چگونه مدرس زبان آلمانی شویم؟ برای تدریس زبان آلمانی به چه آموزش ها و تخصص هایی لازم است؟ اگر شما هم اطلاعات قابل توجهی درباره زبان آلمانی دارید و قصد تدریس زبان آلمانی را دارید، حتما این سوالات را در گوگل جست و جو، یا در ذهنتان مرور کرده اید. اگر می خواهید مدرس زبان آلمانی شوید باید به چند نکته توجه داشته باشید. اولین گام برای رسیدن به این هدف یادگیری بی چون و چرا زبان آلمانی و گرفتن مدرک دوره های آلمانی به صورت تخصصی است اما دوره های ویژه تربیت مدرس زبان آلمانی نیز یکی دیگر از تخصص های مهمی است که هر یک از اساتید آلمانی باید به کسب آن اقدام بورزند.
اگر به فرهنگ، ورزش، ادبیات یا صرفا زبان آلمانی علاقه دارید میتوانید رسیدن به شغل مدرس زبان آلمانی را به عنوان یک هدف قرار دهید و همین امروز استارت یادگیری زبان آلمانی را بزنید. حتی می توانید با گذراندن دوره آموزش فشرده آنلاین زبان آلمانی این راه صد ساله را یک شبه طی کنید. دوره های فشرده زبان آلمانی در سایت احمدرضا ابراهیمی، تحت عنوان دوره راکت زبان آلمانی شناخته می شود. دوره های راکت آلمانی، آموزش زبان آلمانی را تنها در ۲ ماه برای علاقه مندان میسر می کند و شما می توانید مسیر دو ساله یادگیری زبان آلمانی را تنها در ۲ ماه بگذرانید. هدفمندی به موفقیت شما در یادگیری زبان آلمانی می افزاید و می تواند دلیلی برای ایجاد انگیزه در این مسیر باشد.

چگونه مدرس زبان آلمانی شویم؟

در یک جامعه آرمانی استاد یک شخصیت کلیدی و مهم به شمار می آید. و شغل استاد بسیار قابل احترام است. تاثیری که یک استاد بر آینده کشورش می گذارد آنقدر وسیع و مورد توجه است که نمی توان آن را با هیچ نقشی مقایسه کرد. آموزش دادن یا تدریس نوعی هنر فاخر و ارزنده محسوب می شود.
زمانی می توانیم به تدریس یک موضوع آن هم در سطح حرفه ای و وسیع بپردازیم، که با تمام وجودمان آن را بشناسیم و از جزئیاتش آگاه باشیم. آلبرت انیشتن در این باره می گوید : تنها زمانی می توانید ادعا کنید چیزی را بلدید که بتوانید آن را به کسی یاد بدهید.
در زندگی کارها و مسائل ساده ای است که به راحتی می توانیم آنها را انجام دهیم ولی اگر یک نفر از ما سوال کند چطور انجامش دادی؟ از توضیح و آموزش آن قاصر می مانیم. برای همین منظور، نقش تعلیم و آموزش در اینجا به صورت واضح مشخص می شود.
برای همین منظور شرکت در دوره های تربیت مدرس و گذراندن دوره های تخصصی زبان آلمانی، می تواند نقطه عطف مهمی تلقی شود و اساتید را در آموزش چیزی که به آن علم دارند، آماده تر نماید.
آگاهی از موضوع به تنهایی نیاز ما را برای موفقیت در آموزش برطرف نمیکند. زمانی که به عنوان استاد یا معلم وارد یک کلاس می شوید، دانش آموزان شما را به چشم یک شخصیت ویژه می بینند که می توانند با وجود شما به پاسخ به تمامی سوال های خود برسند. طبیعتا به لحاظ آگاهی باید آمادگی کافی را برای برآورده کردن این انتظار داشته باشید. این موضوعات می تواند موضوعات فرعی مرتبط با آنچه تدریس می کند بوده و یا اطلاعات عمومی محسوب شود. در ادامه به تعدادی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

ادبیات آلمانی

آلمان از جمله کشور هایی است که در زمینه ادبیات آثار پر بار و ارزشمندی دارد. نویسندگان آلمانی زیادی از جمله تئودور مومسن (برای کتاب به خاطر زندگی)، پاول هایزه (به عنوان شاعر، نمایش نامه نویس و رمان نویس ) و گرهارد (در زمینه آثار دراماتیک) موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیات شده اند.
خواندن آثار ادبی کشور آلمان، می تواند بر لذت یادگیری زبان این کشور افزوده و شما را بیش از پیش علاقه مند به ادبیات آلمان و آشنایی با نویسندگان آلمانی زبان کند.

