آموزش زبان آلمانی به زبان ساده، یک نیاز برای  سیستم آموزشی در زبان آلمانی است. اغلب افراد دوست دارند برای یادگیری زبان، ریاضی، فیزیک و دروسی که نیاز به تمرین های بیشتری نسبت به دروس دیگر دارند، شیوه ای ساده در نظر گرفته شود. این کار باعث می شود، میزان علاقه مندی به این مباحث بیشتر شده و جذابیت های این دروس بیشتر خودنمایی کند.
هر کدام از ما پس از مدتی برای یادگیری زبان آلمانی، شیوه یادگیری خود را میابیم اما سادگی و روان کردن موضوع، توسط استاد زبان آلمانی، می تواند مدت زمان یادگیری زبان را در زبان آموزان به نسبت قابل ذکری، کوتاه نماید.
مباحث زبان آلمانی در مراحل ابتدایی شامل یادگیری الفبای آلمانی، ضمایر ملکی آلمانی، صرف افعال آلمانی و موارد دیگر خواهد بود. ما در این مقاله سعی بر این داریم که بخشی را به گرامر آلمانی و بخش دیگر را به موضوعات جذاب در زبان آلمانی اختصاص بدهیم. اگر موافق این موضوع هستید با ما همراه باشید…

گرامر آلمانی

چیزی که در سایر زبان ها متفاوت است گرامر است. همانطور که می دانید زبان آلمانی و زبان انگلیسی در بخش های زیادی شبیه به هم هستند و همین شباهت باعث شده است که یادگیری زبان آلمانی برای انگلیسی زبانان یا کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند، راحت تر باشد. اما چیزی که این دو زبان را از هم متمایز کرده است گرامر آنهاست.
زبان آلمانی به نسبت زبان انگلیسی دارای گرامری پیچیده تر است و همین امر ما را برآن کرد تا گرامر آلمانی را با شیوه ای ساده تر به شما عزیزان آموزش دهیم. اگر جزء زبان آموزانی هستید که در مراحل ابتدایی یادگیری آلمانی هستید می توانید برای یادگیری الفبای آلمانی به مقاله ای تحت عنوان آموزش الفبای زبان آلمانی مراجعه کنید. این مقاله شما را با الفبای آلمانی و تلفظ حروف آلمانی آشنا کرده است و سپس می توانید ادامه گرامر آلمانی را در این بخش دنبال کنید.
برای شروع بهتر است به ساده کردن موضوع بپردازیم. اگر شما نگران یادگیری گرامر زبان آلمانی هستید باید بدانید این تنها به شما مربوط نمی شود و اغلب افرادی که به یادگیری زبان دوم می پردازند، همیشه با این چالش ها مواجه هستند.
۶ زمان در آلمانی وجود دارد که برای بهتر به ذهن سپردن معادل فارسی این زمان ها را برای شما بیان خواهیم کرد تا بتوانید به راحتی و با خیالی آسوده این زمان ها را در ذهن بسپارید.

– زمان حال ساده در زبان فارسی معادل Präsens زبان آلمانی است.
– ماضی کامل در زبان فارسی معادل Präterritum در زبان آلمانی است.
– ماضی نقلی در زبان فارسی معادل Plusquamperfekt در زبان آلمانی است.
– آینده ساده در زبان فارسی معادل Futur I در زبان آلمانی است.
– آینده کامل در زبان فارسی معادل Futur II در زبان آلمانی است.

