IELTS7 Banner 01 8 اعداد آلمانی,یادگیری اعداد به زبان آلمانی

اعداد آلمانی، بخش مهمی در آموزش مقدماتی زبان آلمانی هستند. یادگیری اعداد به زبان آلمانی از دروس اولیه بعد از الفبای آلمانی است و این مهم، قطعا در تمامی بخش‌های یادگیری زبان آلمانی برای شما خودنمایی خواهد کرد. اعداد جزئی از زندگی ما انسان‌ها هستند؛ سوال و جواب درباره‌ی زمان‌ها در آلمانی، گفتگو به زبان آلمانی در مورد هزینه‌ی یک هتل، خرید یک وسیله یا خوراکی، تاریخ تولد و … همه و همه با شناخت ما از اعداد و کلمات زبان آلمانی رابطه مستقیمی دارند.
اعداد در این زبان به دو بخش تقسیم می‌شوند. یک بخش به اعداد اصلی در زبان آلمانی مربوط می‌شود که همه ما بدان واقف هستیم و بخش دوم مربوط به اعداد ترکیبی در زبان آلمانی هستند. اعداد ترکیبی برای نشان دادن سال یا ماه استفاده می‌شوند، در کل به تاریخ مربوط می‌شوند.
ما در این مقاله علاوه بر آموزش زبان آلمانی، سعی می‌کنیم به اهمیت یادگیری اعداد آلمانی بپردازیم و از مهم‌ترین دلایل یادگیری این اعداد به صورت جامع، صحبت کنیم. قطعا اعداد تاثیر خود را هنگام صحبت‌هایمان در مورد موضوعاتی مثل شماره‌ی تلفن، آدرس، شماره‌ی پلاک یا خیابان محل کار و منزل، همچنین اطلاعات شخصی مانند شماره بیمه، شماره ملی، شماره کارت بانکی و موارد این چنینی، نشان خواهد داد. آموزش اعداد آلمانی می‌تواند بخش مهمی از نیازهایتان را برطرف کند و شما را برای سفر به این کشور یاری رساند.

اعداد آلمانی

۰، صفر =null

۱، یک =eins
اولین =der erste, der ۱

۲، دو =zwei
دومین =der zweite, der ۲

۳، سه =drei
سومین =der dritte, der ۳

۴، چهار =vier
چهارمین = der vierte

۵، پنج =fünf
پنجمین =der fünfte

۶، شش =sechs
ششمین =der sechste

۷، هفت =sieben
هفتمین =der siebte

 ۸، هشت =acht
هشتمین =der achte

۹، نه =neun
نهمین =der neunte

۱۰، ده =zehn
دهم =der zehnte, der ۱۰

۱۱، یازده =elf
یازدهم =der elfte, der ۱۱

۱۲، دوازده =zwölf
دوازدهم =der zwölfte, der ۱۲

سیزده =dreizehn
سیزدهم =der dreizehnte

 چهارده =vierzehn
چهاردهم =der vierzehnte

پانزده =fünfzehn
پانزدهم =der fünfzehnte

شانزده =sechzehn
شانزدهم =der sechzehnte

هفده =siebzehn
هفدهم =der siebzehnte

هجده =achtzehn
هجدهم =der achtzehnte

نوزده =neunzehn
نوزدهم =der neunzehnte

بیست =zwanzig
بیستم =der zwanzigste, der ۲۰

نکات مهم در یادگیری اعداد در زبان آلمانی

• گاهی اعداد به صورت اعشاری و کسری‌ بیان می‌شوند. برای اینکه بتوانید اعداد را کسری کنید، تنها کافی است به انتهای عدد، tel یا el اضافه کنید، مانند: Acht + el= achtel (یک هشتم)
• با توجه به قانون تعیین جنسیت اعداد و اسامی در زبان آلمانی، اعداد ترتیبی به چهار دسته‌ی مذکر، مونث، جمع‌ و مفرد تقسیم می‌شوند که جنسیت آن‌ها بستگی به مفهوم جمله دارد. Die برای اسامی مونث و das برای اسامی مذکر یا جمع، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• فارسی زبانان در اعداد اعشاری از خط اعشار، انگلیسی زبانان از نقطه و آلمانی‌ها از ویرگول استفاده می‌کنند، به این صورت: ۱,۰۸= eins Komma null acht
• اگر بخواهیم ۲۰ را به حالت ترتیبی بیان کنیم آن را به صورت in den zwangziger Jahren می‌نویسیم. از این روش برای بیان سایر دهگان‌‌ها نیز استفاده می شود.
• برخلاف سایر دهگان‌ها مثل ۲۰، ۴۰، ۵۰؛ در املای دهگان dreißig) ۳۰) حرف z دیده نمی‌شود.

سی =dreißig
سی و سوم =der dreiunddreißigste, der ۳۳

در پایان باید به این نکته توجه داشته باشید که برای یادگیری ساعت در زبان آلمانی، باید تا عدد ۶۰ را به خوبی یاد بگیرید و بر نوشتار و تلفظ این اعداد مسلط باشید. بهتر است زمانی که نوشتن این اعداد را تمرین می‌کنید، اعداد را با صدای بلند بخوانید، ما قصد داریم در مقالات دیگر شما را با آموزش اعداد ۲۰ تا ۱۰۰ در زبان آلمانی آشنا کرده و به نکات مهم دیگری در یادگیری اعداد آلمانی بپردازیم.

همانطور که گفتیم اعداد آلمانی جزء مطالب اولیه در آموزش آنلاین زبان آلمانی هستند و شما می‌توانید با راهنمایی اساتید خود و متدهای صحیحی که در این مسیر برای شما تهیه دیده‌اند، نه تنها به این موضوع بلکه به موارد مهم دیگر نیز مسلط شوید. زبان آلمانی از جمله زبان‌هایی است که برای کارشناسان موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، از اولویت خاصی برخوردار است و به همین جهت بر اساس نیازهای افراد مختلف، دوره‌های متفاوتی تهیه شده است که از بارزترین آن‌ها، آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز است. این دوره‌ها به صورت کاملا آنلاین و خصوصی برگزار می‌شوند. اساتید این دوره‌ها با گذر از فیلترهای احمدرضا ابراهیمی، از برجسته‌ترین اساتید زبان آلمانی هستند که همگی با کارنامه‌ی درخشان خود و نتیجه‌ای که به بار آورده‌اند، امروزه زبان آموزان بسیاری را به یادگیری این زبان راغب نموده‌اند.
اگرچه تعدادی، زبان آلمانی را سخت می‌دانند اما تلاش و جدیت زبان آموز، روش‌های آموزشی استاندارد و در عین حال جذاب و… می‌تواند این مسیر را هموارتر نماید.
با دوره های راکت آلمانی که تنها ۲ ماه به طول می‌انجامد، شما به سطح قابل قبولی در زبان آلمانی می‌رسید، در طی یکسال به زبان‌های مختلفی مسلط می‌شوید و می‌توانید از مهارت‌های جدیدتان در زمینه‌های مختلف بهره ببرید.
در این راستا، کارشناسان موسسه‌ی زبان احمدرضا ابراهیمی کنار شما عزیزان هستند تا علاوه بر مشاوره‌های معمول، شما را در انتخاب دوره و مسیری که تعیین می‌کنید، راهنمایی نموده و در نهایت لحظات پر‌ بارتری را برایتان رقم بزنند. جهت کسب مشاوره رایگان، با شماره ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نموده و یا به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام زیر اقدام نموده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.