آپاستروف (Apostrophe) یا مالکیت در زبان انگلیسی، یک مضاف الیه است که رعایت نکردن آن در جای درست باعث بروز اشتباهاتی در ترجمه و قواعد نوشتاری و گرامر زبان انگلیسی ما می‌گردد. همه ما کم و بیش با آپاستروف ها در زبان انگلیسی آشنا هستیم اما شاید اسم آن برایمان نا آشنا باشد که البته هدف از این مقاله آشنایی هر چه بیشتر شما با این عبارت و شناخت موضوعات مهم در یادگیری است.
در واقع باید بیان کرد که آپاستروف ها در زبان انگلیسی گاها به جای یک حرف به کار برده می‌شوند و باعث می‌شوند که ما بعضی از لغات را به صورت مخفف به کار ببریم. این مضاف الیه به معنی رد کردن در زبان انگلیسی است.

IELTS7 Banner 01 8 آپاستروف ها در زبان انگلیسی,آپاستروف ها در انگلیسی

آپاستروف ها در زبان انگلیسی

• آپاستروف برای ساخت اسم مالکیت
آپاستروف ها گاهی خود را در مخفف کردن اسم بعضی از کشورها یا شهرها نشان می‌دهند. اما کاربرد مهم‌تر آپاستروف ها در ساختن اسم مالکیت است. به طور مثال به جمله سوالی زیر توجه نمایید:

شغل پدرت چیه؟     ?What is your fathers job
همسر دوستم         .My friends wife
برادر احمد              .Ahmads brother

بعضی از اسامی هستند که به S ختم می‌شوند. این اسم‌ها با استفاده از آپاستروف ها به چه شکل به کار برده می‌شوند؟
در حقیقت بعضی وقت‌ها در آخر این کلمات تنها یک آپاستروف بکار برده می‌شود اما در بعضی مواقع دیگر یک آپاستروف به اضافه یک s نیز در ادامه این کلمات به کار برده می‌شود.

Texas weather : آب و هوای تگزاس
the Hasting‘s book : کتاب هاستینگ ها

*نکته این که اگر کلمه مورد نظر ما حالت جمع داشته باشد، آپاستروف بعد از s جمع قرار می‌گیرید و اگر این کلمه به صورت مفرد باشد آپاستروف قبل از حرف s قرار گرفته می‌شود.

• آپاستروف در نشان دادن مالکیت اشیاء
برای مالکیت اشیاء می‌توانیم به جای آپاستروف از کلمه of استفاده کنیم. که البته استفاده of به جای آپاستروف صحیح تر نیز خواهد بود. به مثال زیر توجه کنید:

The color of the book : رنگ کتاب

• آپاستروف در نشان دادن زمان، سال و قیمت
Apostrophe ها برای نشان دادن جملات و عباراتی که مربوط به زمان و قیمت و سال هستند نیز بکار برده می‌شود. مانند جمله زیر:

.Breaking a mirror is ۷ years’ bad luck

• آپاستروف برای اسم‌های ترکیبی
برای مالکیت در انگلیسی برای اسم‌های ترکیبی مانند sister-in-low از ‘s استفاده می‌کنیم.

.Your sister-in-low’s book

• آپاستروف برای بیان مخفف
بعضی از کلمات را می‌توانیم به صورت قرار دادی و مخفف بکار ببریم که این کار را با کمک آپاستروف ها در انگلیسی انجام می‌دهیم.

Do not/don’t
It is/ it’s
You are/ you’re

امیداوریم توانسته باشیم در این مقاله به خوبی درباره آپاستروف ها در انگلیسی صحبت کرده و شما را با کاربرد آن در زبان انگلیسی آشنا کنیم. آپاستروف ها، یکی از موضوعات اولیه در آموزش زبان انگلیسی هستند که در سطوح اولیه نیز به کرات با آن‌ها آشنا خواهید شد. در واقع یادگیری نکات ریز و درشت و توجه به آن‌ها در نوشتار و مکالمات، می‌تواند شما را از سایرین متمایز نموده و مسیری ایده آل را برایتان رقم بزند.
اگر به آموزش صحیح و اصولی پایبند هستید، بهتر است که تمامی نکات را مهم شمرده و سعی در یادگیری درست آن‌ها با تمرینات درست بپردازید. در این راستا احمدرضا ابراهیمی با دوره های ویژه خود از جمله راکت انگلیسی به شکلی ویژه به این مسائل پرداخته و در نهایت زبان آموزان را درگیر یادگیری می‌نماید.
دوره‌های طراحی شده در این بخش به خصوصی سازی آموزش با توجه به سبک‌های یادگیری می‌پردازد و در نتیجه زبان آموزان می‌توانند به راحتی در تمامی بخش‌ها از جمله انتخاب استاد و زمان کلاس‌ها و یا تغییر آن‌ها دخیل باشند. این امر به این دلیل اتفاق می‌افتد تا زبان آموزان در آرامش و تمرکز کامل به یادگیری بپردازند.
دوره‌های راکت به صورت غیرحضوری برگزار می‌شوند تا دایره وسیعی از علاقه‌مندان را به رویای خود در زبان انگلیسی برسانند. این دوره‌ها دارای پشتیبانی آنلاین هستند و از آموزش‌های اساتید راکت انگلیسی بهره می‌برند. البته قابل ذکر است که برای شرکت در دوره‌های راکت تعیین سطحی آنلاین صورت می‌پذیرد و شما در واقع با آموزش نامحدود زبان انگلیسی در ۵۰ روز (VIP Rocket) و یا 50 جلسه (Tailored Rocket) می‌توانید تمامی مسیرهای یادگیری را به صورت غیرحضوری طی نمایید و سرعت و کیفیت را در کنار هم تجربه نمایید.
در صورت علاقه‌مندی به شرکت در دوره‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی و کسب تجربه‌ای تازه، می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه اقدام نمایید و علاوه بر شرکت در دوره های آموزش زبان، مشاوره‌های لازمه را در جهت دستیابی به مهارت‌های یادگیری را نیز کسب نمایید.