IELTS7 Banner 01 8

علاقه مندی ها به زبان آلمانی در بین مباحث زبان آلمانی یکی از مبحبوب ترین ها است. من امروز می خواهم این مبحث را به شما به صورت کامل آموزش دهم و شما را نسبت به این مبحث کاملاً علاقه‌مند بسازم. برای بیان کردن علایق مان به زبان آلمانی شما می توانید از فعل زیر بهره ببرید، اما این فعل همچون دیگر فعل های زبان آلمانی نیا نیاز به صرف کردن دارد و بر اساس ضمیر فاعلی ما فرم آن متغیر هست.

Mögen

عبارت زیر مثالی از صرف کردن و استفاده کردن از فعل بالا است.

.Ich mag Fisch
من ماهی دوست دارم.

عبارت زیر نیز به معنای تو ماهی دوست داری است و در موقعیت های غیر رسمی و دوستانه استفاده می گردد.

.Du magst Fisch
تو ماهی دوست داری.

به مثال زیر نیز توجه فرمایید:

.Sie mag Fisch
او ماهی دوست دارد.

اگر در جمعی بودید که همه شما ها ماهی دوست داشتید می توانید از عبارت زیر بهره ببرید زیرا این عبارت دقیقاً به همین معنا است.

.Wie mögen Fisch
ما ماهی دوست داریم.

اما اگر در جمعی بودید که شما ماهی دوست نداشتی یا خواستی به جمعی که ماهی دوست دارند بگویید شما ماهی دوست دارید باید از عبارت زیر استفاده کنید.

.Ihr mögt Fisch
شما ماهی دوست دارید.

 

اگر خواستید به افرادی که از شما دور هستند بگویید ماهی دوست دارند باید از اصطلاح زیر استفاده کنید زیرا این اصطلاح به معنای آن ها ماهی دوست دارند است.

.Sie mögen Fisch
آن ها ماهی دوست دارند.

در صورتی که بخواهید جملات خودتان را منفی کنید یا جمله تان را منفی کنید باید از یکی از شناسه های زیر استفاده نمایید. هر کدام از آنها با یکدیگر متفاوت هستند و بر اساس خنثی، مذکر و مونث هستند.

Kien(خنثی)
Keinen(مذکر)
Keine(مونث)

 

برای اینکه بخواهید بگویید من ماهی دوست ندارم باید از عبارت رایج و کاربردی زیر استفاده کنید.

Ich mag Keinen Fisch
من ماهی دوست ندارم.

شما می توانید غیر از فعل (mogen) از قید (gern) نیز بعد از فعل استفاده نمایید. این فعل کاربردهای بسیاری دارد از جمله عبارتی که در پایین مشاهده می کنید. این عبارت در موقعیت هایی استفاده می شود که شما دوست دارید سبزی بخورید. در چنین موقعیتی این عبارت بسیار رواج دارد.

.Ich schwimme gern
من شنا کردن رو دوست دارم.

البته که شما با خواندن مقالات زبان آلمانی سایت استاد احمدرضا ابراهیمی از جمله سلام کردن به زبان آلمانی و احوالپرسی به زبان آلمانی می توانید زبان آلمانی را فرا بگیرید اما برای یادگیری این زبان به صورت حرفه ای باید در دوره های راکت زبان آلمانی (آموزش فشرده زبان آلمانی در ۵۰ روز) شرکت کنید. این دوره ها تمامی مباحث آموزش مکالمه به زبان آلمانی و آموزش گرامر زبان آلمانی را در خود فرا گرفته اند. اساتید موسسه ابراهیمی به غیر از آموزش دوره های راکت زبان آلمانی توانایی آموزش راکت زبان های انگلیسی، عربی، ترکی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی و روسی را نیز دارند.
جهت شرکت در دوره های راکت زبان آلمانی و دوره های آنلاین زبان آلمانی با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.