IELTS7 Banner 01 8

درخواست کردن به زبان انگلیسی در حیطه آموزش این زبان از موضوعاتی است که در محتوا های آموزشی در نظر گرفته می شود. از آنجا که در آموزش آنلاین زبان انگلیسی نیز محتوا بر اساس نیاز علاقه مندان بررسی و انتخاب می شود وبری شما آموزش آنلاین رایگان زبان انگلیسی را فراهم می کند در این جا به آموزش این موضوع می پردازیم. برای بیان درخواست شما باید با روشهای مطرح کردن درخواست خود و همچنین عبارات، جمله بندی، زمان فعل ها و سایر نکات آشنایی داشته باشید. درخواست شما می تواند از یک دوست باشد یا از یک همکار یا هر شخص دیگر که قطعا نوع روابط متمایز از یکدیگر هستند و شما نمی توانید برای بیان درخواست خود از جملات مشابه استفاده کنید. برای بیان درخواست در موقعیت های غیر رسمی شما عزیزان باید دقت کنید که درخواست شما در قالب یک سوال مطرح می شود و از اصطلاحات زیر برای شروع سوال استفاده کنید:
?………Can you
?………Could you
?………Will you
?………Would you
بعد از این عبارات شما باید فعل را به شکل ساده در جملات استفاده کنید و درخواست خود را بیان کنید. این عبارات مودبانه و کمی غیر رسمی هستند به این معنا که مثلا برای بیان درخواستی از رئیس اداره ای که در آن کار می کنید مناسب نیستند ولی برای همکلاسی تان مناسب هستند.

 

حال اگر بخواهید اصطلاحاتی را بدانید که کمی رسمی تر باشند از عبارات زیر استفاده کنید به همان صورت که فعل به صورت ساده در جملات قرار می گیرد. به مثال ها توجه کنید:

?……Could you please
?……Do you think you could
……I wonder if you could
……I was wondering if you could
……I don’t suppose if you could
?….Would it be possible for you to
همان طور که مشاهده می کنید بعضی از جملات پرسشی و بعضی ساده هستند. (توصیه می کنم برای تلفظ صحیح جملات کلیپ را با دقت تماشا کنید.)

 

حالا اگر بخواهید کمی رسمی تر درخواستتان را مطرح کنید می توانید از عبارت های زیر استفاده کنید:
?……Do you mind
?……Would you mind
…….I was wondering if you’d mind

توجه کنید که در ادامه این جملات باید از شکل مصدری فعل (فعل+ing) استفاده کنید مثلا: 
?Do you mind getting a glass of water
اما اگر درخواست شما شکل منفی داشته باشد یعنی از شخصی بخواهید کاری را انجام ندهد از “not” در جمله به این شکل استفاده کنید. مثلا: میشه اینقدر بلند صحبت نکنی؟
?Would you not speak so loudly
?Would you mind not speaking so loudly

 

امیدوارم که این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. سعی ما در آموزش رایگان آنلاین زبان انگلیسی برای علاقه مندان به یادگیری ارائه مطالب مفید و کاربردی در قالب کلیپ یا متن بوده که موسسه آنلاین زبان احمدرضا ابراهیمی با تلاش اساتید توانمند خود قدم در این راه گذاشته است. موسسه ابراهیمی نه تنها با برگزاری دوره های آموزش فشرده آنلاین زبان انگلیسی که به نام راکت یا آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز فعالیت می کند بلکه محتوای آموزشی کاملی را با تلاش اساتید موسسه به صورت رایگان برای علاقه مندان فراهم کرده است که علاقه مندان با استفاده از این محتوا و تماشای کلیپ های آموزشی برای ارتقاء سطح زبان خود تلاش کنند. در این جا لینک بعضی از این مقالات آموزشی را برای شما قرار می دهیم:
سلام کردن به زبان انگلیسی، بهترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه، مقایسه کردن به زبان انگلیسی، پذیرفتن دعوت به زبان انگلیسی، بهترین موسسه آموزش آنلاین زبان انگلیسی رایگان.
برای یادگیری دوره های راکت زبان انگلیسی با یکی از شماره ها ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.