IELTS7 Banner 01 8

خداحافظی کردن به زبان روسی یکی از مباحثی است که نیاز هر دانش آموزی است که می‌خواهد زبان روسی را به صورت کامل فرا بگیرد. شما نیز اگر می خواهید این مبحث از زبان روسی را به صورت کامل و صحیح تر را بگیرید با دقت به عبارات زیر را مطالعه فرمایید. من امروز می خواهم تمامی عبارات و جملات مربوط به این مبحث را شما آموزش بدهم. یکی از عبارات پرکاربرد رایج این موضوع در موقعیت هایی که شما می خواهید از شخصی خداحافظی کنید نیاز شما خواهد بود. عبارت زیر به معنای فعلاً است.

!Пока
فعلاً!

نوع دیگری از خداحافظی کردن استفاده از عبارت زیر است که دقیقاً معنای عبارت بالا را می دهد.

!Давай
فعلاً!

به غیر از دو عبارت بالا بارت دیگری که شما می توانید استفاده کنید عبارت زیر است ست که معنای مواظب خودت باش یا شاد باشی را می‌دهد. این عبارت در بین مردم روسی زبان بسیار رواج دارد.

!Счастливо
مواظب خودت باش!
یا
شاد باشی!

برخلاف هر سه عبارت بالا که در موقعیت
های غیر رسمی و یا دوستانه استفاده می‌شوند به عبارت زیر در موقعیت‌های کاملا رسمی و یا کاری استفاده می‌شوند. عبارت زیر معنای به امید دیدار را می دهد.

!До свидания
به امید دیدار!

اصطلاح زیر تا حدودی با عبارت بالا یکسان است اما تفاوت آنها در معنا و نوشتن اصطلاح زیر است.

!До всиречи
تا دیدار بعدی.

در مواقعی که بخواهید برای خداحافظی بگویید تا فردا می توانید از عبارت زیر بهره ببرید:

!До завтра
تا فردا!

 

 

آموزش مکالمه روسی یکی از آموزش های مورد نیاز ایرانیان علاقه مند به زبان روسی است. شما می توانید با مشاهده کلیپ های احوالپرسی به زبان روسی، سلام کردن به زبان روسی و دیگر مقالات بخش روسی آموزش رایگان روسی را با اساتید حرفه ای تیم آموزشی سایت ابراهیمی تجربه کنید.
امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. اساتید موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی قادرند هر یک از زبان های انگلیسی، عربی، روسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی،   ترکی، چینی و ژاپنی را  به شما طی ۵۰ روز به شیوه راکت  آموزش دهند. اساتید این موسسه هر کدام حداقل یک زبان را به شیوه راکت فرا گرفته اند و هر کدام حداقل به سه زبان مسلط هستند. برای شرکت در این دوره های استثنایی کافی است فرم زیر را تکمیل نموده و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید. زبان آموزان و اساتید راکت با بهره گیری از تکنیک ها و اصول راکت به مهارت های خاص و منحصر به فرد یادگیری تسلط می یابند.