IELTS7 Banner 01 8

مقایسه کردن دو چیز به زبان چینی موضوع آموزش در این مقاله است که مانند دیگر مباحث آموزشی موسسه آنلاین آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی بر اساس نیاز زبان آموزان با تلاش اساتید زبر دست این مجموعه تهیه شده است. برای مقایسه بین دو چیز به زبان چینی کافی است کاراکتر 比 /‏Bǐ/ که به معنای مقایسه کردن هست را به جمله تان اضافه کنید. در موقعیت‌هایی که بخواهید بگویید قد شخصی از شنا بلند تر است می توانید از اصطلاح زیر استفاده نمایید.

。你比我高
تو قدت از من بلند تر هست.

برای گفتن عبارت تو از من زیبا تر هستی به زبان چینی باید بگویید:

。你比我漂亮
تو از من زیبا تر هستی.

برای گفتن تفاوت دو مکان شما باید از عباراتی که فرم شان با عبارت زیر یکی است استفاده کنید.

。上海比北京热
شانگهای از پکن گرمتر است.

همونطور که دیدید کاراکتر 比 بین دو اسمی قرار می گیره که داریم باهم مقایسشون می کنیم. با اضافه کردن کاراکتر 吗 می توانید جملات خبری رو به جملات پرسشی تبدیل کنید به عنوان مثال:

?你比我高吗
آیا قدت از من بلندتره؟

و یا

?上海比北京热吗
آیا شانگهای از پکن گرمتره؟

یک دیگر از راه های مقایسه کردن استفاده از مدل جملات زیر است.
امروز به گرمیه دیروز نیست.
و یا
زبان چینی به سختی زبان انگلیسی نیست.
اگر بخواهید دو عبارت بالا را به زبان چینی بگویید باید به ترتیب از عبارات زیر استفاده کنید.

。今天没有昨天热
امروز به گرمیه دیروز نیست.

。中文没有英文难
زبان چینی به سختی زبان انگلیسی نیست.

در این مدل جملات کاراکتر 没有 بین دو اسمی که دارن باهم مقایسه میشن قرار میگیره.

دوره های راکت زبان چینی (آموزش زبان چینی در ۵۰ روز) دوره هایی هستند که شامل تمامی مباحث زبان چینی از جمله آموزش مکالمه زبان چینی و آموزش گرامر زبان چینی هستند. شما با فرا گیری این دوره ها تا ابد نیاز به آموزش زبان چینی در هیچ کجای جهان ندارید. اساتید موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان چینی می توانند دوره های راکت زبان های انگلیسی، عربی، فرانسوی، ترکی، آلمانی، اسپانیایی و روسی را به شما مشتاقان یادگیری آموزش بدهند.
برای یادگیری دوره های آموزش خصوصی زبان چینی و دیگر موضوعات از این زبان به مقالات زیر مراجعه کنید و یا با یکی از شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.
بهترین موسسه رایگان آموزش زبان چینی در ۵۰ روز، سلام و احوالپرسی به زبان چینی، آب وهوا به زبان چینی، پرسیدن سن به زبان چینی، روز های هفته به زبان چینی، ساعت و زمان به زبان چینی، علاقه مندی ها به زبان چینی، صحبت کردن در مورد داشته ها و نداشته ها به زبان چینی، کار های مورد علاقه من به زبان چینی، احوالپرسی به زبان چینی و صحبت کردن در مورد تجربه ها به زبان چینی.