IELTS7 Banner 01 8

سوال پرسیدن در مورد توانایی ها به زبان عربی یکی دیگر از موضوعات آموزشی است که در برنامه آموزش رایگان زبان عربی در موسسه زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی قرار گرفته است. محتوای آموزشی در این موسسه بر پایه نیاز زبان آموزان توسط تیمی از اساتید مجرب تهیه می شود. تماشای کلیپ های آموزشی در این سایت به همراه برنامه ریزی، آموزش آنلاین مکالمه عربی را به راحتی در اختیار شما قرار می دهد.
امروز می خواهیم به شما طریق سوال پرسیدن در مورد توانایی ها را از شخص دیگر آموزش دهیم:


هل تَقدِرُ أن تتحدث العربیة؟
آیا می توانی عربی صحبت کنی؟
نعم، أقدِر!          بله، می توانم!
لا، لا اقدِر.          نه، نمی توانم.

 

برای پرسیدن سوال در مورد کارهایی که شخص می تواند انجام می دهد یا نه، از این عبارت استفاده کنید “هل تقدِرُ اَن” به اضافه فعل مضارع مانند مثال:

هل تقدر ان تلعب الشطرنج؟

آیا می تونی شطرنج بازی کنی؟
پس حتما این فرم را به خاطر بسپارید و برای پرسیدن سوال این فرمول را به کار بگیرید. در این جا از کلمه پرسشی “هل” نیز استفاده شده که معنی آن”آیا” است. جواب کوتاه برای این سوالات با “نعم” به معنی بله و “لا” به معنی خیر داده می شود که در کلیپ می توانید مشاهده کنید. توجه داشته باشید که در آخر جملات پرسشی از علامت سوال استفاده کنید. نکته دیگر این که برای تلفظ صحیح کلمات و لحن درست جملات حتما کلیپ را تماشا کنید.

 

یادگیری زبان عربی در کوتاه مدت یکی از دغدغه های علاقه مندانی است که بنا به فرصت شغلی یا تحصیلی و… مجبور هستند که در مدت زمان کوتاه خود را به سطح مورد نظر از این زبان برسانند. دوره های آموزش فشرده زبان عربی یا آموزش زبان عربی در ۵۰ روز در موسسه زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی در حال برگزاری است و این دوره ها که به نام راکت نیز شناخته شده اند برای علاقه مندان به زبان های انگلیسی، ترکی، اسپانیایی، روسی، چینی و آلمانی نیز برگزار می شوند.
یادگیری آنلاین رایگان زبان عربی یک فرصت استثنایی است که تیم اساتید موسسه ابراهیمی با تلاش خود برای علاقه مندان فراهم کرده اند که در واقع آسانترین روش یادگیری زبان عربی است. با بهره گیری از این آموزش شما می توانید به آمادگی لازم برای شرکت در دوره های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) برسید و در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.
شما عزیزان هم برای دریافت مشاوره رایگان و شرکت در این دوره ها می توانید فرم زیر را کامل کنید یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.