از کجا زبان انگلیسی را شروع کنیم؟ این سوالی است که اصولا در ذهن تمام کسانی که به زبان محبوب انگلیسی علاقه دارند پیش آمده است. در این مقاله قصد داریم تفاوت و یکی از روش های یادگیری زبان انگلیسی را بیان کنیم. این کار باعث می‌شود بتوانید به راحتی مسیر آموزش را پیدا کنید و یک انتخاب درست، قاطع و همیشگی داشته باشید.
گوته در این باره می‌گوید: هر کاری که می‌توانید انجام دهید یا دوست دارید که بتوانید انجامش دهید، باید شروعش کنید. جسارت، در خودش نبوغ، قدرت و جادو دارد. برای توضیح این موضوع بهتر است بپرسیم چه چیزی شما را به این صفحه راهنمایی کرده است؟ قطعا شما مدت‌ها است قصد دارید آموزش زبان انگلیسی را شروع کنید اما نمی‌دانید چگونه و از کجا آغاز کنید و بنا به دلایلی مردد هستید یا به علت مشغله فراوان می‌خواهید بخشی از مسیر یادگیری را از یک راه میانبر طی کنید.

IELTS7 Banner 01 8 از کجا زبان انگلیسی را شروع کنیم

از کجا زبان انگلیسی را شروع کنیم؟

اگر درباره روش‌های شروع آموزش زبان انگلیسی تحقیق کرده‌اید، حتما به نتایج مختلفی رسیده‌اید. نتایجی از قبیل: برای شروع باید در مورد روش‌های یادگیری پرس و جو کرد یا از یادگیری چند کلمه شروع کرده و یا یک کتاب آموزشی تهیه و طبق آن جلو بروید.
شاید در وهله اول همه این راه حل‌ها، منطقی به نظر برسد؛ ولی آیا این روش‌ها در دراز مدت، قادر هستند به نیاز‌های شما برای یادگیری پاسخ دهند؟ آیا نظم و جدیتی را که شرکت در کلاس‌های موسسات زبان در شما ایجاد می کنند، می‌توان در این روش‌ها حاصل کرد؟ پاسخ همه این سوال‌ها برای ۹۸ درصد افراد منفی است.
ما به شما شروع یک روش علمی، یعنی شرکت در یک دوره آموزشی زبان را پیشنهاد می‌دهیم. به جای امتحان چند روش غیر اصولی و خسته کردن ذهنتان، مستقیما سراغ آموزش حرفه‌ای بروید؛ تا هر چه سریع‌تر به نتیجه دلخواه برسید.
برای یادگیری زبان باید از خودتان شروع کنید، قطعا روش‌های مختلفی برای آموزش وجود دارد؛ اما اینکه روش مخصوص شما کدام است دقیقا به روحیه شما بستگی دارد. باید هدف و نیازتان مشخص باشد تا بتوانید دوره آموزشی زبان مناسب با آن را پیدا کنید. اولین اولویت شما چیست؟ زمان، کیفیت آموزش، فرا گرفتن یک تخصص و استفاده از زبان در یک کاربری ویژه از جمله اولویت‌های مهم و فراگیر هستند.
محدودیت زمان، یکی از پارامتر‌‌هایی است که دوره آموزشی زبان شما را از دیگران متمایز میکند. روش‌های تدریس زبان انگلیسی به صورت فشرده جواب گوی نیاز شما هستند.
اگر نیاز به یک مدرک تحصیلی زبان مثل تافل، TTC یا آیلتس دارید،  لازم نیست برای گذراندن صفر تا صد، چند سال وقت بگذارید، تنها کافیست دوره ویژه آیلتس یا تافل را گذرانده و به شکل ویژه‌ای به این هدف بپردازید.
لازم است هدفمند و با برنامه ریزی جلو بروید همین حالا یک کاغذ بردارید و هدفتان از شروع آموزش زبان را بنویسید، برای جزء به جزء آن برنامه ریزی کنید. سریعا برنامه ریزی خود را عملی کنید. توجه داشته باشید بدترین نقطه برای شروع یادگیری زبان انگلیسی، دست به کاری نزدن است. اگر برنامه ریزی کرده‌اید اما هیچ قسمتی از آن را اجرا نکرده‌اید دقیقا هیچ کاری انجام نداده‌اید.

