برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی لینک زیر کلیک کنید

  صفحه معرفی دوره جامع انگلیسی

 برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی باید توجه زیادی به آواشناسی کلمات داشته باشیم. زمانی که به کلمات، آواها و املاهای آن‌ها دقت کنیم متوجه می‌شویم که ممکن است املای یک کلمه با تلفظش یکسان نباشد. یکی از نکات مهم در آموزش زبان انگلیسی، شناخت حروف vowel در انگلیسی می‌باشد. حروف صدادار در انگلیسی، 5 حرف هستند که شناخت هر یک از آنها در آموزش گرامر انگلیسی و اصول مکالمه زبان انگلیسی از اهمیت برخوردار است. مبحث حروف صدادار در زبان انگلیسی از مباحث ساده و کاربردی در زبان محسوب می‌شود. همانطور که می‌دانید زبان انگلیسی از 26 حرف تشکیل شده است که از این 26 حرف، 5 حرف آن صدادار 22 حرف آن بی صدا و دو حرف آن نیمه صدادار است. زبان انگلیسی سرشار از قوانین مختلف و متفاوتی است.
تمییز دادن حروف انگلیسی با صدا از حروف بی صدا نباید سخت باشد و تنها چیزی که شاید به کمی تامل نیاز داشته باشد کاربرد این حروف و استفاده صحیح از آن‌هاست.

 

 

حروف صدادار در انگلیسی

تعریف حروف صدادار در زبان انگلیسی:
حروف واول (vowel) از گلو ادا می‌شوند و به تنهایی آوا دارند یعنی برای تلفظ‌شان هیچ کدام از اندام‌های گفتار مانع ایجاد نمی‌کند این حروف در مرکز هجا قرار می‌گیرند و به ما اجازه‌ی ادا شدن کلمات را می‌دهند. برای درک بهتر شما زبان آموزان، در ادامه مقاله مثال‌هایی برای حروف صدادار انگلیسی آورده‌ایم.

معرفی حروف صدادار/Vowel sounds در زبان انگلیسی

 a : apple, age

 e : elephant, ear

  i : insect, item

o : ostrich, only

 u : umbrella, but

حروف نیمه صدادار در زبان انگلیسی

حروف نیمه صدادار حروفی هستند که گاهی به صورت صدا دار و گاهی به صورت بی صدا تلفظ می‌شوند. به دو دلیل به این حروف، حروف نیمه صدا دار در زبان انگلیسی می‌گویند :

  1. اول اینکه در ادای آن‌ها جلو صوت، توسط زبان و لب‌های شما گرفته می‌شود.
  2. در هجا(بخش یا سیلاب) بعضی اوقات به حیث حروف با صدا و بعضی اوقات به حیث حروف بی صدا عمل می‌کنند.

حرف Y و W گاهی اوقات صدادار و گاهی بی صدا در نظر گرفته می‌شود به عبارتی مانند حروف صدادار عمل می‌کنند اما خودشان حروف صدادار نیستند. مثال :

نیمه صدادار         : When

نیمه صدادار           : Yard

حروف بی صدا در زبان انگلیسی

حروف بی صدا حروفی هستند که در تلفظ آن‌ها جریان هوا با لب، دندان و یا زبان کنترل می‌شود. تعداد حروف بی صدا در زبان انگلیسی با دخالت Y و w شامل 21 حرف می‌باشد. که شامل :

b, c, d, f, g, h, j, k, l, m, n, p, q, r, s, t, v, w, x, y, z

نکته مهمی که در یادگیری حروف صدادار و بی صدای انگلیسی وجود دارد این است که صداها بیش از حروف برای یادگیری مهم هستند و باید در نظر داشته باشید که اگر یکی از حروف صدادار در ابتدای کلمه انگلیسی قرار بگیرند از an پیش از آن‌ها استفاده می‌کنیم.

نکاتی راجع به حروف صدادار انگلیسی

  •  وقتی که یک اسم قابل شمارش مفرد با یکی از حروف پنج گانه صدادار شروع می‌شود از an برای نشان دادن آن استفاده می‌کنیم.

     .I have an apple

من یک سیب دارم.

در مثال بالا ما اشاره به یک سیب داریم و درباره جمعی از سیب‌ها صحبت نمی‌کنیم.

.She is an actor

او(آن خانوم) یک بازیگر است.

خب برای آشنایی شما با این کلمات می‌توانیم مشاغل انگلیسی را که با حروف صدادار شروع می‌شوند را نام ببریم: 

بازیگر                             an actor

یک معمار                    an architect

یک ورزشکار                   an athlete

یک هنرمند                        an artist

یک مهندس                 an engineer

یک الکتریکی              an electrician

یک حسابدار             an accountant

این کلمات همگی با حروف صدادار شروع می‌شوند و به همین دلیل پیش از این کلمات از an برای نشان دادن فردیت آن‌ها استفاده می‌کنیم.

