آپاستروف (Apostrophe) یا مالکیت در زبان انگلیسی، یک مضاف الیه است که رعایت نکردن آن در جای درست باعث بروز اشتباهاتی در ترجمه و قواعد نوشتاری ما می گردد. همه ما کم و بیش با آپاستروف ها در زبان انگلیسی آشنا هستیم اما شاید اسم آن برایمان نا آشنا باشد که البته هدف از این مقاله آشنایی هر چه بیشتر شما با این عبارت است و شناخت موضوعات مهم در یادگیری است.
در واقع باید بیان کرد که آپاستروف ها در زبان انگلیسی گاها به جای یک حرف به کار برده می شوند و باعث می شوند که ما بعضی از لغات را به صورت مخفف به کار ببریم. این مضافه الیه به معنی رد کردن در زبان انگلیسی است.

• آپاستروف برای ساخت اسم مالکیت
آپاستروف ها گاهی خود را در مخفف کردن اسم بعضی از کشورها یا شهرها نشان می دهند. اما کاربرد مهم تر آپاستروف ها در ساختن اسم مالکیت است. به طور مثال به جمله سوالی زیر توجه نمایید:

شغل پدرت چیه؟     ?What is your fathers job
همسر دوستم         .My friends wife
برادر احمد              .Ahmads brother

بعضی از اسامی هستند که به S ختم می شوند. این اسم ها با استفاده از آپاستروف ها به چه شکل به کار برده می شوند؟
در حقیقت بعضی وقت ها در آخر این کلمات تنها یک آپاستروف بکار برده می شود اما در بعضی مواقع دیگر یک آپاستروف به اضافه یک s نیز در ادامه این کلمات به کار برده می شود.
Texas weather : آب و هوای تگزاس
the Hasting‘s book : کتاب هاستینگ ها

*نکته این که اگر کلمه مورد نظر ما حالت جمع داشته باشد، آپاستروف بعد از s جمع قرار می گیرید و اگر این کلمه به صورت مفرد باشد آپاستروف قبل از حرف s قرار گرفته می شود.

• آپاستروف در نشان دادن مالکیت اشیاء
برای مالکیت اشیاء می توانیم به جای آپاستروف از کلمه of استفاده کنیم. که البته استفاده of به جای آپاستروف صحیح تر نیز خواهد بود. به مثال زیر توجه کنید:
The color of the book : رنگ کتاب

• آپاستروف در نشان دادن زمان، سال و قیمت
Apostrophe ها برای نشان دادن جملات و عباراتی که مربوط به زمان و قیمت و سال هستند نیز بکار برده می شود. مانند جمله زیر:
.Breaking a mirror is ۷ years’ bad luck

• آپاستروف برای اسم های ترکیبی
برای مالکیت در انگلیسی برای اسم های ترکیبی مانند sister-in-low از ‘s استفاده می کنیم.
.Your sister-in-low’s book

• آپاستروف برای بیان مخفف
بعضی از کلمات را می توانیم به صورت قرارداری و مخفف بکار ببریم که این کار را با کمک آپاستروف ها در زبان انگلیسی انجام می دهیم.
Do not/don’t
It is/ it’s
You are/ you’re

امیداوریم توانسته باشیم در این مقاله به خوبی درباره آپاستروف ها در انگیسی صحبت کرده و شما را با کاربرد آن در زبان انگیسی آشنا کنیم. آپاستروف ها، یکی از موضوعات اولیه در آموزش زبان انگلیسی هستند که در سطوح اولیه نیز به کرات با آنها آشنا خواهید شد. در واقع یادگیری نکات ریز و درشت و توجه به آنها در نوشتار و مکالمات، می تواند شما را از سایرین متمایز نموده و مسیری ایده آل را برایتان رقم بزند.
اگر به آموزش صحیح و اصولی پایبند هستید، بهتر است که تمامی نکات را مهم شمرده و سعی در یادگیری درست آنها با تمرینات درست بپردازید. در این راستا احمدرضا ابراهیمی با دوره های ویژه خود از جمله راکت انگلیسی و همچنین دوره های همیاد به شکلی ویژه به این مسائل پرداخته و در نهایت زبان آموزان را درگیر یادگیری می نماید.
دوره های طراحی شده در این بخش به خصوصی سازی آموزش با توجه به سبک های یادگیری می پردازد و در نتیجه زبان آموزان می توانند به راحتی در تمامی بخش ها از جمله انتخاب استاد و زمان کلاس ها و یا تغییر آنها دخیل باشند. این امر به این دلیل اتفاق می افتد تا زبان آموزان در آرامش کامل به یادگیری بپردازند.
دوره های راکت و همیاد انگلیسی به صورت غیرحضوری برگزار می شوند تا دایره وسیعی از علاقه مندان را به رویای خود در زبان انگلیسی برسانند. این دوره ها دارای پشتیبانی آنلاین هستند و از آموزش های اساتید راکت انگلیسی بهره می برند. البته قابل ذکر است که برای شرکت در دوره های راکت تعیین سطحی آنلاین صورت می پذیرد و شما در واقع با آموزش نامحدود در ۵۰ جلسه می توانید تمامی مسیرهای یادگیری را به صورت غیرحضوری طی نمایید و سرعت و کیفیت را در کنار هم تجربه نمایید.
در صورت علاقه مندی به شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی و کسب تجربه ای تازه، می توانید به تکمیل بخش زیر اقدام نموده و علاوه بر شرکت در دوره های آموزش زبان، مشاوره های لازمه را در جهت دستیابی به مهارت های یادگیری را نیز کسب نمایید.