IELTS7 Banner 01 8 صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان ترکی,صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به ترکی

یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای آغاز مکالمه، صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان ترکی می‌باشد. صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به ترکی برای هر زبان آموزی که دوستدار یادگیری زبان ترکی است بسیار کاربردی و رایج است. با یادگیری عبارات و اصطلاحات مربوط به این مبحث شما می‌توانید مکالمه بهتری را داشته باشید و هم چنین دایره لغات شما افزایش چشم گیری پیدا خواهد کرد. در صورتی که علاقه‌مند به تسلط کامل بر مکالمه زبان مورد علاقه‌تان هستید با ما همراه باشید…

صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان ترکی

  • برای پرسیدن تعداد خواهرها و برادرهای شخصی می‌توانید از یکی از عبارات زیر استفاده کنید.

?Kaç kardeşsiniz
چندتا خواهر و برادر هستید؟

?Kardeşin var mı
آیا خواهر یا برادر دارید؟

  • برای پاسخ دادن به سوالات بالا، اگر شما خواهر دارید و خواهرتان از شما کوچک‌تر است می‌توانید بگویید:


.Bir kız kardeşim var
من یک خواهر کوچک‌تر دارم.


کلمه ‏kız kardeş برای خواهر کوچک‌تر و کلمه abla برای خواهر بزرگ‌تر در زبان ترکی استفاده می‌شوند، از واژه erkek kardeş برای برادر کوچک‌تر و از abi و یا ağabey برای برادر بزرگ‌تر استفاده می‌کنند. پس اگر شما یک برادر بزرگ.تر و‌ یک خواهر کوچک تر دارید می‌توانید از اصطلاح زیر بهره ببرید.

.Bir abim, bir kız kardeşim var
من یک برادر بزرگ‌تر و یک خواهر کوچک‌تر دارم.

اگر شما تک فرزند هستید باید بگویید:

.Hiç kardeşim yok. Ben tek çocuğum
من هیچ خواهر و برادری ندارم. من تک فرزندم.

واژه ‏Çocuk به معنی فرزند هست و جنسیتی ندارد.

  • اگر بخواهید از کسی بپرسید که چند فرزند دارد می‌توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

?Kaç çocuğun var
چند فرزند داری؟

?Çocuğun var mı
آیا فرزندی داری؟


به عنوان مثال در پاسخ به سوال بالا می‌توانید از یکی از اصطلاحات زیر استفاده نمایید.

.Bir oğlum, bir kızım var
یک پسر و یک دختر دارم.

.Hiç çocuğum yok
هیچ فرزندی ندارم.

کلمه oğul به معنای پسر و واژه kız به معنی دختر است.

  • در ادامه به معرفی برخی از کلمات رایج در این مبحث خواهیم پرداخت:

Anne/ Ana
مادر

Baba
پدر

ebeveyn
پدر و مادر

در صورتی که بخواهید بگویید مادر و پدرم می‌توانید بگویید:

annem ve babam
annemle babam

البته دو واژه babamlar و یا annemler به صورت جداگانه هم به معنی پدر و مادر هستند. کلمات زیر هر سه به معنای مادر بزرگ هستند.

Büyükanne/ nene/ nine

عبارات زیر نیز به معنای پدر بزرگ در زبان ترکی هستند.

Büyükbaba
dede
teyze
dayı
Hala
Amca

با اینکه آموزش رایگان زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اما اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی وقفه آموخته‌های خود را به صورت مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه‌مندان یادگیری زبان ترکی قرار می‌دهند. لینک‌های زیر جهت راهنمایی شما در زمینه‌های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است.
آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی و ادبیات ترکی استانبولی
آموزش مکالمه زبان ترکی با مشاهده کلیپ‌های صحبت کردن در مورد اوقات فراغت به زبان ترکی، توصیف ظاهر به زبان ترکی، صحبت کردن در مورد شخصیت افراد به زبان ترکی، انواع خداحافظی به زبان ترکی، روزهای هفته به زبان ترکی، سلام کردن به زبان ترکی و دیگر موضوعات در بخش‌های متفاوت مقالات صورت می‌گیرد.
امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کار آمد و مفیدی به شما عزیزان داده باشیم. سایت احمدرضا ابراهیمی به غیر از دوره‌های راکت زبان ترکی دوره های راکت زبان‌های: انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می‌کند. دور های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه‌مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه هستند. این دورهها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه‌ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می‌گردند. دوره های موجود در سایت به صورت کاملا خصوصی و آنلاین برگزار می‌شوند تا شما بدون هیچ دغدغه‌ی ذهنی، محدودیت‌های زمانی و مکانی در کلاس‌ها شرکت کنید. تمرکز اصلی دوره‌های راکت بر روی مکالمه زبان ترکی متناسب با نیازهای روز دنیا و نیتیو لایک شدن زبان آموزان است به همین دلیل در پایان دوره تشخیص شما از یک نیتیو زبان سخت خواهد شد. اساتید دوره‌های راکت با در نظر گرفتن نیازهای زبانی به برنامه ریزی برای زبان آموزان می‌پردازند و هر زبان آموز لحظات بی نظیر و متفاوتی را تجربه خواهد کرد.
در صورتی که علاقه‌مند هستید به آرزوی دیرینه خود جامع عمل بپوشانید می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و یا با شماره ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.