آموزش ماه های انگلیسی اگرچه از دروس مقدماتی آموزش زبان انگلیسی است اما موضوعی کاملا کاربردی در یادگیری زبان انگلیسی محسوب می‌شود که پرداختن به آن می‌تواند در دنیای امروزی مفید واقع شود. ماه های سال به انگلیسی، یکی دیگر از مواردی است که به ما هشدار می‌دهد باید در جهان امروز دانش اندکی در رابطه با زبان داشته باشیم. چراکه اغلب در تقویم یا حتی در وسایلی که خریداری می کنیم، مانند وسایل برقی یا حتی داروها تاریخ تولید و انقضا به صورت میلادی درج شده است و اگر ما همان اطلاعات دست و پا شکسته را هم نداشته باشیم نمی‌توانیم اطلاعات مورد نیازمان را در چنین شرایطی استخراج کنیم. به جملات و کلمات زبان انگلیسی که در ادامه بیان می‌شوند، دقت کنید…

IELTS7 Banner 01 8 آموزش ماه های انگلیسی,ماه های سال به انگلیسی

آموزش ماه های انگلیسی

سال جدید میلادی با اولین ماه زمستان، یعنی دی آغاز می‌شود. یک سال میلادی متشکل از دوازده ماه است. که ترتیب آن‌ها به شکل زیر است:

January (Jan) ژانویه
February (Feb) فوریه
March (Mar) مارس
April (Apr) آوریل

May (May) مه
June (Jun) ژوئن
July (Jul) ژوئیه
August (Aug) اوت

September (Sep) سپتامبر
October (Oct) اکتبر
November (Nov) نوامبر
December (Dec) دسامبر

در قسمت بالا ماه های انگلیسی به ترتیب معرفی شدند. فقط به این نکته توجه داشته باشید که ماه‌های میلادی با ماه‌های شمسی تطابق ندارند. هر ماه میلادی تقریبا در روز دهم ماه شمسی شروع می‌شود. برای این که این موضوع را بیشتر درک کنید به اطلاعات زیر دقت فرمایید:

تطبیق ماه های میلادی با ماه های شمسی

در کشورهای انگلیسی زبان و اروپایی، ژانویه در تاریخ ۱۰ دی ماه شروع می‌شود و تا ۱۱ بهمن ادامه دارد بعد از آن نوبت فوریه است که در تاریخ ۱۲ بهمن شروع شده و در نهایت ۹ اسفند ماه به پایان می‌رسد. مارس از تاریخ ۱۰ اسفند شروع می‌شود تا ۱۱ فروردین، به همین ترتیب بعد از آن ۱۲ فروردین، ماه آوریل شروع می‌شود و تا ۱۰ اردیبهشت ادامه دارد.
در ادامه این موضوع ماه مه ۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد، ژوئن ۱۱ خرداد تا ۹ تیر، ژوئیه ۱۰ تیر تا ۹ مرداد، اوت ۱۰ مرداد تا ۹ شهریور، سپتامبر ۱۰ شهریور تا ۸ مهر، اکتبر ۹ مهر تا ۹ آبان، نوامبر ۱۰ آبان تا ۹ آذر و دسامبر از ۱۰ آذر تا ۹ دی ماه می‌باشد. البته تاریخ‌هایی که در بالا ذکر شد در سال‌های کبیسه کمی متفاوت بوده و عددهای ذکر شده تقریبی هستند.
ماه‌های میلادی نیز مانند ماه‌های شمسی تعداد روزهای متفاوتی دارند. در زبان انگلیسی و به تاریخ میلادی، هفت ماه ۳۱ روزه، چهار ماه ۳۰ روزه داشته و ماه فوریه نیز گاهی دارای ۲۸ روز و گاهی ۲۹ روز است.
از جمله ماه‌هایی که در زبان انگلیسی، ۳۱ روزه هستند، می‌توانیم به ماه‌های دسامبر، مه، اکتبر، ژانوئیه، ژوئن، آگوست، مارس و ژوئیه اشاره کنیم. ماه‌های میلادی که ۳۱روزه نیستند شامل فوریه، آوریل، سپتامبر و نوامبر هستند.

در قسمت بالا سعی کردیم که اطلاعات کاملی در زمینه آموزش ماه.های میلادی در اختیار شما قرار بدهیم. قبل از این که به سراغ ارائه چند نمونه استفاده از ماه‌های سال در جمله بپردازیم قصد داریم که شما را با چند نکته کوتاه اما مفید آشنا کنیم. این نکات شامل:
_ برای استفاده از ماه‌های میلادی در هر کجای جمله، در نوشتار زبان انگلیسی، اولین حرف باید با حروف بزرگ نوشته شود.
_ مجددا ستون مربوط به اسامی ماه‌ها را بررسی کنید. همان طور که مشاهده می‌کنید در کنار اسامی مخفف آن‌ها نیز یادداشت شده است. یادگیری مخفف ماه های میلادی در زبان انگلیسی می‌تواند به شما در مواقع بسیاری کمک کند.

نحوه‌ی استفاده از ماه‌های میلادی در جملات انگلیسی

۱) When is your birthday?
تولدت چه زمانی است؟

My birthday is in September.
.تولد من در سپتامبر است

۲) Five weeks ago, on ۶th November, they were secretly married.
آن ها پنج هفته پیش در ششم نوامبر به صورت مخفیانه ازدواج کردند

 

با توجه به مثال‌های بالا که به کاربرد ماه های میلادی انگلیسی در جملات و سوال‌های متفاوت پرداخته است حتما به این نکته توجه داشته باشید، زمانی که می‌خواهید در مورد رویداد یا اتفاقی صحبت کنید باید از کلمه in استفاده کرده تا مشکل گرامری پیش نیاید. در صورت لزوم می‌توانید با مراجعه به کتاب های گرامر زبان انگلیسی از جمله کتاب Practical English Usage در مورد تفاوت in ,on اطلاعات بیشتری به دست آوردید.

در صورتی که علاقه‌مند به یادگیری زبان انگلیسی هستید و به دوره‌های کوتاه مدت زبان انگلیسی فکر می‌کنید، می‌توانید با شرکت در دوره آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز، در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی که تحت عنوان راکت زبان انگلیسی   که به صورت آنلاین برگزار می شوند  شرکت کنید، تحولی عظیم در عقاید و باورهای خود ایجاد کرده و با تجربه‌ی جدیدی که در زمینه‌ی یادگیری کسب می‌کنید مسیر جدیدی را طی نمایید. شما علاوه بر شرکت در دوره‌های 50 روزه راکت می‌توانید در صورت نیاز در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه شرکت نمایید در این مسیر می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید. دوره‌های راکت با داشتن اساتید حرفه‌ای و چند زبانه برای شما تجربه‌ای متفاوت از یادگیری و آموزش را رقم خواهند زد. دوره‌های راکت زبان انگلیسی با آموزش عادات و مهارت‌های زبانی به شما زبان آموزان، باعث می‌شوند شما در انتهای دوره به فردی با اعتماد به نفس و مستقل در زبان تبدیل شوید.
اگر شما علاقه‌مند به شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی هستید، می‌توانید با ثبت مشخصات خود در فرم مشاوره و ثبت نام بخش زیر، منتظر تماس کارشناسان مشاور سایت زبان احمدرضا ابراهیمی بوده و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.