IELTS7 Banner 01 8

نپذیرفتن دعوت به زبان انگلیسی به مانند دیگر مباحث رایج برای مکالمه زبان انگلیسی از موضوعات آموزشی انتخاب شده توسط تیم ماست که امروز به آموزش خواهیم پرداخت. موسسه احمدرضا ابراهیمی با قرار دادن این مباحث کاربردی در خدمت علاقه مندان به یادگیری، آموزش رایگان زبان انگلیسی را به عنوان قسمتی از فعالیت اساتید توانمند خود ارائه می کند.
برای نپذیرفتن دعوت به زبان انگلیسی باید نکات و عبارت ها یا شاید بهتر است بگویم نحوه بیان آن را بدانیم و به طوری رد کردن دعوت را بیان کنیم که سوء تفاهمی برای طرفین گفتگو ایجاد نشود. در این جا به نکاتی که شما عزیزان باید مورد توجه قرار دهید دقت کنید:

از دعوت دیگران به خاطر دعوت تشکر کنید.
.Thanks for the invitation

از عبارات مودبانه برای رد دعوت دیگران استفاده کنید و دلیل بیاورید که چرا دعوت را نپذیرفته اید.
.Thanks so much, but I’m afraid I’ve got plans tonight

 

پس سه نکته ای که شما عزیزان باید برای رد کردن یا نپذیرفتن دعوت به آن توجه داشته باشید:

۱. تشکر کردن
۲. استفاده از عبارات مودبانه
۳. دلیل آوردن

اگر شما بخواهید این موارد را کامل رعایت کنید و کلام زیبا و محترمانه ای را به مخاطب خود منتقل کنید می توانید از اصطلاحات و عبارت هایی که در جملات در عکس زیر قرار داده شده است استفاده کنید. به یاد داشته باشید که در همه جملات تشکر کردن و ابراز آن در آغاز جمله است و این خود نشان دهنده احترام به مخاطب شما است.

 

برای دلیل آوردن می توانید از عبارتهایی مانند عبارت زیر استفاده کنید و سپس دلیل خود را بیان کنید :

….I’m afraid I’ve
.I’m afraid I’ve got plans tonight
.I’m afraid I’ve got something on
یا عبارت:
…..I’d love to, but
.I’d love to, but I’m having a doctor’s appointment that day
همان طور که می بینید بعد از این عبارت ها توضیح داده می شود که چرا شما نمی توانید دعوت طرف مقابل را بپذیرید. این شیوه رد کردن دعوت، کاملا محترمانه و قابل قبول است.(برای مثال های بیشتر و تلفظ جملات به کلیپ مراجعه کنید)

 

آموزش زبان به صورت آنلاین به یکی از گزینه های مورد استفاده برای اکثریت مردم و مخصوصا شاغلین شده است، چرا که محدودیت مکان و زمان برای علاقه مندان به یادگیری زبان از میان برداشته شده است و قابلیت دستیابی آن بسیار آسان شده است. شاید یادگیری آنلاین زبان انگلیسی را در ذهن خود تجسم کنید و سوالات زیادی پیرامون نحوه کار کردن یا آموزش برای شما ایجاد شود.
در موسسه زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی شما عزیزان می توانید با تماشای کلیپ ها و مقالات آموزشی با زبان های مختلف آشنایی پیدا کنید و یک آموزش رایگان زبان انگلیسی را توسط اساتید مجرب موسسه ابراهیمی تجربه کنید. در این قسمت لینک برخی از مقالات جهت آشنایی برای شما قرار داده شده است: پرسیدن قیمت به زبان انگلیسی، مقایسه کردن به زبان انگلیسی، بهترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه، سلام کردن به زبان انگلیسی، بهترین موسسه آموزش آنلاین زبان انگلیسی.
در موسسه ابراهیمی شما همچنین می توانید یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه مدت را تجربه کنید. آموزش زبان انگلیسی فشرده آنلاین نوعی از آموزش کوتاه مدت است که همان دوره های راکت یا آموزش زبان در ۵۰ روز است نه تنها در زبان انگلیسی بلکه در سایر زبان ها ی روسی، عربی، ترکی، اسپانیایی، چینی و آلمانی نیز برگزار می شود.
شما عزیزان برای مشاوره و شرکت در این دوره ها می توانید با تکمیل فرم زیر یا تماس با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.