بسیاری از ما تصور می‌کنیم زبان انگلیسی تنها زبانی است که توسط تمام کشورها صحبت می‌شود و ضرورت یادگیری این زبان به نسبت بیشتر از بقیه ی زبان‌ها است. اگرچه زبان انگلیسی سالهاست به عنوان زبان بین الملل شناخته شده و استفاده می‌شود اما بهتر است بدانیم که بسیاری از کشورها نیز به زبان آلمانی صحبت کرده و گویش آلمانی دارند اما کدام کشورها به زبان آلمانی صحبت می کنند؟

زبان آلمانی بعد از زبان انگلیسی و زبان روسی سومین زبان مهم در دنیای اینترنت و فضای مجازی است. بهتر است بدانیم که بیشتر پژوهش‌ها و تحقیقات علمی نیز به زبان آلمانی ثبت و ضبط گردیده است و برای دسترسی راحت‌تر به منابع اصلی این اختراعات و پژوهش‌ها، یادگیری زبان آلمانی یک الزام محسوب می‌شود.

در میان دانشگاه‌های جهان، دانشگاه‌های آلمانی شهرت جهانی بسیار بالایی داشته و این به دلیل امکانات تحصیلی خوب با هزینه پایین و یا حتی بدون هزینه می‌باشد. حال بهتر است بدانیم چه کشورهایی در جهان به زبان آلمانی صحبت می‌کنند.
زبان آلمانی بالاترین گویش را در قاره‌ی اروپا دارد. این زبان نه تنها در میان کشورهای اروپایی رایج است بلکه در قاره‌ی آمریکا شمالی و جنوبی نیز رواج دارد. اگر چه لازم به ذکر است این زبان قبل از جنگ جهانی اول، اولین و پر گویش‌ترین زبان در آمریکا بود اما پس از آن استفاده این زبان رو به کاهش رفت.

کدام کشورها به زبان آلمانی صحبت می کنند؟

زبان آلمانی زبان رسمی بسیاری از کشورها از جمله اتریش (که در همسایگی جنوبی آلمان قراردارد)، بلژیک، آلمان، سوئیس (که یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است) و لوگزامبورگ ( که در غرب کشور آلمان واقع شده است) می‌باشد. در واقع زبان آلمانی اولین زبان این کشورها به حساب می‌آید.
اما در کشور بلژیک، مردم به سه زبان هلندی، فرانسوی و آلمانی صحبت می‌کنند. اگرچه بیشتر مردم این کشور به زبان هلندی با یک دیگر در ارتباط هستند اما نیمی از آن‌ها نیز به زبان فرانسوی و تعداد محدودی از آن‌ها به مکالمه زبان آلمانی می‌پردازند.
نامیبیا که یکی از کشورهای قاره ی آفریقا می‌باشد نیز دارای گویش آلمانی بوده و اکثریت مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می‌کنند.
اگر چه زبان آلمانی در بعضی از کشورها به عنوان زبان اول استفاده نمی‌شود اما به عنوان زبان دوم رایج و قابل استفاده است؛ این کشورها شامل: ایتالیا، برزیل، قزاقستان، اوکراین، بوسنی و هرزگوین، روسیه و دانمارک هستند.
نکته‌ی جالب درباره کشور ایتالیا این است که یکی از شهرهای این کشور به نام Adige زبان آلمانی را به عنوان زبان مادری خود شناخته و اولین گویش مردم این شهر زبان آلمانی می‌باشد. در ایالات متحده‌ی آمریکا یادگیری زبان آلمانی یکی از سه زبان مهم و اصلی محسوب می‌شود.
اما این روزها شاهد بالا رفتن علایق به گویش زبان آلمانی در تمام نقاط جهان از جمله ایران هستیم. بسیاری از مردم که قصد مهاجرت کردن به کشور آلمان یا کشورهای اروپایی را دارند مجبور به یادگیری زبان آلمانی بوده و در میان آموزشگاه‌های زبان‌های خارجه به دنبال بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی می‌گردند.
آموزشگاه زبان آلمانی، اگرچه به عنوان بخش مهمی در آموزش زبان آلمانی محسوب می‌شوند اما بزرگترین بخش در یادگیری این مسیر، خوده زبان آموزان هستند. این به این معناست که زبان آموزان می‌توانند بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بخش در یادگیری آلمانی باشند و خودشان فرمان این بخش را در دست بگیرند. زبان آموز موفق با داشتن هدف مشخص و چرایی مهم برای یادگیری زبان آلمانی، انگیزه خود را در طی این چند سال آموزش حفظ کرده و با برنامه ریزی روزانه و مدون، مسیر یادگیری را برای خود آسان‌تر نمایند.
بخش دوم چگونگی آموزش زبان آموزان آلمانی توسط استاد زبان آلمانی است. چگونگی استفاده از خدمات آموزشی و کمک آموزشی و بکار بردن متدهای به روز در آموزش آلمانی، با کمک دوره‌های تربیت مدرس و یا دوره های تی تی سی، یا دوره های تیسول می‌تواند مسیر یادگیری را برای زبان آموزان به مسیری روشن و هموار تبدیل نماید.

