سیستم آموزشی در کشور ما یکی از مسائل پر چالش است که در کارآمدی آن، اما و اگرهای فراوانی وجود دارد. شاید به صراحت بتوان گفت که سیستم آموزشی به معنای واقعی در ایران و سایر کشورها وجود ندارد. دانشگاه ها و مدارس ما پر شده اند از روش های کتاب محور و جزوه محور که دانش آموزان ما را به سمت مدرک گرایی سوق می دهند و  همین موضوعات خود دلیلی شده اند تا اکثر فارغ التحصیلان در رشته های غیر مرتبط مشغول به فعالیت شده و از راه و هدف اصلی خود فاصله بگیرند.
این موضوعات سالها است به یک دغدغه اساسی برای اساتید و اهالی فن در آمده و احمدرضا ابراهیمی یکی از کسانی است که پا را فراتر نهاده و بدنبال ایجاد یک تحول و راه اندازی یک سیستم آموزشی کاربردی است. بسیاری از ما با نوع آموزش مدارس و مراکز آموزشی مشکل داریم اما شاید به قطع به دنبال حل این مشکل نبوده  ایم. رامیت اما با شکلی نوین و با تجربه ای که حالی از ۲۰ سال تجربه در آموزش و تدریس است، امروز توانسته است خواستگاه دو دوره آموزشی قدر در حیطه زبان بوده و البته که با آموزش هایی که در زمینه کسب مهارت های یادگیری به زبان آموزان داده می شود، مسیری مطمئن تر را برای هر یک از آنها رقم بزند.

ابراهیمی با راه اندازی موسسه زبان بهین دانش از سال ۱۳۸۷ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و با طرز فکری متفاوت به دنبال راه اندازی سیستم آموزشی نوینی موسوم به رامیت بود که با تغییر در روند آموزش و یادگیری، از علوم قدیم و جدید و تجربه های ارزشمند بهره گیری نماید. فعالیت رسمی سیستم آموزشی رامیت از سال ۱۳۹۸ و با هدف ایجاد آموزشگاه ها، مدارس و دانشگاه های کارآمدتر توسعه یافت تا تحول جدیدی را در تحلیل و تجربه روش های آموزشی موجود کشور ایجاد نماید. این سیستم آموزشی بر عناصر مهمی چون تئوری انتخاب، روانشناسی کنترل درونی، علوم اعصاب و ذهنیت رشد تکیه دارد و زمینه ساز اتفاقات مثبت و کارآمدی در حوزه آموزشی علی الخصوص حوزه یادگیری زبان گردید.

آشنایی کارشناسان اجرایی و مدرسین و راهبران موسسه تحت مدیریت ابراهیمی با علوم پایه، به کاربردی نمودن مهارت های آموزشی و متناسب سازی آن با مهارت های زندگی انجامید و در فضایی مناسب به درونی سازی انگیزه های فراگیران در راستای یادگیری مهارت های انتخاب شده، مسئولیت پذیری در خصوص روش انتخابی و محتوای مورد آموزش پرداخته است. برند سازی و اعتماد با ایجاد دستاوردهای مفید و مؤثر برای مخاطبان اتفاق خواهد افتاد و احمدرضا ابراهیمی توانسته به عنوان بنیانگذار دوره های آموزش زبان در ۵۰ روز و برگزاری آن در جهاد دانشگاهی دانشگاه شریف تهران و دانشگاه علمی کاربردی سیتی سنتر کارنامه درخشانی را برای خود با مهر “قبول است” به دست آورد.
رامیت سیستمی هدفمند برای توسعه آموزش های کارآمد در سراسر کشور است که از دوره های فشرده آیلتس ویژه متقاضیان مهاجرت، اپلیکیشن اختصاصی ARE با پشتیبانی ۲۴ ساعته برای ایجاد تشکل دانش آموزی بیم، با هدف به کارگیری زبان در بهبود کیفیت زندگی، رشد چشمگیر آموزش و یادگیری زبان های انگلیسی، زبان عربی، زبان اسپانیایی، زبان ترکی استانبولی، زبان فرانسه، زبان آلمانی و زبان روسی و معرفی مدرسان به دیگر مؤسسات و آموزشگاه های دیگر بهره می برد.

دانشگاهی به رنگ کارآفرینی

احمدرضا ابراهیمی، دانشگاه رامیت را گام بلندی می داند که برای کارآمدسازی آموزش، ایجاد ذهنیت رشد در زمینه کسب و کار دانشجویان و اساتید، افزایش حس مسئولیت پذیری آموزشی در دانشجویان، تغییر اساتید به کارآفرین های بازار و نظریه پردازان علوم و ایجاد رابطه مستقیم بین بازار کار و دوره های دانشگاه تلاش می کند. وی، آموزش انتخاب و مسئولیت پذیری به دانشجویان، درگیر کردن نیاز مستقیم دانشجویان با آموخته های دوره ها، تغییر سبک های یادگیری زبان را از جمله اهداف دانشگاه رامیت می داند که به تمرین مهارت های فردی در زمینه ذهنیت رشد و باورها، برگزاری دوره های آموزشی با محتوای متناسب با بازار کار، تمرین ایجاد روش های فردی جهت کسب علم کارآمد بخشی از توانایی های آن است.

مدرسه ای با آرامش دریا و قدرت طوفان

رامیت آموزش را با آرامش پیش خواهد برد، اما این آرامش در دل دریایی است که طوفان سختی ها فقط موجهای بلند تری را در آن ایجاد خواهد کرد. باید باور کنیم هر چه بکاریم، همان را درو می کنیم و درخت تنومند امروز، همان نهال رنجور دیروز است که ابر، باد، مه، خورشید و فلک دست به دست هم داده اند تا تنومند شده و شرایط بحرانی، راه گریزی برای شکل گیری یک نگاه متفاوت است و به قول سهراب، چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.
سیستم آموزشی رامیت، آموزش زبان را به صورت کاربردی تر و علمی تر و با ادغام زبان و علم روانشناسی به زبان آموزان آموزش می دهد. این سیستم امروزه به دلیل نیازی که در جامعه امروز ما حکم فراما است از صفر تا صد دوره ها، آموزش ها و راهبری ها را به شکل آنلاین در اختیار علاقه مندان و کاربران قرار داده شده است. در واقع رامیت تلاش دارد تا بتواند تمامی فارسی زبانان در سراسر دنیا را به این مهارت ها آگاه و در نتیجه آموزش هایی نوین را در اختیار زبان آموزان قرار دهد.
دوره هایی که امروز با روش سیستم آموزشی رامیت در حال برگزاری هستند، دوره آموزش زبان در ۵۰ روز و همچنین دوره های راکت هستند که با این شکل آموزش امروز توانسته اند نگاه بسیاری از کارشناسان و علاقه مندان در سراسر دنیا را به خود جلب نمایند.
اگر شما علاقه مند به تدریس هستید، رامیت بهترین گزینه برای ایجاد موقعیت شغلی بهتر و رسیدن شما به اهداف مهم شخصی و شغلی شما خواهد بود. کارشناسان اجرایی ما به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما عزیزان هستند تا اطلاعات تکمیلی تر در حوزه رامیت و دوره های ارائه شده با این روش را به شما بدهند.

راه های ارتباطی با موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی
– ارتباط با پشتیبانان ما در اینستاگرام
– پشتیبانی سایت و ارتباط با مشاوران آموزشی
– ارتباط از طریق تلگرام
– تماس با شماره تماس ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