IELTS7 Banner 01 8 یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد,مدت زمان یادگیری زبان روسی,زبان روسی

یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد؟ این سوال جزء سوالاتی است که بسیاری از زبان آموزان در اولین روز از کارشناسان و مشاوران سایت احمدرضا ابراهیمی می پرسند اما پاسخ به این سوال، به هدف زبان آموز از یادگیری زبان روسی بر می گردد.
هدف شما از آموزش زبان روسی چیست؟ آیا هدف شما یادگیری اصول اولیه برای مکالمه روزمره به زبان روسی است یا می خواهید به جایی برسید که بتوانید با زبان روسی به تجارت بپردازید یا تنها بتوانید کتاب ها و مقالات روسی را  بخوانید؟ اگر پاسخ شما گزینه دوم باشد این به این معناست که مدت زمان یادگیری زبان روسی برای شما کمی طولانی تر خواهد بود.
عامل مهم دیگر در سرعت یادگیری زبان روسی یا سایر زبان ها، اشتیاق و میزان انگیزه شما برای یادگیری است.

یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد:

اصول اولیه در زبان روسی را می توان در مدت زمان کوتاهی آموخت. همانطور که می دانید زمان یادگیری زبان برای هرفردی متفاوت است و به یک امر نسبی تبدیل شده است. با این وجود ما به شما راهکارهایی را ارائه می دهیم که مدت زمان یادگیری زبان روسی برای شما کوتاه و لذت بخش شود. با ما همراه باشید…..

  • اولین نکته ای که برای پاسخگویی به این سوال باید دقت کرد این است که هدف شما از یادگیری این زبان چیست؟ همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم مشخص کردن هدف در ادامه ی مسیر به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. اما دقت داشته باشید در این میان نباید از اهداف کوتاه مدت غافل شوید.
  •  مدت زمانی که شما در طول روز برای یادگیری زبان قرار می دهید بسیار حائز اهمیت می باشد. برای مثال زمانی که شما روزی 5 ساعت به مطالعه و یادگیری زبان روسی می پردازید نسبت به فردی که زمان کمتری برای یادگیری می گذارد بسیار متفاوت است. طبعا این میان شما به نتیجه سریع تری خواهید رسید.
  • در این میان فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باعث می شود شما مسیر یادگیری زبان روسی را کوتاه تر طی کنید. برای مثال تسلط شما بر دیگر زبان ها باعث می شود زبان سوم را سریع تر از دیگران فرا بگیرید.
  • در این میان تعیین سطح زبانی را فراموش نکنید این کار کمک بسیار زیادی در جهت آغاز، شروع یادگیری و انتخاب منابع می کند. در صورتی که در سطح مقدماتی قرار دارید می توانید یادگیری زبان روسی را با آموزش واژگان رایج زبان روسی به کمک خواندن متن های ساده شروع کنید. زیرا یادگیری واژگان روسی در دل متن ها، بسیار ساده تر از یادگیری آنها به صورت جداگانه است. خواندن داستان های کوتاه به زبان روسی، به دلیل سادگی و داشتن کلمات رایج بهترین روش برای مطالعه به زبان روسی است.
  • این که در چه محیطی زندگی می کنید و با چه تعداد از مردم روسی زبان روزانه در ارتباط هستید بسیار تاثیر گزار است. سعی کنید از همان ابتدا با همان تعداد اندک لغات روسی، به مکالمه زبان روسی صحبت کرده و زبان روسی را در زندگی روزمره خود وارد کنید. برای مکالمه زبان روسی از یک پارتنر کمک بگیرید. در صورت نبودن پارتنر، می توانید روبروی آینه به خودتان به مکالمه روسی بپردازید.
  • در این میان  از دیکشنری های روسی به روسی غافل نشوید.

این چند نکته کوچک می تواند سرعت یادگیری در زبان روسی را به طرز شگفت آوری بیشتر کند. البته اگر شما در همان ابتدا سعی کنید این قوانین را رعایت کرده و به مرور زمان آنها را به یک تمرین روزانه تبدیل کنید. داشتن هدف و برنامه ریزی برای دستیابی به این هدف، یکی از نشانه های افراد پرتلاش و موفق است. زبان آموزانی که برای رسیدن به خواسته هایشان، برنامه ریزی روزانه دارند، مسیر یادگیری زبان روسی را با سرعت بیشتری طی خواهند کرد.