  •  نکته مهمی که قبلا هم تا حدودی به آن اشاره کردیم این است که گاهی استثنائاتی در این زمینه وجود دارد و ما بیش از اینکه به این حروف توجه کنیم به صداها توجه می‌کنیم.
    به این کلمات دقت کنید:

 .Suv

.Mp3 player

این دو لغت انگلیسی در شروع صدای اِ می‌دهند به همین منظور بجای نگاه کردن به حروف اولیه به صدایی که در شروع می‌دهند توجه کرده و برای نشان دادن فردیت آن‌ها از an استفاده می‌کنید.

an suv

an Mp3 player

  •  اسامی که با حروف صدادار شروع می‌شوند ولی قواعد حروف صدادار روی آن‌ها اعمال نمی‌شود. با وجود اینکه کلمه university با حروف u شروع می‌شود ولی به دلیل اینکه صدای y می‌دهد از a به جای an استفاده می‌کنیم به مثال زیر دقت کنید:

           .There is a university near here
یک دانشگاه نزدیک اینجاست.

                          .A one-track mind‌
یک ذهن تک بعدی.

  • حروف صدادار در زبان انگلیسی بیشترین بخش را به خود اختصاص می‌دهند. وقتی که یک اسم قابل شمارش مفرد با یکی از ۲۱ حرف بی صدا شروع شود در انگلیسی از a برای آن استفاده می‌شود. نکته‌ای که در مثال اول باید بدان اشاره نمود این است که: بین حرف a و اسم یک صفت (red) قرار گرفته است.

                       .Tina needs a red tie
تینا به یک کراوات قرمز نیاز دارد.

                  .Reza wants a jacket
رضا یک ژاکت/سویی شرت می خواهد.

  • از an برای خیلی از اسم‌هایی که با حرف بی صدای h شروع می‌شوند استفاده می‌شود، زیرا حرف h در این اسامی تلفظ نمی‌شود. رایج‌ترین این اسامی عبارتند از hour, honor, honest و heir. چون همانطور که گفتیم صداها بیش از حروف در این بخش مهم هستند و این کلمات انگلیسی در واقع به صورت صدادار تلفظ می‌شوند.

 

همانطور که دیدید شناخت حروف صدادار و بی صدا در انگلیسی موضوع سختی نیست و اگرچه استثنائاتی در این موضوع وجود دارد اما باز هم با یادگیری درست تلفظ لغات انگلیسی و کمی تمرین می‌توانید به راحتی به این بخش مسلط شوید.
در این مقاله تلاش بر این بود که شما با بخش کوچکی از گرامر زبان انگلیسی آشنا شوید. اگر علاقه‌مند به یادگیری گرامر هستید می‌توانید با ورود به بخش گرامر انگلیسی در سایت احمدرضا ابراهیمی به مطالعه و یادگیری مقالات بیشتر بپردازید.
یادگیری گرامر زبان انگلیسی و یا دیگر زبان‌ها تا به الان و با وجود پیشرفت‌های روز دنیا هنوز به صورت سنتی صورت می‌گیرد و به زبان آموزان اطلاعاتی درباره زبان داده می‌شود. در واقع آموزش، با ارائه اطلاعات درباره زبان اشتباه گرفته شده است و این موضوع سرآغاز اشتباهات متداول می‌باشد. برای درک دقیق‌تر این موضوع، به شما پیشنهاد میکنیم به مطالعه مقاله آموزش زبان انگلیسی بپردازید.
در حال حاضر یادگیری گرامر زبان انگلیسی و یا دیگر زبان‌ها و تبدیل شدن به یک نیتیو لایک از روش های متفاوتی صورت می‌گیرد اما باید به دنبال نزدیک‌ترین و حقیقی‌ترین روش بود.
آموزش زبان انگلیسی با سریال تجربه‌ای متفاوت برای زبان آموزان رقم خواهد زد و از این طریق یادگیری مهارت‌های اصلی زبان به صورت ناخودآگاه صورت می‌گیرد اما نباید فراموش کرد که نیتیو لایک شدن هدف اصلی دوره های راکت و یا 50 روزه زبان انگلیسی می‌باشد. احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن دغدغه زبان آموزان با توجه به نیازهای زبانی بشر و با داشتن سیستم آموزشی متفاوت (آموزش زبان انگلیسی با سریال) توانسته است زبان آموزان بسیاری را به یک نیتیو لایک تبدیل کند.
دوره‌های راکت به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) برگزار می‌شود و شما می‌توانید بسته به نیاز و با کمک مشاوران ما دست به انتخاب زنید.
برای اطلاعات بیشتر در این مسیر همکاران و مشاوران ما پشتیبان شما هستند. برای راهنمایی می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای این صفحه که به صورت رایگان در خدمت شما عزیزان قرار گرفته است با مشاوران ما در ارتباط باشید.