یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد؟” اگر شما هم به دنبال جواب این سوال هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید…
زبان آلمانی بعد از زبان انگلیسی از زبان های پرطرفدار در میان ما ایرانیان است و شاید اگر هم خانواده بودن این زبان با زبان انگلیسی را فاکتور بگیریم بتوانیم از تاثیر این زبان در تحصیل، مهاجرت آسان و پیدا کردن شغل در موقعیت های عالی نام ببریم.
کشور آلمان به دلیل تاثیر بسزایی که در صنعت و تجارت در اتحادیه اروپا دارد برای اغلب ایرانیانی که به دنبال موفقیت های شغلی و موقعیت های مهاجرتی مناسب هستند، یک قطب عالی در ساختن آینده شان است.
یادگیری زبان آلمانی به دلایل متعددی برای بسیاری یک هدف بزرگ در زندگی است. این اهداف می توانند، تحصیل در کشور آلمان، تدریس زبان آلمانی، استخدام در شرکت های بین المللی، ایجاد زندگی و کسب و کار در کشور آلمان و … باشد. شناخت هدف در این مسیر می تواند راه رسیدن به درجات عالی در یادگیری زبان آلمانی راه برای شما باز کند.

IELTS7 Banner 01 8 یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد,مدت زمان یادگیری زبان آلمانی,آموزش زبان آلمانی چند سال طول می کشد

 

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد:

سوالی که ذهن اکثر زبان آموزان را درگیر کرده است این است که آموزش زبان آلمانی چند سال طول می کشد؟
جواب این سوال نسبی است و از هر فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد. اما کارشناسان زبان آلمانی، اغلب مدت زمان یادگیری زبان آلمانی را بین ۱ سال تا ۲ سال و نیم برآورد کرده اند که این زمان برای همه یکسان نیست چراکه فاکتورهایی در کم یا زیاد شدن این زمان در یادگیری موثر هستند که به اختصار از این فاکتورها نام خواهیم برد.

  • هدفمند بودن:

اولین و مهم ترین قدم برای شروع و ادامه ی راه، داشتن هدفی قوی برای یادگیری زبان آلمانی می باشد. زمانی که شما هدفمند آغاز کنید حتی اگر در مسیر احساس ناتوانی و خستگی کنید با وجود هدفی که برای خود قرار داده اید، می توانید به ادامه ی مسیر بپردازید.

  •  داشتن برنامه ریزی روزانه:

برنامه برای در یادگیری زبان آلمانی یکی مهم ترین فاکتورها تلقی می شود. برای فراگیری زبان آلمانی و آسان کردن مسیر یادگیری آلمانی، بهتر است از همان ابتدا از یک برنامه ریزی روزانه بهره ببرید. داشتن برنامه در یادگیری آلمانی همانند چراغی در تاریکی است؛ زمانی که خسته، دلزده یا دلسرد می شوید، مسیر برای شما روشن و هدفدار خواهد بود.

  • تلاش در یادگیری:

تلاش مداوم در یادگیری می تواند یکی از فاکتورهایی باشد که شما را از سایرین متمایز می کند. بسته به میزان تلاشتان، می توانید زمان یادگیری را کم یا زیادتر کنید.

  • مدت زمان اختصاص داده شده برای تمرین:

این فاکتور نیز می تواند راهی برای کشف ایرادات و مشکلاتتان در یادگیری زبان آلمانی باشد و شما را به حل مشکلات زبانی خود آگاه سازد. تمرین و تکرار مداوم و نترسیدن از اشتباه کردن از فاکتورهای ارتقای زبانی شما خواهد بود.

  • استفاده از متدهای آموزشی بروز:
    شناخت متدها و روش های آموزشی در زبان آلمانی و بروز کردن خود در این زمینه می تواند شما را در یادگیری زبان آلمانی آگاه تر کرده و مسیر پیش روی شما را هموارتر نماید. متدهای آموزشی در آموزش و یادگیری بخش بزرگی را از آن خود کرده اند و این روزها با دسترسی راحت به اینترنت، شناخت این متدها و آشنایی با آنها نباید کار سختی باشد.
  • یافتن آموزشگاه زبان آلمانی مناسب:

تحقیق در این زمینه و یافتن بهترین موسسه آموزش زبان آلمانی می تواند برای شما یک برگ برنده باشد. با فرض اینکه شما فاکتورهای شخصی تعهد و تلاش در یادگیری زبان آلمانی را داشته باشید، مرحله دوم محیطی آموزشی و آموزش کاربردی اساتید آکادمی های زبان آلمانی هستند. شناخت و آگاهی از اساتید و نحوه طرح درس و چگونگی استفاده از خدمات آموزشی آنها، می تواند شما را با آگاهی بیشتر در مسیر یادگیری قرار بدهد.

