقالات مراجعه کنید که در این جا لینک تعدادی از آن ها را در اختیارتان قرار می دهیم: سلام کردن به زبان انگلیسی، مقایسه کردن به زبان انگلیسی، پرسیدن قیمت به زبان انگلیسی، صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان انگلیسی، بهترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه.
شما می توانید برای شرکت در این دوره ها فرم زیر را تکمیل فرمایید یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل فرمایید.