IELTS7 Banner 01 8

ماه ها به زبان روسی یکی از نیاز های روزمره شما است که باید آن را به درستی را گرفته باشید. به همین دلیل است که من امروز می خواهم این موضوع را با چند عبارت کاربردی از همین موضوع به شما آموزش بدهم. عبارتی که در اول کار شما فرا می گیرید عبارت زیر است که در موقعیت خودش بسیار رایج است و معنای آن الان توی چه ماهی هستیم است.

?Какой сейчас месяц
الان توی چه ماهی هستیم؟

عبارت زیر برای موقعیت هایی کاربرد دارد که شما می خواهید ماه مورد علاقه یک نفر را بپرسید. در چنین موقعیت هایی شما می توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

?Какой твой любимый месяц
ماه مورد علاقه تو چیه؟

در صورتی که بخواهید ماه تولد یک نفر را بپرسید می توانید از اصطلاح زیر بهره ببرید.

?В каком месяце у тебя день рождения
ماه تولدت کیه؟

برای پاسخ دادن به سوال اول شما می توانید از جمله زیر استفاده کنید که البته به معنای الان در ماه ژانویه هستیم است.

.Сейчас январь
الان در ماه ژانویه هستیم.

 

شما می توانید به جای کلمه январь که به معنای ژانویه است یکی از کلمات زیر را استفاده کنید که هر کدام به معنای یک ماه است.

Январь = ژانویه

февраль = فوریه

март = مارس

апрель = آوریل

май = مه

июнь = ژوئن

июль = ژوئیه

август = اگوست

сентябрь = سپتامبر

октябрь = اکتبر

ноябрь = نوامبر

декабрь = دسامبر

 

اگر بخواهید به سوال دوم پاسخ بدهید می توانید از عبارت رایج زیر استفاده نمایید.

.У меня день рождения в январе
ماه تولد من ژانویه است.

اگر ماه تولدتان ژانویه نبود می توانید کلمه в январе را با یکی از کلمات زیر که هر کدام معنای یک ماه را می دهند جا به جا کنید.

В январе
В феврале
В марте
В апреле
В июне
В июле
В августе
В сентябрe
В октябре
В ноябре
В декабре

در صورتی که بخواهید ماه مورد علاقه خودتان را بگویید می توانید از عبارت زیر استفاده کنید و یا ماه مورد علاقه خودتان را بنویسید.

.Мой любимый месяц — январь
ماه مورد علاقه من ماه ژانویه است.

 

اگرچه آموزش رایگان زبان ترکی به کمک مقالات و کلیپ های سایت استاد احمدرضا ابراهیمی اجرایی است اما در این مسیر شما نیازمند راهبری اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی نیز هستید.
دوره های راکت زبان روسی (آموزش فشرده زبان روسی در ۵۰ روز) دوره هایی منحصر به فرد و خاص هستند که تنها در موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی تدریس می شوند. این دوره ها تمامی مباحث زبان روسی از جمله آموزش مکالمه زبان روسی و آموزش گرامر زبان روسی آموزش داده می شوند.
اساتید موسسه ابراهیمی هر کدام بیش از یک زبان را به شیوه راکت فرا گرفته اند و قادرند حداقل به سه زبان صحبت کنند و آن ها را تدریس کنند.
برای یادگیری مباحث بیشتر زبان روسی به مقالات زیر مراجعه کنید.
روز های هفته به زبان روسی، صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان روسی، ساعت و زمان به زبان روسی، پرسیدن قیمت به زبان روسی، پرسیدن سن به زبان روسی،  احوالپرسی به زبان روسی، سلام کردن به زبان روسی
جهت شرکت در دوره های راکت زبان روسی و آموزش خصوصی زبان روسی فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با یکی از شماره های ۰۳۱۳۷۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.