IELTS7 Banner 01 8

آموزش اعداد به زبان ترکی برای موضوع این مقاله در نظر گرفته شده است. کاربردی بودن این موضوع واضح است چرا که برای اکثر کار های روزانه شما مجبور به استفاده از اعداد هستید. شماره تلفن ها، آدرس، خرید و فروش و … از جمله موارد کاربرد اعداد در زندگی انسان ها هستند. این موضوعات با بررسی و تحقیق در زمینه نیاز ها و مطابقت آن با مسائلی که انسان با آن رو به رو می شوند انتخاب شده اند و در مرحله بعد به دست پر توان اساتید موسسه آموزش زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی به صورت کلیپ و مقاله تهیه می شوند و به طور رایگان در این وب سایت در اختیار تمامی علاقه مندان به یادگیری زبان های ترکی، عربی، اسپانیایی، چینی، روسی، آلمانی و انگلیسی قرار می گیرند. این آموزش های رایگان شما را قادر به یادگیری مکالمه ترکی و دیگر زبان های مورد علاقه تان خواهد کرد. در این قسمت به بحث امروز که آموزش اعداد به زبان ترکی است می پردازیم. برای این منظور ابتدا به اعداد زیر که از یک تا ده هستند، توجه کنید:

bir : ۱
iki : ۲
üç : ۳
dört : ۴
beş : ۵
altı : ۶
yedi : ۷
sekiz : ۸
dokuz : ۹
on : ۱۰
باید دقت داشته باشید که در زبان ترکی بعد از اعداد، اسم به صورت مفرد استفاده می شود. به عنوان مثال:
uç kalem : سه خودکار
beş kitap : پنج کتاب

اعداد در زبان ترکی از یازده تا نوزده از یک قاعده در ساختار پیروی می کنند. همان گونه که یاد گرفتید عدد ده به زبان ترکی on و عدد یک bir می شود، بنابراین عدد یازده این گونه ساخته می شود: on + bir = ۱۱
مابقی اعداد تا نوزده نیز، به همین روش ساخته می شوند.
on iki = ۱۲
on uç = ۱۳
on dört = ۱۴
on beş = ۱۵
on altı = ۱۶
on yedi = ۱۷
on sekiz = ۱۸
on dokuz = ۱۹
اکنون به اعداد از بیست تا صد توجه کنید:
yirmi = ۲۰
otuz = ۳۰
kırk = ۴۰
elli = ۵۰
altmış = ۶۰
yetmiş = ۷۰
seksen = ۸۰
doksan = ۹۰
yüz = ۱۰۰
و اما طرز گفتن و نوشتن اعدادی که میان این عددها قرار دارند مثل عدد بیست و چهار یا پنجاه و شش، هشتاد و دو و… برای نوشتن این اعداد مثل ۲۴ کافی است عدد بیست را قبل از عدد چهار قرار دهیم، به این صورت:
yirmi dört = ۲۴
seksen iki = ۸۲
با یاد گرفتن روش بیان و نوشتن اعداد می توانید به راحتی بقیه اعداد را بنویسید و بگویید. نکته قابل توجه این است که برای یادگیری تلفظ صحیح اعداد به زبان ترکی حتما کلیپ را با دقت تماشا کنید. به امید این که این مطالب مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گرفته شده باشد، لینک بعضی از مقالات آموزشی به زبان ترکی برای آشنایی بیشتر شما عزیزان در این جا قرار داده می شود: رنگ ها به زبان ترکی، آب و هوا به زبان ترکی، کارهای مورد علاقه به زبان ترکی، صحبت کردن در مورد شخصیت افراد به زبان ترکی، توصیف ظاهر به زبان ترکی، احوالپرسی به زبان ترکی، روز های هفته به زبان ترکی، پرسیدن سن به زبان ترکی
آموزش آنلاین زبان ترکی و سایر زبان ها با محتوای رایگان در وب سایت احمدرضا ابراهیمی امروزه مورد استفاده بسیاری از علاقه مندان به یادگیری زبان قرار گرفته است. شاید برای یادگیری هر زبانی مثل ترکی یادگیری مکالمه ترکی اولین هدفی باشد که به ذهن شما بیاید و با مشاهده کلیپ ها به راحتی بتوانید از آموزش مکالمه به زبان ترکی بهره مند شوید. پس از مدت کوتاهی نتیجه این آموزش ها را می توانید دریابید و خود را برای دوره های پیشرفته تر یادگیری زبان ترکی در کوتاه مدت آماده کنید. آموزش فشرده زبان ترکی یا آموزش زبان ترکی در ۵۰ روز محصولی آموزشی منحصر به فرد در موسسه احمدرضا ابراهیمی است که این روزها توجه بسیاری از متقاضیان به یادگیری این زبان را به خود جلب کرده است. آموزش زبان در ۵۰ روز یا دوره های راکت در موسسه ابراهیمی در طی چندین دوره متوالی برای علاقه مندان به زبان های عربی، چینی، اسپانیایی، آلمانی، روسی و انگلیسی در حال برگزاری بوده است.
شما عزیزان برای دریافت مشاوره رایگان و یا شرکت در دوره های خاص در زبان دلخواه خود می توانید فرم زیر را تکمیل کنید و یا با شماره های ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ و ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.