اعداد آلمانی، بخش مهمی در آموزش مقدماتی زبان آلمانی هستند. یادگیری اعداد آلمانی از دروس اولیه بعد از الفبای آلمانی است و این مهم، قطعا در تمامی بخش های یادگیری زبان آلمانی برای شما خودنمایی خواهد کرد. اعداد جزئی از زندگی ما انسان ها هستند؛ سوال و جواب درباره ی زمان ها در آلمانی، گفتگو به زبان آلمانی در مورد هزینه ی یک هتل، خرید یک وسیله یا خوراکی، تاریخ تولد و … همه و همه با شناخت ما از اعداد رابطه مستقمی دارند.
اعداد در این زبان به دو بخش تقسیم می شوند. یک بخش به اعداد اصلی در زبان آلمانی مربوط می شود که همه ما بدان واقف هستیم و بخش دوم مربوط به اعداد ترکیبی در زبان آلمانی هستند. اعداد ترکیبی برای نشان دادن سال یا ماه استفاده می شوند، در کل به تاریخ مربوط می شوند.
ما در این مقاله علاوه بر آموزش زبان آلمانی، سعی می کنیم به اهمیت یادگیری اعداد آلمانی پرداخته و از مهم ترین دلایل یادگیری این اعداد به صورت جامع، صحبت کنیم. قطعا اعداد تاثیر خود را هنگام صحبت هایمان در مورد موضوعاتی مثل شماره ی تلفن، آدرس، شماره ی پلاک یا خیابان محل کار و منزل، همچنین اطلاعات شخصی مانند شماره بیمه، شماره ملی، شماره کارت بانکی و موارد این چنینی، نشان خواهد داد. آموزش اعداد آلمانی می تواند بخش مهمی از نیازهایتان را برطرف کند و شما را برای سفر به این کشور یاری رساند.

اعداد به آلمانی:

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

– ۰، صفر =null
– ۱، یک= eins
– اولین = der erste, der ۱
– ۲، دو= zwei
– دومین= der zweite, der ۲
– ۳، سه= drei
– سومین= der dritte, der ۳
– ۴، چهار= vier
– چهارمین= der vierte
– ۵، پنج= fünf
– پنجمین=der fünfte
– ۶، شش= sechs
– ششمین= der sechste
– ۷، هفت= sieben

– هفتمین= der siebte
– ۸، هشت= acht
– هشتمین= der achte
– ۹، نه= neun
– نهمین= der neunte
– ۱۰، ده= zehn
– دهم= der zehnte, der ۱۰
– ۱۱، یازده= elf
– یازدهم= der elfte, der ۱۱
– ۱۲، دوازده= zwölf
– دوازدهم= der zwölfte, der ۱۲
– سیزده= dreizehn
– سیزدهم= der dreizehnte

– چهارده= vierzehn
– چهاردهم= der vierzehnte
– پانزده= fünfzehn
– پانزدهم= der fünfzehnte
– شانزده= sechzehn
– شانزدهم= der sechzehnte
– هفده= siebzehn
– هفدهم= der siebzehnte
– هجده= achtzehn
– هجدهم= der achtzehnte
– نوزده= neunzehn
– نوزدهم= der neunzehnte
– بیست: zwanzig
– بیستم: der zwanzigste, der ۲۰

 

نکات مهم در یادگیری اعداد در زبان آلمانی:

• گاهی اعداد به صورت اعشاری و کسری‌ بیان می‌شوند. برای اینکه بتوانید اعداد را کسری کنید، تنها کافی است به انتهای عدد، tel یا el اضافه کنید، مانند: Acht + el= achtel (یک هشتم)
• با توجه به قانون تعیین جنسیت اعداد و اسامی در زبان آلمانی، اعداد ترتیبی به چهار دسته‌ی مذکر، مونث، جمع‌ و مفرد تقسیم می شوند که جنسیت آن‌ها بستگی به مفهوم جمله دارد. Die برای اسامی مونث و das برای اسامی مذکر یا جمع، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• فارسی زبانان در اعداد اعشاری از خط اعشار، انگلیسی زبانان از نقطه و آلمانی‌ها از ویرگول استفاده می‌کنند، به این صورت: ۱,۰۸= eins Komma null acht
• اگر بخواهیم ۲۰ را به حالت ترتیبی بیان کنیم و آن را به صورت in den zwangziger Jahren می‌نویسیم. از این روش برای بیان سایر دهگان‌ ها نیز استفاده می شود.
• برخلاف سایر دهگان ‌ها مثل ۲۰، ۴۰، ۵۰؛ در املای دهگان dreißig) ۳۰) حرف z دیده نمی‌شود.
سی dreißig
سی و سوم der dreiunddreißigste, der ۳۳

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

در پایان باید به این نکته توجه داشته باشید که برای یادگیری ساعت در زبان آلمانی، باید تا عدد ۶۰ را به خوبی یاد بگیرید و بر نوشتار و تلفظ این اعداد مسلط باشید. بهتر است زمانی که نوشتن این اعداد را تمرین می کنید، اعداد را با صدای بلند بخوانید، ما قصد داریم در مقالات دیگر شما را با آموزش اعداد ۲۰ تا ۱۰۰ در زبان آلمانی آشنا کرده و به نکات مهم دیگری در یادگیری اعداد آلمانی بپردازیم.

همانطور که گفتیم اعداد آلمانی جزء مطالب اولیه در آموزش آنلاین زبان آلمانی هستند و شما می توانید با راهنمایی اساتید خود و متد های صحیحی که در این رابطه برای شما تهیه دیده اند، نه تنها به این موضوع بلکه به موارد مهم دیگر نیز مسلط شوید. زبان آلمانی از جمله زبان هایی است که برای کارشناسان موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، از اولویت خاصی برخوردار است و به همین جهت بر اساس نیازهای افراد مختلف، دوره های متفاوتی تهیه شده است که از بارزترین آنها، آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز و دوره های همیاد آلمانی است. این دوره ها به صورت کاملا آنلاین و با روش سیستم آموزش رامیت، برگزار می شوند. اساتید این دوره ها با گذر از فیلترهای احمدرضا ابراهیمی، از برجسته ترین اساتید زبان آلمانی هستند که همگی با کارنامه ی درخشان خود و نتیجه ای که به بار آورده اند، امروزه زبان آموزان بسیاری را به یادگیری این زبان راغب نموده اند.
اگرچه تعدادی، زبان آلمانی را سخت می دانند اما تلاش و جدیت زبان آموز، روش های آموزشی استاندارد و در عین حال جذاب و… می تواند این مسیر را هموارتر نماید.
با دوره های راکت آلمانی که تنها ۲ ماه به طول می انجامد، شما به سطح قابل قبولی در زبان آلمانی می رسید، در طی یکسال به زبان های مختلفی مسلط می شوید و می توانید از مهارت های جدیدتان در زمینه های مختلف بهره ببرید.
در این راستا، کارشناسان موسسه ی زبان احمدرضا ابراهیمی کنار شما عزیزان هستند تا علاوه بر مشاوره های معمول، شما را در انتخاب دوره و مسیری که تعیین می کنید، راهنمایی نموده و در نهایت لحظات پربارتری را برایتان رقم بزنند. جهت کسب مشاوره رایگان، با شماره ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نموده و یا به ثبت مشخصات خود در بخش زیر اقدام نموده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.