در هر سطح چه مهارت هایی را کسب خواهید کرد؟

  • مهارت های ابتدایی:

شما در سطح مقدماتی یادگیری زبان روسی، در واقع با دایره ای از واژگان ابتدایی و آشنایی با جملات پرسشی و جملات خبری درباره مشخصات شخصی خود آشنا می شوید. در این سطح با الفبای روسی، اعداد روسی، مشخصات فردی، رنگ ها و … آشنا می شوید.
شما به راحتی در این سطح می توانید درباره اطلاعات فردی خود صحبت کنید و در بحث های از پیش تعیین شده شرکت کنید. البته شما در این سطح برای صحبت کردن نیاز به مکث کردن و کمی فکر کردن دارید و نمی توانید به سرعت ذهن خود را درباره چیزی که دوست دارید بیان کنید، آماده کنید.

  • مهارت های نیمه حرفه ای:

در این سطح ، شما باید بتوانید مکالمه ابتدایی روزمره را درک کنید و بتوانید درمورد برخی از موضوعات صحبت کنید. رسیدن به سطح متوسط یادگیری زبان روسی، ۱ تا ۲ سال زبان می برد. شما بعد از گذر از سطح نیمه حرفه ای در آموزش زبان روسی، می توانید در بحث های از پیش تعیین شده به راحتی صحبت کنید و نیاز به مکث کردن ندارید. در این سطح شما با دایره واژگان بیشتری آشنا شده اید و برای همین منظور می توانید در بحث های بیشتری مشارکت داشته و به راحتی درباره موضوعات مختلف صحبت کنید.
بعد از گذر از این مرحله، شما باید بتوانید قسمت های اصلی پادکست های روسی، نمایش های تلویزیونی و سایر مطالب را به خوبی درک کنید.

  • مهارت های حرفه ای:

احتمالا رسیدن به این سطح، سالها زمان خواهد برد. اگر هدف شما از یادگیری زبان روسی تحصیل و زندگی در کشور روسیه است، به این سطح از زبان روسی احتیاج دارید. رسیدن به این سطح، حتی برای زبان آموزان بسیار با انگیزه، حدود ۳-۴ سال طول می کشد. در این مرحله باید بتوانید اخبار، مقالات و کتاب های روسی را بخوانید، به پادکست ها گوش دهید، تلویزیون روسی را تماشا کنید و با دیگر افراد بومی آن منطقه به راحتی ارتباط برقرار کنید.
تشخیص شما از یک فرد بومی در این سطح بسیار سخت خواهد شد و شما می توانید در این سطح به راحتی با افراد بومی ارتباط برقرار کنید.

 با توجه به همه مطالب گفته شده نیاز است به این نکته هم اشاره شود که بازه تعیین شده برای همه یکسان نمی باشد و چیزی که بیش از داشتن یا نداشتن استعداد و زمان مشخص شده مهم است، جدیت و تلاش زبان آموزان است. عزم راسخ و جدیت می تواند این بازه را به حداقل زمان خود برساند و چه بسیار زبان آموزانی که توانسته اند این دوره را در کمتر از یکسال طی کرده و به موقعیت ایده آل خود برسند. متد یادگیری نقش بسیار مهمی در یادگیری زبان روسی دارد. زمانی که شما این زبان را به صورت ترمیک در داخل آموزشگاه های زبان بیاموزید نسبت به زمانی که در کلاس های خصوصی شرکت کنید، قطعا زمان بیشتری نیاز است تا به نتیجه دلخواهتان برسید. ما یکی از بهترین متدهای را به شما معرفی می کنیم. این متد یادگیری زبان روسی در 50 روز تحت عنوان دوره راکت می باشد. این دوره به صورت فشرده و فوق فشرده برگزار می شود. همانطور که قبلا هم اشاره شد کلاس های خصوصی کمک زیادی به کوتاه تر شدن مسیر یادگیری شما می کنند به همین منظور، دوره راکت به صورت آنلاین و خصوی برگزار می شود. در صورتی که علاقه مند به یادگیری زبان روسی هستید می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید؛ سپس مشاوران ما با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند.