زبان فرانسه یک زبان جنسیت محور است و همه می دانیم که شاید نسبت به زبان انگلیسی، یادگیری زبان فرانسه به نظر سخت تر بیاید. اما کسانی که زبان فرانسه را به عنوان زبان دوم خود برگزیده اند، قطعا متوجه جذابیت این زبان نسبت به زبان های دیگر شده اند. این زبان با توجه به جذابیت های خود در تلفظ و ادای کلمات، علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است. این کشور علاوه بر زبان خود، با جذابیت های دیگری همچون تاریخ جذاب خود، هنرهای به جا مانده از نقاشان و نویسندگان بزرگی که داشته و دارد و صنعت سینمای خود بسیاری را به یادگیری زبان فرانسه، ترغیب کرده است.
سالانه همایش ها و فستیوال های بسیار با شکوهی در کشور فرانسه در حال اجراست که توریست ها و هنرمندان زیادی را به این کشور می کشاند و این خود دلیلی بر یادگیری بیش از پیش این زبان در میان زبانان دیگر شده است.
آموزشگاه های زبان فرانسه نیز، این روزها بیش از گذشته از محبوبیت برخوردار هستند . در سال های گذشته تنها زبان انگلیسی برای ما فارسی زبانان در اولویت بود، اما اکنون، زبان فرانسه زبان دوم بسیاری از ما ایرانیان شده است. بسیاری از هنرمندان ما به این زبان مسلط بوده و برای یادگیری آن تلاش کرده اند.

آموزش زبان فرانسه به افراد مبتدی

 

Bonjour سلام رسمی/ صبح بخیر
Salut سلام غیررسمی/ خداحافظی
Au revoir خداحافظ
?Comment tu t’appelles اسم شما چیه؟
.Je m’appelle Ahmadreza اسم من احمدرضا است.
?Où habites-tu اهل کجا هستید؟ / کجا زندگی می کنید؟
.J’habite en Iran در ایران زندگی می کنم.
.J’habite au Japon ژاپنی هستم.

?Comment ça va حالت چطوره؟
.Ça va خوبم/ حالم خوبه
.Ça va bien حالم خوبه.
.Ça va mal خوب نیستم.
.Comme ci,comme ca نه خوبم، نه بد!
.Je suis malade بیمار هستم.
?Quel temps fait-il هوا چطوره؟
.Il fait beau هوا خوبه.

.Il pleut هوا بارونیه.
.Il fait chaud هوا گرم است.
.Il fait froid هوا سرد است.
.Il ya du vent باد می وزه.
?Ç’est quel jour aujourd’hui امروز چند شنبه است؟
.Aujourd’hui c’est samedi امروز شنبه است.
.Aujourd’hui c’est Vendredi امروز جمعه است.
.Aujourd’hui c’est Jeudi امروز پنجشنبه است.

 

آموزش زبان فرانسه، در بین دیگر زبان های جنسیت محور مانند زبان آلمانی، علاقه مندان بیشتری را به خود جلب کرده است. بسیاری از آموزشگاه های زبان فرانسه، سعی بر این داشته اند تا تمامی کلاس های مربوط به زبان فرانسه را با توجه به نیازهای زبان آموزان، تهیه ببینند و زبان آموزان را با انتخاب های بیشتری مواجه کنند.
داشتن تنوع در برگزاری کلاس های زبان فرانسه، و دوره های مختلفی مانند دوره های یادگیری زبان فرانسه در ۵۰ روز و یا دوره ویژه شاغلین و … می تواند، دایره انتخاب زبان آموزان را بیشتر کرده و زبان آموزان علاقه مند به زبان فرانسه می توانند با آرامش و خیالی آسوده تر با رفع مشکلاتی این چنینی، به یادگیری زبان فرانسه مبادرت بورزند.