انگیزه؛ لازمه اصلی ساختن کاخ آرزوها:

  • برای رسیدن به هر هدفی به اراده، پشتکار و دیدی واقع گرایانه، نیاز داریم. اما انگیزه تفاوت زیادی با نیاز‌های دیگر دارد. انگیزه مثل یک ملات، تمام مصالح ساخت کاخ آرزوی ما را بهم می‌چسباند. جاده موفقیت را آنچنان هموار می‌کند که برای پیمودن آن لحظه‌ای درنگ نکنیم. انگیزه هدف مطلق است گاهی اوقات نمی‌توان درمانی برای نداشتن انگیزه، در یادگیری زبان انگلیسی داشت پس لازم است که کمی اراده‌ی خود را قوی کنیم و علیرغم اینکه انگیزه پایینی داریم خود را ملزم کنیم که ثبات داشته باشیم. انگیزه‌ها را مدام به خودتان یادآوری کنید و خودتان را در زمانی که به اهدافتان رسیده‌اید تصور کنید. اما تلاش‌ها را بر عهده من آینده نگذارید. من آینده همان من امروز است؛ با این تفاوت که مدتی برای رسیدن به هدفش تلاش کرده است.
  • برای خودتان انگیزه‌های فرعی ایجاد کنید، مثلا بعد از رسیدن به یک سطح مطلوب، کتاب مورد علاقه‌تان را به زبان اصلی بخوانید یا یک فیلم جذاب را بدون زیرنویس تماشا کنید. این کار شما را در مورد آنچه آموخته‌اید شگفت زده می‌کند و از طرفی دایره لغات شما را افزایش داده و لهجه‌تان را تصحیح خواهد کرد.
  • مکالمه کنید، برای خودتان یا همکلاسی‌تان از مسائل روزمره، تا ایده‌ها و تفکراتتان به زبان انگلیسی بگویید. این کار به طرز شگفت انگیزی به شما احساس رضایت خواهد داد و همچنین انگیزه لازم برای تلاش بیشتر، جهت بهبود مکالمه و رفع ایراداتتان در شما را، ایجاد خواهد کرد.
    خلاصه اگر می‌خواهید از جایی آموزش زبان انگلیسی را شروع کنید، همین حالا اقدام کنید؛ تا این آموزش هم، به شنبه و شنبه‌های بعد موکول نشود و در کنار برنامه ریزی کردن و هیچ کاری نکردن‌های دیگر قرار نگیرد.

اینکه در این مسیر طولانی همه ما انگیزه‌مان را از دست ندهیم کار بسیار دشواری است این کار نیاز به تلاش بسیار و مداومت طولانی دارد. از طرف دیگر افراد بسیاری به دلیل مشکلاتی که در این مسیر با آن برخورد می‌کنند (مشکلات رفت و آمد، طولانی شدن ترم‌ها، کلاس‌های شلوغ و خسته کننده و…) از ادامه مسیر منصرف می‌شوند. این مشکلات برای برخی دلایل محکمی محسوب می‌شود تا از ادامه مسیر منصرف شوند. اما تا به حال برای حل این مشکل به دنبال روشی متفاوت و نتیجه بخش بوده‌اید؟ تا به حال به دنبال مسیری بوده‌اید که باعث تشدید انگیزه شما شود؟ آیا تا به حال به دنبال آموزش با اساتید منحصر به فرد و چند زبانه بوده‌اید؟
موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن دغدغه شما عزیزان و برای پاسخگویی به نیاز شما به ابداع دوره های راکت پرداخته است. این دوره‌ها به دو صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) برگزار می‌شوند و شما می‌توانید با کمک مشاوران ما و بسته به نیازتان به انتخاب هریک از این دوره‌ها بپردازید. احمدرضا ابراهیمی برای تمرکز بیشتر و داشتن ذهنی آگاه کلاس‌ها را به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می‌کنند.
در صورت نیاز شما حتی می‌توانید از کلاس‌های خصوصی و غیر فشرده تک جلسه و پنج جلسه‌ای استفاده کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره رایگان ما، به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام زیر پرداخته و سپس مشاوران و کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما هستند.