بسیاری از ما تصور می کنیم زبان انگلیسی تنها زبانی است که توسط تمام کشورها صحبت می شود و ضرورت یادگیری این زبان به نسبت بیشتر از بقیه ی زبانها است. اگرچه زبان انگلیسی سالهاست به عنوان زبان بین الملل شناخته شده و استفاده می شود اما بهتر است بدانیم که بسیاری از کشورها نیز به زبان آلمانی  صحبت کرده و گویش آلمانی دارند.
زبان آلمانی بعد از زبان انگلیسی و زبان روسی سومین زبان مهم در دنیای اینترنت و فضای مجازی است. بهتر است بدانیم که بیشتر پژوهشها و تحقیقات علمی نیز به زبان آلمانی ثبت و ضبط گردیده است و برای دسترسی راحت تر به منابع اصلی این اختراعات و پژوهش ها، یادگیری زبان آلمانی یک الزام محسوب می شود.
در میان دانشگاههای جهان، دانشگاه های آلمانی شهرت جهانی بسیار بالایی داشته و این به دلیل امکانات تحصیلی خوب با هزینه پایین و یا حتی بدون هزینه می باشد. حال بهتر است بدانیم چه کشورهایی در جهان به زبان آلمانی صحبت می کنند.
زبان آلمانی بالاترین گویش را در قاره ی اروپا دارد. این زبان نه تنها در میان کشورهای اروپایی رایج است بلکه در قاره ی آمریکا شمالی و جنوبی نیز رواج دارد. اگر چه لازم به ذکر است این زبان قبل از جنگ جهانی اول، اولین و پر گویش ترین زبان در آمریکا بود اما پس از آن استفاده این زبان رو به کاهش رفت.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

زبان آلمانی زبان رسمی بسیاری از کشورها از جمله اتریش (که در همسایگی جنوبی آلمان قراردارد)، بلژیک،آلمان، سوئیس (که یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است) و لوگزامبورگ ( که در غربکشور آلمان واقع شده است) می باشد. در واقع زبان آلمانی اولین زبان این کشورها به حساب می آید.
اما در کشور بلژیک، مردم به سه زبان هلندی، فرانسوی وآلمانی صحبت می کنند. اگرچه بیشتر مردم این کشور به زبان هلندی بایکدیگر در ارتباط هستند اما نیمی از آنها نیز به زبان فرانسوی و تعداد محدودی از آنها به زبان آلمانی صحبت می کنند.
نامیبیا که یکی از کشورهای قاره ی آفریقا می باشد نیز دارایگویش آلمانی بوده و اکثریت مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند.

 

اگر چه زبان آلمانی در بعضی از کشورها به عنوان زبان اول استفاده نمی شود اما به عنوان زبان دوم رایج و قابل استفاده است؛ این کشورها شامل: ایتالیا، برزیل، قزاقستان، اوکراین، بوسنی و هرزگوین، روسیه و دانمارک هستند.
نکته ی جالب درباره کشور ایتالیا این است که یکی از شهرهای این کشور به نام Adige زبان آلمانی را به عنوان زبان مادری خود شناخته و اولین گویش مردم این شهر زبان آلمانی می باشد.
در ایالات متحده ی آمریکا یادگیری زبان آلمانی یکی از سه زبان مهم و اصلی می باشد.

 

اما این روزها شاهد بالا رفتن علایق به گویش زبان آلمانی در تمام نقاط جهان از جمله ایران هستیم. بسیاری از مردم که قصد مهاجرت کردن به کشور آلمان یا کشورهای اروپایی را دارند مجبور به یادگیری زبان آلمانی بوده و در میان آموزشگاه های زبان های خارجه به دنبال بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی می گردند.
آموزشگاه زبان آلمانی، اگرچه به عنوان بخش مهمی در آموزش زبان آلمانی محسوب می شوند اما بزرگترین بخش در یادگیری این مسیر، خوده زبان آموزان هستند. این به این معناست که زبان آموزان می توانند بزرگترین و مهم ترین بخش در یادگیری آلمانی بوده و خودشان فرمان این بخش را در دست بگیرند.
زبان آموز موفق با داشتن هدف مشخص و چرایی مهم براییادگیری زبان آلمانی، انگیزه خود را در طی این چند سال آموزش حفظ کرده و با برنامه ریزی روزانه و مدون، مسیر یادگیری را برای خود آسان تر نمایند.
بخش دوم چگونگی آموزش زبان آموزان زبان آلمانی توسط استاد زبان آلمانی است. چگونگی استفاده از خدمات آموزشی و کمک آموزشی و بکار بردن متدهای به روز در آموزش آلمانی، با کمک دوره های تربیت مدرس و یا دوره های تی تی سی، یا دوره های تیسول می تواند مسیر یادگیری را برای زبان آموزان به مسیری روشن و هموار تبدیل نماید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

اگر شما تمایل به شرکت در دوره های آنلاین زبان آلمانی از جمله، دوره آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز و دوره های همیاد آلمانی را دارید، می توانید با شماره تماس ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل فرموده یا از طریق ثبت مشخصات خود در بخش زیر علاوه بر مشاوره های لازم جهت دوره های آموزش زبان آلمانی، مشاوره های لازم را جهت انتخاب زبان و دوره متناسب با شرایط خود کسب نمایید.
همچنین باید در این راستا یادآور شویم که این دوره ها همگی دارای پشتیبانی تمام وقت و ۲۴ هستند و علاوه بر آموزش های لازمه در ساعت های مقرر، می توانید با نصب رایگان اپلیکیشن زبانگرد، از وقت های خالی خود جهت تمرین روزانه نیز بهره ببرید. این اپ دارای خصوصیت ارتباط انسان به انسان است و در واقع مشاوران ما در هر ساعت از شبانه روز که نیاز باشد، به پرسش های شما در زمینه های مختلف پاسخ خواهند داد.
همچنین علاوه بر آموزش های خصوصی در این اپ، شما می توانید با عضویت رایگان در گروه های چت و مکالمه آلمانی، خودتان را برای یک تمرین روزانه تمام عیار آماده ساخته و در موقعیت واقعی مهارت هایتان را محک بزنید. ما در کنار شما عزیزان هستیم تا مسیر را هر چه با کیفیت تر طی نموده و از انتخاب خود لذت ببرید.