تا به این جای مقاله با کشورهای آلمانی زبان آشنایی پیدا کرده‌اید در هر صورت بسیاری از افراد علاقه‌مند به زبان المانی با اهداف مختلفی به سراغ یادگیری و آموزش می‌روند اما روش و شیوه‌ای که برای یادگیری و آموزش انتخاب می‌کنند بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد. تا به حال به دنبال روشی متفاوت و نتیجه بخش بوده‌اید؟ آیا تا به حال خواستار رها کردن روش‌های سنتی در تدریس و آموزش بوده‌اید؟ اگر به دنبال سبک و روشی متفاوت برای آموزش هستید به خواندن مقاله ادامه دهید…
موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن اصول روانشناسی و اصول مدیریت زمان به ابداع دوره‌های راکت به دو صورت فشرده (Tailored Rocket) و فوق فشرده (VIP Rocket) پرداخته است. دوره‌های راکت با داشتن سبک و روشی متفاوت و از طریق آموزش زبان آموزان با سریال باعث شده است در میان علاقه‌مندان به زبان جایگاه بالا و ممتازی را کسب نمیاد. زمانی که شما آموزش زبان با سریال را انتخاب کنید، زبان هدف را همچون زبان مادری خود فرا می‌گیرید و علاوه بر اینکه بر چهار مهارت اصلی تسلط پیدا می‌کنید توانایی صحبت همچون یک نیتیو زبان را دارید. هدف اصلی از ایجاد دوره‌ها تسلط بر مکالمه و نیتیو لایک شدن زبان آموزان می‌باشد. دوره‌های راکت یا آموزش زبان در 50 روز با غرق کردن زبان آموز در مسیر یادگیری باعث تسریع و پیشرفت سریع‌تر زبان آموز می‌شود. احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن مهارت‌ها و عادات صحیح زبانی، آموزش را آغاز کرده است. به دلیل افزایش تمرکز، تسریع در یادگیری، کسب مزایایی بیشتر و دسترسی همگانی دوره‌های موجود در سایت به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می‌شوند.
در حال حاضر تنها گزینه و حقیقی‌ترین روش برای یادگیری زبان و نیتیو لایک شدن استفاده از سبک و شیوه آموزشی با سریال می‌باشد.
اگر شما تمایل به شرکت در دوره های آنلاین زبان آلمانی از جمله، دوره آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز آلمانی را دارید، می‌توانید با شماره تماس ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل فرموده یا از طریق ثبت مشخصات خود در بخش زیر علاوه بر مشاوره‌های لازم جهت دوره های آموزش زبان آلمانی، مشاوره‌های لازم را جهت انتخاب زبان و دوره متناسب با شرایط خود کسب نمایید.