حرف تعریف در زبان اسپانیایی

شما علاقه مندان به زبان اسپانیایی می دانید که برای یادگیری زبان اسپانیایی، علاوه بر تقویت مهارت Speaking به زبان اسپانیایی برای یادگیری هر چهار مهارت و یا حتی ترجمه کردن زبان اسپانیایی نیاز به آشنایی با گرامر زبان اسپانیایی دارید. ما در این مقاله برای شما یک تصویر کلی از گرامر زبان اسپانیایی را تهیه دیده ایم که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته و در یادگیری زبان اسپانیایی برای شما مفید واقع شود.
در زبان اسپانیایی ما با چهار حرف تعریف اسپانیایی سر و کار داریم ولی در زبان انگلیسی تنها یک حرف تعریف وجود دارد و این یک تفاوت گرامری در زبان های انگلیسی و اسپانیایی است. حالا بیایید با هم حروف تعریف در زبان اسپانیایی را بشناسیم.

حرف تعریف معین در زبان اسپانیایی چیست؟

 حرف تعریف معین شامل، la، el، los و las است.
حرف تعریف معین در زبان اسپانیایی
برای گفتن این، آن، آنها و اینها به زبان فارسی ترجمه می شود.
وقتی ما می خواهیم به یک فرد مذکر اشاره کنیم از حرف تعریف معین el در زبان اسپانیایی استفاده میکنیم. اما وقتی بخواهیم درباره یک فرد مونث صحبت کنیم یا یک شی مونث، از حرف معین la در زبان اسپانیایی استفاده می کنیم.

اما اگر تعداد افراد مونث بیش از یک نفر باشد، از حرف تعریف معین las و در صورت این افراد به صورت جمع و مذکر باشند، از حرف تعریف معین los بهزبان اسپانیاییصحبت می کنیم. به مثال های زیر توجه کنید:
El hombre : آن مرد
Los hombres : آن مردها
La mujer : آن زن
Las mujeres : آن زن ها

حرف تعریف ادغام شده در زبان اسپانیایی
حرف تعریف ادغام در زبان اسپانیایی
به دو شکل صورت پذیرفته است:

۱. اگر el بعد از حرف اضافه a قرار بگیرد،با هم آمیخته می شوند و تبدیل به al می شوند: a + el : al
voy a el colegio / voy al colegio : به آموزشگاه میروم
traducir al español : به اسپانیایی ترجمه کردن
coger al primero : از اول شروع کردن

۲. اما اگر el بعد از حرف اضافه de قرار بگیرد،با هم آمیخته می شوند و تبدیل به del می شوند: de + el : del
la luz de el sol / la luz del sol : نور خورشید
el nombre de mi amigo :  اسم دوست من

حرف تعریف نامعین در زبان اسپانیایی چیست؟

حرف تعریف نامعین شامل un، una، unos و unas می شود. که برای اینکه بدانیم این حرف های نامعین در زبان اسپانیایی در کجا استفاده می شود به موارد پایین دقت کنید:
در زبان اسپانیایی برای گفتن یک آقا یا یک مرد، یعنی اشاره به یک فرد مذکر از بین حروف تعریف نامعین از حرف تعریف نامعین un استفاده می نماییم اما اگر به صورت مفرد و مونث باشد از حرف تعریف نامعین una در زبان اسپانیایی استفاده می نماییم.
اگر به صورت جمع و مذکر باشد از حرف تعریف نامعین unos و اگر به صورت جمع مونث باشد از حرف تعریف نامعین unas استفاده می کنیم. به مثال های زیر دقت نمایید:

به صورت مونث و مفرد:                                                     به صورت مذکر و مفرد:
una mujer : یک زن                                                        un chico : یک مرد
una mujer : چند زن                                                       unos chicos : چند پسر

امیدواریم این مثال های ساده شما را با حروف تعریف در زبان اسپانیایی آشنا کرده باشد. در مقالات دیگر مثال های بیشتری برای آشنایی بیشتر شما خواهیم زد. در زبان اسپانیایی مانند زبان فرانسه مونث و مذکر بودن تنها به شخص و افراد مرتبط نیست و اشیاء و موجودات نیز به صورت مذکر و مونث از هم تفکیک داده می شوند. که مسلط شدن شما در این موارد با تمرین و تکرار حاصل می شود.آموزش زبان اسپانیایی با متدهای روز در حال اجراست و ما خوشحال هستیم که بخشی از آموزش اسپانیایی را آکادمی زبان بهین دانش انجام می دهد. کلاس های آنلاین زبان اسپانیایی همه روزه و با توجه به نیاز زبان آموزان در حال برگزاری است. دوره های زبان اسپانیایی ویژه مشاغل و یادگیری زبان اسپانیایی در ۵۰روز نیز این روزها طرفداران و علاقه مندان بسیاری را به خود جلب کرده است. در دوره های ویژه مشاغل، هر چهار مهارت اصلی در زبان اسپانیایی برای زبان آموزان آموزش داده می شود اما در این دوره تلاش می شود تا زبان آموزان بتوانند با لهجه بومی و به خوبی به مکالمه زبان اسپانیایی مسلط بشوند و تمرکز اصلی دوره های اسپانیایی ما مکالمه به زبان اسپانیایی است.

مقالات مرتبط - آموزش زبان

ثبت نام در دوره آموزش زبان اسپانیایی


توضیحات برای عکس ثبت نشده توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به احمدرضا ابراهیمی می‌باشد.