IELTS7 Banner 01 8

دعوت کردن به زبان چینی یکی از مباحث کاربردی در یادگیری آنلاین زبان چینی و مکالمات روزانه این زبان است. شما برای یادگیری این مبحث تنها باید کلیپ بالا را به همراه این مقاله مطالعه فرمایید. در اینجا شما عباراتی را فرا می گیریم که در بین مردم بسیار محبوب هستند.عبارت زیر نیز یکی از این عبارات است که در موقعیت هایی استفاده می شود که شما می خواهید شخصی را دعوت به فیلم دیدن کنید.

?你明天有空吗? 我请你去看电影
?Nǐ míngtiān yǒu kòng ma
?Wǒ qǐng nǐ qù kàn diànyǐng
فردا آزاد هستی؟ (زمان آزاد داری؟)
دعوتت می کنم که بریم فیلم ببینیم.
(به فیلم دیدن دعوتت می کنم.)

اصطلاح پایین نیز نوع دیگری از دعوت کردن شخصی برای فیلم دیدن است که در موقعیت های خود بسیار رواج دارد.

?你明天有空一起去看电影吗
Nǐ míngtiān yǒu kòng yīqǐ
?qù kàn diànyǐng ma
فردا آزاد هستی که بریم سینما؟
(فردا آزاد هستی که بریم فیلم ببینیم؟)

یک راه دیگر برای دعوت کردن شخصی به سینما و فیلم دیدن این است که از عبارت زیر استفاده کنید.

?我请你看电影。怎么样
.Wǒ qǐng nǐ kàn diànyǐng
?Zěnme yàng
من به فیلم دیدن دعوتت می‌کنم. چطوره؟

و یا در صورتی که تمایل داشتید می‌توانید زمانی خاص را نیز به سوالاتتان و یا عبارت آن اضافه کنید.

?我明天请你看电影。怎么样
.Wǒ míngtiān qǐng nǐ kàn diànyǐng
?Zěnme yàng
من دعوتت می کنم که فردا فیلم ببینیم. چطوره؟

 

راه دیگری که از طریق آن شما می توانید شخصی را دعوت به فیلم دیدن کنید استفاده از راه زیر است که در مکالمه های این مبحث جزوه پرکاربردترین ها است.

。我请你看电影
。Wǒ qǐng nǐ kàn diànyǐng
من به فیلم دیدن دعوتت می کنم.

عبارت زیر نیز حالت پرسشی دارد و برای دعوت کردن یک فرد کاملا مناسب است.

?你明天想不想去看电影
?Nǐ míngtiān xiǎng bùxiǎng qù kàn diànyǐng
می خوای فردا بریم فیلم ببینیم؟

 

اگر بخواهید یک نفر را به یک کار دیگری جای دیگری یا چیز دیگری دعوت کنید کافی است فقط آن را جایگزین 看电影 بکنید و اگر روز خاص دیگری هم مد نظرتان هست آن را جایگزین 明天 بکنید.
دوره های راکت زبان چینی (آموزش زبان چینی در ۵۰ روز) دوره هایی هستند که شامل تمامی مباحث زبان چینی از جمله آموزش مکالمه زبان چینی و آموزش گرامر زبان چینی هستند. شما با فرا گیری این دوره ها تا ابد نیاز به آموزش زبان چینی در هیچ کجای جهان ندارید. اساتید موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان چینی می توانند دوره های راکت زبان های انگلیسی، عربی، فرانسوی، ترکی، آلمانی، اسپانیایی و روسی را به شما مشتاقان یادگیری آموزش بدهند.
برای یادگیری دوره های آموزش خصوصی زبان چینی و دیگر موضوعات از این زبان به مقالات زیر مراجعه کنید و یا با یکی از شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.
بهترین موسسه رایگان آموزش زبان چینی در ۵۰ روز، سلام و احوالپرسی به زبان چینی، آب وهوا به زبان چینی، پرسیدن سن به زبان چینی، روز های هفته به زبان چینی، ساعت و زمان به زبان چینی، علاقه مندی ها به زبان چینی، صحبت کردن در مورد داشته ها و نداشته ها به زبان چینی، کار های مورد علاقه من به زبان چینی، احوالپرسی به زبان چینی و صحبت کردن در مورد تجربه ها به زبان چینی.