یادگیری زبان نیز مانند یادگیری هر چیزی نیاز به شناخت روند یادگیری دارد و ما باید با روش ها و سبک های یادگیری زبان دوم آشنا شویم تا بتوانیم با استفاده از آن ها راحت تر زبان را بیاموزیم، انسان ها یادگیرندگانی با یکی از چهار سبک: بینایی، شنوایی،لمسی و حرکتی هستند که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم:

IELTS7 Banner 01 8

 

سبک بینایی
اگر شما ازآن دست اشخاصی هستید که برای حفظ یک آهنگ، متن آهنگ را می خوانید، یا فردی هستید که به خواندن کتاب واقعی بیشترعلاقه دارید تا اینکه کتاب صوتی بشنوید، احتمالا شما یک یادگیرنده ی بصری هستید.
شصت و پنج درصد ازمردم یادگیرنده بینایی هستند. افراد با این سبک یادگیری تمایل دارند که با استفاده از تصاویر، عکس ها، رنگ ها، نقشه ها و انواع دیگر رسانه های تصویری، بهترین یادگیری را کسب کنند. نه تنها تصاویر خارجی برای آنها مفید است بلکه می توانند چیزهایی را در ذهن خود تجسم کنند. بنابراین دفعه ی دیگر که ذهن شما هنگام سخنرانی سرگردان خواهد شد، فقط بدانید که مشکلی در شما نیست. مغز شما ترجیح می دهد تصویری برای پردازش داشته باشد پس برای درک مفاهیمی که می شنود تصویری در ذهن ترسیم می کند. برای یادگیرنده بصری ، تجسم همه چیز است. بنابراین، هنگام یادگیری یک زبان جدید ، اطمینان حاصل کنید که با مجموعه آموزش های ویدیویی استاندارد به یادگیری نزدیک شوید.

 

سبک شنوایی
اگر در این گروه قرار دارید، احتمالا دیالوگ ها و نمایش های طولانی را دوست دارید و دستورالعمل شفاهی را به آموزش کتاب درسی ترجیح می دهید. شما از شنیدن کتاب های صوتی لذت می برید. شما احتمالا از آن نوع اشخاصی هستید که نام ها را به خاطر می آورد اما چهره ها را به خاطر نمی آورد و از طریق فرایند حل مسئله صحبت می کنید. در حالی که ممکن است یادگیرنده بینایی در یک سخنرانی از کار خود پایان دهد، اینجاست که یادگیرنده شنوایی شکوفا می شود. یادگیرنده شنوایی با گوش دادن یاد می گیرد. درست همانطور که یادگیرنده بصری می تواند اطلاعات را بخواند و به خاطر بسپارد، یادگیرنده شنوایی می تواند، به همان اندازه مؤثر، اطلاعات را گوش دهد و به خاطر بسپارد. آنها اطلاعات را از طریق صدا بهتر از اکثر مردم حفظ می کنند. خوشبختانه ، شنونده خوب بودن یک ویژگی عالی برای یادگیری یک زبان جدید است. توانایی گوش دادن و درک یک زبان جدید، یک کلید مهم برای دستیابی به تسلط است. بنابراین ورود به عنوان یک شنونده آماده، زحمت تمرین یکی از مهارت هایی را که باید روی آن کار کنید را کمتر می کند.

 

سبک لمسی/ حرکتی
این دو سبک بسیار نزدیک هستند و اغلب در کنار هم جمع می شوند. دلیل این امر این است که زبان آموزان لمسی و حرکتی هر دو به یادگیری و رویکردی فعال تر نیاز دارند. این زبان آموزان هر دو در نشستن ، شنیدن و خواندن ، در کلاس بسیار سخت تر هستند. به عنوان مثال ، آنها نمی خواهند در کلاس زیست شناسی بنشینند و سخنرانی در مورد نحوه عملکرد سلول ها بشنوند. آنها می خواهند با یک میکروسکوپ در آزمایشگاه قرار بگیرند، آزمایش کنند و کاملا درگیر روند یادگیری شوند. اگرچه فراگیران حرکتی و لمسی دو سبک جدا از هم هستند اما تفاوت این دو بسیار ناچیز است. یعنی، در حالی که یادگیرنده حرکتی به بهترین وجه با داشتن هرچه ممکن فعال بودن، به طور ایده آل با فعالیت هایی که شامل حرکات بدن است، اطلاعات را به بهترین شکل حفظ می کند، یادگیرنده لمسی می تواند در یک کلاس درس تا زمانی که حداقل بتواند دست خود را در حال حرکت و لمس کردن نگه دارد، اشکالی نداشته باشد. یادگیرنده لمسی به همین دلیل یک یادداشت بردار باورنکردنی است، قرار دادن قلم روی کاغذ می تواند همه تفاوت ها را ایجاد کند.

 

اگر به سبک یادگیری خود واقف هستید، به دنبال راهکار های مرتبط با سبک خود و دوره هایی باشید که بتوانید با بهترین عملکرد زبان را فراگیرید و اگر مردد بودید که سبک یادگیریتان کدام است امیدوارم با خواندن این مقاله به نتیجه رسیده باشید، بهتر است به رفتار های خود توجه بیشتری داشته باشید و بیشتر خودتان را بشناسید تا متوجه سبک یادگیری تان شوید.
در دوره های راکت همیاد و راکت موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، شما با هر سبک یادگیری می توانید عملکردی را در طول دوره ی آموزشی زبانتان داشته باشید، که در هیچ دوره ی دیگری آن را تجربه نکرده اید زیرا زبان آموزان موسسه ما در انتخاب سبک یادگیری خود دخیل هستند و استاد با توجه به نوع یادگیری آن ها سرفصل های آموزشی را برنامه ریزی می کند و محتوای آموزشی متناسب زبان آموزان را در طول دوره مورد استفاده قرار می دهد.
دوره های راکت زبان انگلیسی طی ۵۰ جلسه ی آنلاین و خصوصی توسط اساتید مجرب و کارکشته که زیر نظر احمدرضا ابراهیمی دوره راکت پایلت را گذرانده اند، برگزار می شود. این دوره ها پشتیبانی ۲۴ ساعته دارند و سوالات شما هیج زمانی بی جواب نخواهند ماند. دوره های همیاد، دوره هایی هستند که زبان آموز علاوه بر سبک یادگیری در انتخاب استاد، زمان و روز برگزاری کلاس دخیل است.
شما با شرکت در دوره های بالا از اپلیکیشن ARE بهره مند خواهید بود که نیاز شما به اپ های دیگر را برطرف میکند حاوی فیلم های آموزشی و پنجره ی چت است تا با دوستان و استاد خود به عنوان پارتنر چت کنید، همچنین تمرین هایی که استاد برای شما تعریف می کند و نتایج آزمون هایتان در این اپ قابل مشاهده است.
برای ثبت نام و مشاوره های لازم فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید تا کارشناسان موسسه با شما تماس بگیرند، همچنین می توانید از طریق بخش پشتیبانی سایت و شماره موسسه با کارشناسان در ارتباط باشید.