ماه های سال به انگلیسی، یکی دیگر از مواردی است که به ما هشدار می دهد که باید در جهان امروز دانش اندکی در رابطه با زبان داشته باشیم. چراکه اغلب در تقویم یا حتی در وسایلی که خریداری می کنیم، مانند وسایل برقی یا حتی داروها تاریخ تولید و انقضا به صورت میلادی درج شده است و اگر ما همان تسلط دست و پا شکسته را هم نداشته باشیم نمی توانیم اطلاعات مورد نیازمان را در چنین شرایطی استخراج کنیم. به همین دلیل آموزش ماه های سال به زبان انگلیسی اگرچه از دروس مقدماتی آموزش زبان انگلیسی است اما موضوعی کاملا کاربردی در یادگیری زبان انگلیسی است که پرداختن به آن می تواند در دنیای امروزی مفید واقع شود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

ماه های میلادی به ترتیب

سال جدید میلادی از اولین ماه زمستان، دی آغاز می شود. یک سال میلادی متشکل از دوازده ماه است. که ترتیب آن ها به شکل زیر است:

 

January (Jan) ژانویه
February (Feb) فوریه
March (Mar) مارس
April (Apr) آوریل

May (May) مه
June (Jun) ژوئن
July (Jul) ژوئیه
August (Aug) اوت

September (Sep) سپتامبر
October (Oct) اکتبر
November (Nov) نوامبر
December (Dec) دسامبر

 

در قسمت بالا ماه های انگلیسی به ترتیب معرفی شدند. فقط به این نکته توجه داشته باشید که ماه های میلادی با ماه های شمسی تطابق ندارند. هر ماه میلادی تقریبا در روز دهم ماه شمسی شروع می شود. برای این که این موضوع را بیشتر درک کنید به اطلاعات زیر دقت فرمایید:

 

تطبیق ماه های میلادی با ماه های شمسی

در کشورهای انگلیسی زبان و اروپایی، ژانویه در تاریخ ۱۰ دی ماه شروع می شود و تا ۱۱ بهمن ادامه دارد بعد از آن نوبت فوریه است که در تاریخ ۱۲ بهمن شروع شده و در نهایت ۹ اسفند ماه به پایان می رسد. مارس از تاریخ ۱۰ اسفند شروع می شود تا ۱۱ فروردین، به همین ترتیب بعد از آن ۱۲ فروردین، ماه آوریل شروع می شود و تا ۱۰ اردیبهشت ادامه دارد.
د ادامه این موضوع ماه مه ۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد، ژوئن ۱۱ خرداد تا ۹ تیر، ژوئیه ۱۰ تیر تا ۹ مرداد، اوت ۱۰ مرداد تا ۹ شهریور، سپتامبر ۱۰ شهریورتا۸ مهر، اکتبر۹ مهر تا ۹آبان، نوامبر ۱۰ آبان تا ۹ آذر و دسامبر از ۱۰ آذر تا ۹ دی ماه می باشد. البته تاریخ هایی که در بالا ذکر شد در سال های کبیسه کمی متفاوت بوده و عددهای ذکر شده تقریبی هستند.
ماه های میلادی نیز مانند ماه های شمسی تعداد روز های متفاوتی دارند. در زبان انگلیسی و به تاریخ میلادی، هفت ماه ۳۱ روزه، چهار ماه ۳۰ روزه داشته و ماه فوریه نیز گاهی دارای ۲۸ روز و گاهی ۲۹ روز است.
از جمله ماه هایی که در زبان انگلیسی، ۳۱ روزه هستند، می توانیم به ماه های دسامبر، مه، اکتبر، ژانوئیه، ژوئن، آگوست، مارس و ژوئیه اشاره کنیم. ماه های میلادی ای که ۳۱روزه نیستند شامل فوریه، آوریل، سپتامبر و نوامبر هستند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

در قسمت بالا سعی کردم که اطلاعات کاملی در زمینه آموزش ماه های میلادی در اختیار شما قرار بدهیم. قبل از این که به سراغ ارائه چند نمونه استفاده از ماه های سال در جمله بپردازیم قصد داریم که شما را با چند نکته کوتاه اما مفید آشنا کنیم. این نکات شامل:
– برای استفاده از ماه های میلادی در هر کجای جمله، در نوشتار زبان انگلیسی، اولین حرف باید با حروف بزرگ نوشته شود.
– مجددا ستون مربوط به اسامی ماه ها را بررسی کنید. همان طور که مشاهده می کنید در کنار اسامی مخفف آن ها نیز یادداشت شده است. یادگیری مخفف ماه های میلادی در زبان انگلیسی می تواند به شما در مواقع بسیاری کمک کند.

 

نحوه ی استفاده از ماه های میلادی در جملات انگلیسی

۱) ?When is your birthday
تولدت چه زمانی است

My birthday is in September
تولد من در سپتامبر است.

۲) .Five weeks ago, on ۶th November, they were secretly married
آن ها پنج هفته پیش در ششم نوامبر به صورت مخفیانه ازدواج کردند.

با توجه به مثال های بالا که به کاربرد ماه های میلادی انگلیسی در جملات و سوال های متفاوت پرداخته است حتما به این نکته توجه داشته باشید، زمانی که می خواهید در مورد رویداد یا اتفاقی صحبت کنید باید از کلمه in استفاده کرده تا مشکل گرامری پیش نیاید. در صورت لزوم می توانید با مراجعه به کتاب های گرامر زبان انگلیسی از جمله کتاب Practical English Usage درمورد تفاوت in ,on اطلاعات بیشتری به دست آوردید.

 

در صورتی که علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی هستید و به دوره های کوتاه مدت زبان انگلیسی فکر می کنید، می توانید با شرکت در دوره آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز، در موسسه زبان بهین دانش که تحت عنوان راکت زبان انگلیسی   که به صورت آنلاین برگزار می شود  شناخته می شود، تحولی عظیم در عقاید و باورهای خود ایجاد کرده و با تجربه ی جدیدی که در زمینه ی یادگیری کسب می کنید مسیر جدیدی را طی نمایید.
ودیگر شما علاقه مند به شرکت در دوره های زبان انگلیسی هستید، می توانید با ثبت مشخصات خود در بخش زیر، منتظر تماس کارشناسان مشاور در موسسه زبان بهین دانش بوده و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.