برنامه های آینده به زبان انگلیسی از دیگر مباحث آموزشی در یادگیری رایگان زبان انگلیسی در سایت موسسه آنلاین زبان احمدرضا ابراهیمی است. این موضوعات با بررسی نیاز های زبان آموزان انتخاب شده اند و با تلاش اساتید توانمند موسسه ابراهیمی در قالب کلیپ های آموزشی تهیه می شوند. امروز می خواهیم به شما بیاموزیم که چطور در مورد برنامه های آینده به زبان انگلیسی صحبت کنید.
برای سوال و جواب کردن در مورد برنامه های آینده به زبان انگلیسی می توانید از فرم “be going to” یا “present continuous” استفاده کنید. فرض کنید می خواهید از شخصی بپرسید که برنامه اش برای جمعه چیست؟
?What are you planing to do on Friday
.I’m going to visit my family on Friday

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

وقتی شما از “be going to” استفاده می کنید به این معنی است که شما قصد دارید که حتما این کار را انجام دهید و در این مورد تصمیم گیری انجام شده است. دقت داشته باشید که فعل باید به صورت ریشه بعد از “be going to” استفاده شود مثلا در جملات می بینید که فعل “visit” به همین صورت استفاده شده است.
شکل دیگری که شما می توانید استفاده کنید زمان حال استمراری یا همان “present continuous” است. حتما باید در نظر داشته باشید که عبارت پایانی که مشخص کننده زمان آینده است در آخر جمله بیاورید. در مثال کلمات “on Friday” مشخص کننده این است که برنامه مربوط به جمعه آینده است، در صورتی که اگر عبارت حذف شود جمله معنای غلطی را به مخاطب منتقل می کند به این صورت که: من اکنون در حال ملاقات کردن خانواده ام هستم.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

حال به مثال دیگری دقت کنید:
? What are you going to do tomorrow morning
فردا صبح قصد داری چه کاری انجام بدی؟

.I’m going to exercise tomorrow morning
من قصد دارم، فردا صبح ورزش کنم.

.I’m exercising tomorrow morning
من قصد دارم، فردا صبح ورزش کنم.

در این مثال دیدید که به یک سوال با دو فرم متفاوت جواب داده شده است. این دو جمله تفاوت معنایی خاصی ندارند و دارای معنی “قصد داشتن” برای انجام کاری هستند، فقط نکته ظریف این است که وقتی شما از زمان حال استمراری برای جواب استفاده می کنید(جواب دوم)، یک برنامه ریزی انجام پذیرفته و قراری گذاشته شده است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

آموزش مکالمه زبان انگلیسی که در واقع بخشی از آموزش آنلاین زبان انگلیسی است که در موسسه آنلاین زبان احمدرضا ابراهیمی انجام می شود. در این موسسه شما عزیزان می توانید با مشاهده کلیپ ها و مطالعه مقالات آموزشی آموزش آنلاین رایگان زبان انگلیسی را در خدمت خود داشته باشید و با زبان انگلیسی آشنایی پیدا کنید و به سطح بالاتری از این زبان برسید تا آمادگی لازم جهت شرکت در دوره های آموزش فشرده زبان انگلیسی را پیدا کنید. در این قسمت لینک بعضی از مقالات برای آشنایی بیشتر شما عزیزان قرار داده می شود: سلام کردن به زبان انگلیسی، بهترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه، مقایسه کردن به زبان انگلیسی، احوالپرسی به زبان انگلیسی، صحبت کردن در مورد تجربه ها به زبان انگلیسی، پرسیدن قیمت به زبان انگلیسی
آموزش رایگان زبان انگلیسی
 و سایر زبان های ترکی، عربی، اسپانیایی، آلمانی، چینی و روسی در این سایت فقط نیازمند یک برنامه ریزی هدفمند از طرف شما است و شما می توانید با دریافت محتوایی که با همت تیم اساتید موسسه ابراهیمی به صورت رایگان و کارامد تهیه شده است از یادگیری زبان دلخواه و مورد نیاز خود لذت ببرید.
دوره های آموزش فشرده زبان که همان آموزش زبان در ۵۰ روز یا راکت است در زبان های انگلیسی، ترکی، اسپانیایی، آلمانی، عربی، چینی و روسی برای علاقه مندان به یادگیری این زبان ها در حال برگزاری می باشد. شما خوبان نیز می توانید برای دریافت مشاوره رایگان یا شرکت در هریک از دوره ها فرم زیر را تکمیل کرده یا با شماره های ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ و ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.