این زمان ها را نمی شود دقیقا معادل همدیگر قرار داد اما می توانید با این تصور کمی راحت تر به این موضوع مسلط شوید. بخش مهم دیگری که در زبان آلمانی بسیار درباره آنها صحبت می شود، حروف تعریف در زبان آلمانی است. حروف تعریف در زبان آلمانی ۱۶ حرف هستند که این حروف به حالت و جنسیت اسامی در زبان آلمانی بستگی دارد. به طور مثال برای اسم مونث و حالت مفعولی این حرف تعریف شکلی متفاوت به اسم مذکر با حالت مفعولی خواهد داشت.
در زبان آلمانی، سه حرف تعریف طبق جنسیت آن اسم‌ وجود دارد: die برای اسامی مونث، der برای اسامی مذکر و das برای اسامی خنثی؛ که بهتر است در همان ابتدای یادگیری اسامی را با حرف تعریف ویژه خود یاد بگیرید و به خاطر بسپارید. این شکل یادگیری می تواند حروف تعریف را بخشی از اسامی برای شما بیان کند و شما به صورت ناخودآگاه در مکالمه یا نوشتار خود بلافاصله قبل از اسم مورد نظرتان از حرف تعریف ویژه خود استفاده می کنید.
برای یادگیری زبان آلمانی بیش از اندازه ذهن خود را درگیر بخش های سخت نکنید. برای این منظور و رهایی از استرس و یا کم شدن انگیزه، سعی کنید روزانه به یادگیری چند اصطلاح و عبارت آلمانی بپردازید. این اصطلاحات کاربردی آلمانی به دلیل مهم بودن آن در مکالمات روزانه آلمانی، می تواند بخش شیرینی را در یادگیری زبان آلمانی برای شما عزیزان رقم بزند.
در بخش های مقدماتی برای حفظ انگیزه، تلاش کنید در برنامه ریزی های روزانه خود، بخش های شیرین زبان آلمانی را قرار دهید. هر از گاهی به عقب برگشته و سطح خود را با سطوح قبلتان مقایسه کنید. از مقایسه خود با دیگران به شدت بپرهیزید. هر شخص بنا به زمانی که برای یادگیری زبان آلمانی می گذارد و تلاش و تعهدی که در آموزش آلمانی برای خود بکار می برد می تواند میزان تسلط خود را بسنجد.

برای فراگیری زبان آلمانی علاوه بر تلاش و جدیت هر فرد، نیاز به داشتن اساتید کاربلد و همچنین دوره های متناسب با موقعیت هر فردی است که این موارد حاصل نخواهند شد جز با کسب آگاهی از روش های به روز و همچنین استاندارد شده ای که در یادگیری زبان های مختلف نیز بکار برده می شود.
در این راستا آکادمی زبان بهین دانش موقعیتی را فراهم نموده تا زبان آموزان بتوانند قبل از شروع دوره و یا ثبت نام، با کارشناسان اجرایی یک مشاوره رایگان داشته و در نهایت پس از آن نیز با مشاوره ای که استاد ابراهیمی صورت می دهد، علاوه بر شناخت هدف و آگاهی یافتن از خواسته هایتان، شما را در انتخاب بهترین دوره که متناسب با شرایطتان باشد، راهنمایی خواهند کرد. البته باید خاطر نشان کرد از برجسته ترین دوره ها در آکادمی بهین دانش، دوره آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز و همچنین دوره های همیاد آموزش زبان آلمانی است، که محبوبیت بسزایی در میان کاربران و زبان آموزان ایجاد نموده است.
این نکته را نیز باید یادآور شد که در همان لحظه ثبت نام به شما یک نام کاربری و رمز عبور داده می شود تا بتوانید از نرم افزار آموزش زبان زبانگرد نیز به صورت رایگان بهره برده و در نهایت از آن در تمرین های روزانه بهره ببرید. این اپ نیز دارای پشتیبان آنلاین است و همچنین برای شما عزیزان محیطی را فراهم می آورد تا بدون اینکه مشخصات شما نمایش داده شود در گروهی جهت تقویت مهارت مکالمه و نوشتاری، با سایر افراد هم سطح خود به مکالمه و گفتگو پرداخته و در نیتجه خارج از کلاس درس هم با یک برنامه ریزی جامع پیش بروید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب دوره و همچنین طریقه استفاده از اپلیکیشن زبانگرد، می توانید با کارشناسان ما از طریق تکمیل بخش زیر، تماس حاصل نموده و در نهایت هر آنچه را که مورد نیاز است از آنها بپرسید. ما در هر شرایطی پیشتبان و حامی شما هستیم تا بتوانید مسیر راحت تری را در آموزش آنلاین آلمانی طی نمایید.

اصطلاحات آلمانی

اصطلاحات عامیانه آلمانی