زمانی که شما در میان انگلیسی زبانان توانایی صحبت درباره برنامه های آینده به زبان انگلیسی را داشته باشید قطعا چندین قدم از هم سطح‌هان خود بالاتر هستید. برنامه های آینده به انگلیسی از دیگر مباحث آموزشی در یادگیری زبان انگلیسی در سایت موسسه آنلاین زبان احمدرضا ابراهیمی است. این موضوعات با بررسی نیاز‌های زبان آموزان انتخاب شده‌اند و با تلاش اساتید توانمند موسسه ابراهیمی در قالب مقالات آموزشی تهیه می شوند. امروز می‌خواهیم به شما بیاموزیم که چطور در مورد برنامه‌های آینده به زبان انگلیسی صحبت کنید.

IELTS7 Banner 01 8 برنامه های آینده به زبان انگلیسی,برنامه های آینده به انگلیسی

برنامه های آینده به زبان انگلیسی

برای سوال و جواب کردن در مورد برنامه‌های آینده به زبان انگلیسی می‌توانید از فرم “be going to” یا “present continuous” استفاده کنید. فرض کنید می‌خواهید از شخصی بپرسید که برنامه‌اش برای جمعه چیست؟


?What are you planing to do on Friday
برنامت برای روز جمعه چیه؟
.I’m going to visit my family on Friday
من میرم ملاقات خانواده در روز جمعه.

وقتی شما از “be going to” استفاده می‌کنید به این معنی است که شما قصد دارید که حتما این کار را انجام دهید و در این مورد تصمیم گیری انجام شده است. دقت داشته باشید که فعل باید به صورت ریشه بعد از “be going to” استفاده شود مثلا در جملات می‌بینید که فعل “visit” به همین صورت استفاده شده است.
شکل دیگری که شما می‌توانید استفاده کنید زمان حال استمراری یا همان “present continuous” است. حتما باید در نظر داشته باشید که عبارت پایانی که مشخص کننده زمان آینده است در آخر جمله بیاورید. برای مثال در جملاتی که در بالا به آن اشاره کردیم، کلمات “on Friday” مشخص کننده این است که برنامه مربوط به جمعه آینده است، در صورتی که اگر عبارت حذف شود جمله معنای غلطی را به مخاطب منتقل می‌کند به این صورت که: من اکنون در حال ملاقات کردن خانواده‌ام هستم.

حال به مثال دیگری دقت کنید:

?What are you going to do tomorrow morning
فردا صبح قصد داری چه کاری انجام بدی؟

.I’m going to exercise tomorrow morning
من قصد دارم، فردا صبح ورزش کنم.

.I’m exercising tomorrow morning
من قصد دارم، فردا صبح ورزش کنم.

در این مثال دیدید که به یک سوال با دو فرم متفاوت جواب داده شده است. این دو جمله تفاوت معنایی خاصی ندارند و دارای معنی “قصد داشتن” برای انجام کاری هستند، فقط نکته ظریف این است که وقتی شما از زمان حال استمراری برای جواب استفاده می‌کنید (جواب دوم)، یک برنامه ریزی انجام پذیرفته و قراری گذاشته شده است.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی که در واقع بخشی از آموزش آنلاین زبان انگلیسی است در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی برگزار می‌شود. در این موسسه شما عزیزان می‌توانید با مطالعه مقالات آموزشی آموزش آنلاین رایگان زبان انگلیسی را در خدمت خود داشته باشید و با زبان انگلیسی آشنایی پیدا کنید و به سطح بالاتری از این زبان برسید تا آمادگی لازم جهت شرکت در دوره های راکت یا آموزش فشرده زبان انگلیسی در 50 روز را پیدا کنید. در این قسمت لینک بعضی از مقالات برای آشنایی بیشتر شما عزیزان قرار داده می‌شود: سلام کردن به زبان انگلیسی، بهترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه، مقایسه کردن به زبان انگلیسی، احوالپرسی به زبان انگلیسی، صحبت کردن در مورد تجربه ها به زبان انگلیسی، پرسیدن قیمت به زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی و سایر زبان‌های ترکی، عربی، اسپانیایی، آلمانی، چینی و روسی در این سایت فقط نیازمند یک برنامه ریزی هدفمند از طرف شما است و شما می‌توانید با دریافت محتوایی که با همت تیم اساتید موسسه ابراهیمی به صورت رایگان و کارامد تهیه شده است از یادگیری زبان دلخواه و مورد نیاز خود لذت ببرید.
دوره‌های آموزش فشرده زبان که همان آموزش زبان در ۵۰ روز یا راکت می‌باشد در زبان‌های: انگلیسی، ترکی، اسپانیایی، آلمانی، عربی، چینی و روسی برای علاقه‌مندان به یادگیری این زبان‌ها در حال برگزاری می‌باشد. دوره‌های راکت با داشتن شیوه‌ای نوین و به روز به آموزش زبان با سریال می‌پردازد. این دوره‌ها با یادگیری عادات و مهارت‌های صحیح زبانی باعث ارتقاء و پیشرفت شما در مدت زمان کوتاهی خواهند شد. یکی دیگر از مزیت‌های دوره‌های راکت این است که به صورت کاملا خصوصی برگزار می‌شوند تا شما با تمرکز کافی و ذهنی آزاد در دوره‌ها شرکت کنید.
شما خوبان نیز می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان یا شرکت در هریک از دوره‌ها فرم مشاوره یا ثبت نام زیر را تکمیل کرده یا با شماره  ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل فرمایید.