فیلم و سریال های آلمانی

شاید شناختن هنرمندان معروف آلمانی زبان در یادگیری زبان آلمانی تاثیر چندانی نداشته باشد اما آشنایی با فیلم و سریال های معروف آلمانی می تواند انگیزه شما را در یادگیری آلمانی بیشتر کرده و در عین حال یک سرگرمی خوب در یادگیری زبان آلمانی برای شما ایجاد کند. البته اگر شما علاقه مند به دیدن فیلم و سریال هستید این مهم می تواند برای شما جذابیت بیشتر ایجاد کند.

تدریس زبان آلمانی همراه با ورزش

اطلاعات یک مدرس زبان آلمانی درباره ورزش های پرطرفدار مثل فوتبال یا والیبال آلمان بسیار حائز اهمیت است. ستارگان محبوب این کشور می توانند سوپر استار زبان آموزان شما باشند. از طرفی تیم های معروف فوتبال در آلمان وجود دارد که در ایران طرفداران بسیار دارند از جمله دورتموند و مونیخ که معروف ترین آن ها هستند. شما می توانید در تدریس زبان آلمانی از ستاره های ورزشی آلمان، مثلا با پخش مصاحبه های آنها درکلاس آلمانی بهترین بهره را ببرید و مهارت Listening زبان آلمانی و Accent در آلمانی را در زبان آموزان خود تقویت کنید.

مهارت برقراری ارتباط در تدریس زبان آلمانی

زمانی که شما در یک موسسه آموزش زبان آلمانی به تدرس می پردازید ممکن است زبان آموزانی از گروه سنی خردسالان تا بزرگسالان داشته باشید. به عنوان یک استاد باید بتوانید بر آنها تاثیر گذاشته و با آنها ارتباط برقرار کنید. البته تکنیک های برقراری ارتباط در دوره تربیت مدرس به شما آموزش داده می شود.

جدای از تمام موضوعاتی که ذکر شد یک استاد باید بسیار با پشتکار، مصمم و قوی باشد. یک استاد باید اولا به عنوان یک چهره فرهنگی یک انسان مثبت و مفید در جامعه باشد. آنچه تفاوت مدرس و معلم را آشکار می سازد وجدان کاری است یک معلم با دانش آموز خود ارتباط عاطفی دارد. برای زبان آموزان دلسوزی می کند و تمام تلاشش را برای آموزش به آنها به کار می گیرد.
تدریس لذتی را به شما هدیه میدهد که با هیچ شغل و حرفه دیگری قابل مقایسه نیست. اساتید موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با گذراندن دوره های تربیت مدرس توانسته اند زبان آموزان را در مسیر یادگیری همراه و هم قدم با خود کنند به گونه ای که زبان آموز در مسیر یادگیری غرق خواهد شد. چنانچه به دنبال یک هدف برای شروع یادگیری زبان آلمانی می گردید همین حالا ثبت نام کنید، تا بتوانید پس از مدتی کوتاه در دوره های تربیت مدرس زبان آلمانی شرکت کنید.
اما کسانی که تحصیلات دانشگاهی در رابطه با زبان آلمانی دارند یا دوره های آن را گذرانده اند می توانند بدون هیچ درنگی در دوره تربیت مدرس زبان آلمانی ثبت نام کرده و از دانش خود در آموزش سایرین بهره ببرد.
علاوه بر دوره های تربیت مدرس شما می توانید برای یادگیری زبان آلمانی و یا دیگر زبان ها به سراغ دوره های راکت بروید. دوره های راکت با در نظر گرفتن نیاز زبان آموزان و دغدغه ی آن ها به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان آلمانی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان آلمانی در 50 جلسه) برگزار می شوند و شما می توانید بسته به نیاز و با کمک مشاوران ما به انتخاب هر یک از این دوره ها اقدام کنید.
اگر شما عزیزان علاقه مند به تدریس زبان آلمانی هستید می توانید با ثبت مشخصات خود در بخش زیر، اطلاعات لازم جهت آشنایی با دوره های تربیت مدرس و مسیر تدریس را بدست آورید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید. کارشناسان سایت احمدرضا ابراهیمی، همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.