مواردی که می توانند شما را از یادگیری منصرف کرده یا مسیر را برای شما سخت کنند، نداشتن انگیزه و روحیه تلاشگری شماست. انگیزه بخش مهمی در یادگیری زبان آلمانی محسوب می شود. برای حفظ انگیزه نیاز است که یادگیری زبان آلمانی را با علایق دیگر خود همسو کنید و یادگیری آلمانی را با زندگی خود عجین کنید.
اگر شما علاوه بر یادگیری زبان آلمانی به موسیقی علاقه مند هستید می توانید آلمانی را با موسیقی همراه کنید و با خواندن کتاب های موسیقی آلمانی، یا گوش دادن به آهنگ های آلمانی این مسیر را لذت بخش تر نمایید. البته این را هم به خاطر بسپارید که بتهوون و باخ بخش اعظم موسیقی و آهنگسازی در آلمان و جهان را از آن خود کرده اند.
برای یادگیری زبان آلمانی استاد آلمانی خود را به خوبی بشناسید. آلمانی زبان جنسیت ها و گرامرهای بدون قائده است. برای آموزش این موارد، وجود یک استاد زبان کاربلد می تواند شما را علاقه مندتر کرده و در عین حال نبود چنین استادی شما را از مسیر دلخواهتان منحرف کند.

برای یادگیری زبان آلمانی برای خود یک ساعت مشخص در روز را تعیین کنید. یک ساعت مشخص برای حل تمرین و مرور دروسی که در کلاس های زبان آلمانی فرا گرفته اید و بقیه زمان های خود را با توجه به علاقه مندی های خود به یادگیری بپردازید. آشپزی کنید و به آهنگ های معروف آلمانی گوش دهید، بخوابید و در رختخواب به پادکست های آلمانی گوش فرا دهید، رانندگی کنید و در طی مسیر به ترانه های معروف آلمانی، بخشی از یک فایل صوتی آلمانی و یا پادکست آلمانی گوش فرا دهید. مسافرت بروید و یک کتاب از داستان های کوتاه آلمانی را همراه خود داشته باشید.
این ها همه مواردی هستند که می توانند زمان یادگیری شما را از حداقل زمانی که کارشناسان زبان آلمانی تعیین کرده اند کمتر و انجام ندادن آنها این زمان را از حداکثر زمانی که برای یادگیری زبان آلمانی در نظر گرفته شده است، بیشتر کند.
امیدواریم این مقاله توانسته باشد ما را به هدف خود یعنی رضایت شما، نزدیک تر کرده و شما را در حداقل کردن زمان یادگیری با توجه به نکات کاربردی در آموزش آلمانی، یاری رساند.

در نهایت بهتر است یادآور شویم که یادگیری زبان به صورت خودآموز و بالعکس کفایت نمی کند و هر زبان آموزی برای اینکه بتواند سریع تر به هدف خود برسد و البته کیفیت یادگیری بالایی نیز داشته باشد، باید علاوه بر آموزش هایی که از طریق شرکت در کلاس بدست می آورد، به صورت خودآموز نیز به تمرین پرداخته تا روندی اصولی تر را طی نماید.
در این زمینه نیز سایت احمدرضا ابراهیمی با یک خط و مشی درست، علاوه بر دوره های آموزش زبان آلمانی با روش سیستم آموزشی رامیت، موقعیتی را فراهم آورده است تا شما عزیزان بتوانید در کنار دوره های ویژه ای از جمله آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز، با تمرین و استفاده از این نرم افزار نیز، سرعت و کیفیت بیشتری را شامل حال خود نمایید و در نتیجه در مسیر امن تری گام بردارید.
زبان آموزانی که در شهر اصفهان قرار ندارند، نگران دور بودن آکادمی نباشند، در واقع ما با برگذاری دوره های آنلاین آموزش زبان آلمانی، همه دوره های تخصصی را به صورت غیرحضوری در اختیار تمامی فارسی زبانان داخل و خارج ایران قرار داده ایم تا بتوانند در محیطی برابر، به یادگیری زبان مورد علاقه شان بپردازند.
برای کسب اطلاعات بیشتر از شروع این دوره ها و همچنین بهره از مشاوره رایگان موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، به تکمیل بخش زیر بپردازید و در نتیجه منتظر تماس کارشناسان ما باشید تا شما را در طول این مسیر راهنمایی و حمایت نمایند.