برای یادگیری زبان انگلیسی، از کجا شروع کنیم؟ این سوالی است که اصولا در ذهن تمام کسانی که به زبان محبوب انگلیسی علاقه دارند پیش آمده است. در این مقاله قصد داریم تفاوت روش های مختلف آموزش را بیان کنیم. این کار باعث می شود بتوانید به راحتی مسیر آموزش را پیدا کنید و یک انتخاب درست، قاطع و همیشگی داشته باشید.
گوته در این باره میگوید: هر کاری که می توانید انجام دهید یا دوست دارید که بتوانید انجامش دهید، باید شروعش کنید. جسارت، در خودش نبوغ، قدرت و جادو دارد. برای توضیح این موضوع بهتر است بپرسیم چه چیزی شما را به این صفحه راهنمایی کرده است؟ قطعا شما مدتها است قصد دارید آموزش زبان انگلیسی را شروع کنید اما نمی دانید چگونه و از کجا شروع کنید و بنا به دلایلی مردد هستید یا به علت مشغله فراوان می خواهید بخشی از مسیر یادگیری را از یک راه میانبر طی کنید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

اگر درباره روش های شروع آموزش زبان انگلیسی تحقیق کرده اید، حتما به نتایج مختلفی رسیده اید. نتایجی از قبیل: برای شروع باید در مورد روش های یادگیری پرس و جو کرد یا از یادگیری چند کلمه شروع کرده و یا یک کتاب آموزشی تهیه و طبق آن جلو بروید.
شاید در وهله اول همه این راه حل ها، منطقی به نظر برسد؛ ولی آیا این روش ها در دراز مدت،  قادر هستند به نیاز های شما برای یادگیری پاسخ دهند؟ آیا نظم و جدیتی را که شرکت در کلاس های مراکز آموزش زبان انگلیسی در شما ایجاد می کند، می توان در این روش ها حاصل کرد؟ پاسخ همه این سوال ها برای ۹۸ درصد افراد منفی است.
ما به شما شروع یک روش علمی، یعنی شرکت در یک دوره آموزشی زبان را پیشنهاد می دهیم. به جای امتحان چند روش غیر اصولی و خسته کردن ذهنتان، مستقیما سراغ آموزش حرفه ای بروید؛ تا هر چه سریع تر به نتیجه دلخواه برسید.
برای یادگیری زبان باید از خودتان شروع کنید، قطعا روش های مختلفی برای آموزش وجود دارد؛ اما اینکه روش مخصوص شما کدام است دقیقا به روحیه شما بستگی دارد. باید هدف و نیازتان مشخص باشد تا بتوانید دوره آموزشی زبان مناسب با آن را پیدا کنید. اولین اولویت شما چیست؟ زمان، کیفیت آموزش، فراگرفتن یک تخصص و استفاده از زبان در یک کاربری ویژه از جمله اولویت های مهم و فراگیر هستند.
محدودیت زمان، یکی از پارامتر هایی است که دوره آموزشی زبان شما را از دیگران متمایز میکند. روش های تدریس زبان انگلیسی به صورت فشرده جواب گوی نیاز شما هستند.
اگر نیاز به یک مدرک تحصیلی زبان مثل تافل، TTC یا آیلتس دارید،  لازم نیست برای گذراندن صفر تا صد، چند سال وقت بگذارید، تنها کافیست دوره ویژه آیلتس یا تافل را گذرانده و به شکل ویژه ای به این هدف بپردازید.
لازم است هدفمند و با برنامه ریزی جلو بروید همین حالا یک کاغذ بردارید و هدفتان از شروع آموزش زبان را بنویسید، برای جزء به جزء آن برنامه ریزی کنید. سریعا برنامه ریزی خود را عملی کنید. توجه داشته باشید بدترین نقطه برای شروع یادگیری زبان انگلیسی، دست به کاری نزدن است. اگر برنامه ریزی کرده اید اما هیچ قسمتی از آن را اجرا نکرده اید دقیقا هیچ کاری انجام نداده اید.

 

انگیزه؛ لازمه اصلی ساختن کاخ آرزوها

برای رسیدن به هر هدفی به اراده، پشتکار و دیدی واقع گرایانه، نیاز داریم. اما انگیزه تفاوت زیادی با نیاز های دیگر دارد. انگیزه مثل یک ملات، تمام مصالح ساخت کاخ آرزوی ما را بهم می چسباند. جاده موفقیت را آنچنان هموار می کند که برای پیمودن آن لحظه ای درنگ نکنیم. انگیزه هدف مطلق است گاهی اوقات نمی توان درمانی برای نداشتن انگیزه، در یادگیری زبان انگلیسی داشت پس لازم است که کمی اراده ی خود را قوی کنیم و علیرغم اینکه انگیزه پایینی داریم خود را ملزم کنیم که ثبات داشته باشیم. انگیزه ها را مدام به خودتان یادآوری کنید و خودتان را در زمانی که به اهدافتان رسیده اید تصور کنید. اما تلاش ها را بر عهده من آینده نگذارید. من آینده همان من امروز است؛ با این تفاوت که مدتی برای رسیدن به هدفش تلاش کرده است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

برای خودتان انگیزه های فرعی ایجاد کنید، مثلا بعد از رسیدن به یک سطح مطلوب، کتاب مورد علاقه تان را به زبان اصلی بخوانید یا یک فیلم جذاب را بدون زیرنویس تماشا کنید. این کار شما را در مورد آنچه آموخته اید شگفت زده می کند و از طرفی دایره لغات شما را افزایش داده و لهجه تان را تصحیح خواهد کرد.
مکالمه کنید، برای خودتان یا همکلاسی تان از مسائل روزمره، تا ایده ها و تفکراتتان به زبان انگلیسی بگویید. این کار به طرز شگفت انگیزی به شما احساس رضایت خواهد داد و همچنین انگیزه لازم برای تلاش بیشتر، جهت بهبود مکالمه و رفع ایراداتتان در شما را، ایجاد خواهد کرد.
خلاصه اگر می خواهید از جایی آموزش زبان انگلیسی را شروع کنید، همین حالا اقدام کنید؛ تا این آموزش هم، به شنبه و شنبه های بعد موکول نشود و در کنار برنامه ریزی کردن و هیچ کاری نکردن های دیگر قرار نگیرد.