یادگیری زبان چینی اغلب به یک معظل برای علاقه مندان به کشور چین و زبان چینی تبدیل شده است. این زبان به دلیل خاص بودنی که در حروف الفبا و ظاهر نا آشنای آن برای افراد، در گروه زبان های سخت جای داده شده است. اما نگران نباشید؛ در واقع زبان عربی را نیز در گروه زبان های سخت قرار داده اند و یادتان باشد که همیشه سخت بودن یک کار برای دیگران، نمی تواند برای سایرین نیز به همین شکل باشد.
اگر شما علاقه مند به یادگیری زبان چینی هستید، تنها به عزم راسخ نیاز خواهید داشت. در واقع بسیاری از افراد با وجود علاقه، سال ها طول می کشد که به یادگیری زبان چینی اقدام نمایند و برای همین منظور در همان ابتدای راه به دنبال ساده ترین روش ممکن برای یادگیری زبان چینی هستند.
در دوره های آموزش آنلاین زبان چینی، اولین و مهم ترین بخش در آموزش زبان چینی،آموزش الفبای چینی است چرا که برای یادگیری هر زبانی شما نیاز به تقویت ریشه های زیر بنایی آن دارید و الفبا در هر زبان به مثابه ریشه های اصلی زبان موجود است. البته که باید خاطر نشان کرد که چیزی به عنوان الفبا در زبان چینی وجود ندارد و این کاراکترهای چینی هستند که حکم الفبای زبان چینی را در این زبان دارند.
علاوه بر آن، برای یادگیری زبان چینی شما نیاز دارید به یک سری نکات مهم در زبان چینی توجه نمایید تا بتوانید مسیر یادگیری را با خیالی آسوده و رها از دلزدگی طی نمایید. ما در این مقاله به این نکات پرداخته و شما را با شکلی متفاوت از زبان چینی آشنا خواهیم نمود.

 

روش های صحیح یادگیری زبان چینی

• با تلفظ شروع کنید
منابع معتبری تحت عنوان آموزش ساده چینی تهیه  کنید و شروع به یادگیری تلفظ و صداها در زبان چینی کنید. همان طور که می دانید زبان چینی دارای صداها و آوای زیاد و متفاوت و همچنین شبیه به هم هستند، پس بهترین پیشنهاد برای شروع کار، یاد گرفتن و نهادینه کردن آواها و چگونگی تلفظ آن ها است.
منابع معتبر بهترین گزینه برای شما هستند. از جمله منابعی که می توان به آنها اشاره نمود، پادکست های و فیلم های آموزشی زبان چینی هستند. این منابع در واقع واقعیات زبان چینی را به شما نشان خواهند داد و شما را با تلفظ درست در این زبان آشنا خواهند نمود.
تکرار و تقلید کردن نیز یکی از مهم ترین روش ها در یادگیری صحیح تلفظ لغات و عبارات زبان چینی است؛ اما برای انجام این کار باید از گوش های تیز، دقتی بالا و تمرکز برخوردار باشید تا بتوانید دقیقا مانند آنها تلفظ نمایید. پس تا می توانید در این قسمت دقتتان را بالا ببرید و به شکل صحیح آواها و صداها دقت نمایید.

• از کلیپ های آموزشی برای یادگیری زبان چینی استفاده کنید
در دوره مقدماتی آموزش زبان چینی شما با موضوعاتی مانند سلام و احوالپرسی، معرفی خود و موضوعات دیگری مانند اسامی حیوانات و یا اسامی مواد غذایی به زبان چینی آشنا می شوید. برای همین منظور استفاده از کلیپ های آموزشی می توانند برای شما بخش سرگرم کننده ای را رقم زده و یادگیری و سرعت شما در یادگیری را توسعه ببخشند.
در دوره های مقدماتی دیدن فیلم های چینی با زیر نویس می توانند یکی دیگر از روش های آموزشی باشد. اما در در دوره های متوسطه آموزش زبان چینی دیدن فیلم های بدون زیر نویس چینی به زبان آموزان این دوره، پیشنهاد می شود تا در این دوره مهارت شنیداری زبان آموزان بیش از مراحل دیگر تقویت یابد.

 

• از دیکشنری چینی به چینی استفاده کنید
در این قسمت شما باید تمامی حس ها را درگیر کنید تا بتوانید با استفاده از آنها و قراردادن خود در آن موقعیت، معنی کلمه را درک کرده و سپس آن را مورد استفاده قرار دهید. این نکته مهم را فراموش نکنید که که استفاده از دیکشنری های چینی به فارسی، نه تنها شما را در این مسیر قدرتمندتر نمی کند، بلکه دلیلی بر کند پیش رفتن شما در این مسیر هستند. سعی کنید معنی لغات را در جملات و با توجه به مفهوم کلی جملات فرا بگیرید و از همان ابتدا دیکشنری های چینی به فارسی را کنار بگذارید و از دیکشنری های چینی به چینی استفاده کنید.

• اعتماد بنفس داشته باشید و اعتبار خود را بالا ببرید
در یادگیری زبان چینی، موضوعی که بیش از هر چیزی برای شما مهم است، داشتن اعتمادبنفس و خود باوری است. تکرار مکررات و صحبت از سخت بودن زبان چینی تنها چیزی که به شما خواهد داد، خارج شدن از مسیر یادگیری و در  نهایت دور شدن از علایقتان خواهد بود. پس اعتبار خود را نزد خودتان بالا ببرید تا بتوانید هرچه زودتر یادگیری زبان چینی را به اتمام برسانید.

 

• کلمات را در عبارات استفاده کنید
زمانی که یک کلمه را یاد گرفتید و تصمیم به استفاده از آن گرفتیبد، حتما آن را در یک جمله و یا یک عبارت تمرین و استفاده کنید. این روش در به خاطر سپاری بهتر لغات در طولانی مدت به شما کمک خواهد کرد و در حافظه بلندمدت شما ذخیر خواهند شد. در واقع شما می توانید با مطالعه متون چینی و یا دیدن فیلم یا سریال های چینی، به صورت ناخودآگاه نیز به یادگیری لغات چینی بپردازید.

 

موسسه آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی با امکان مشاوره رایگان آموزشی این موقعیت رافراهم نموده است تا زبان آموزان بتوانند گام های مستحکم تر را در مسیر یادگیری برداشته و در نتیجه آگاهی های لازمه را در این مسیر کسب نمایند. از اقدامات مهم احمدرضا ابراهیمی در حوزه آموزش، ایجاد دوره های آموزش آنلاین زبان چینی می باشد که رویای یادگیری را برای تمامی فارسی زبانان به یک واقعیت تبدیل نموده است و در واقع مسیری کاملا کاربردی را به آنها معرفی نموده است.
آموزش زبان چینی در موسسه احمدرضا ابراهیمی با دو دوره از جمله آموزش زبان چینی در ۵۰ روز و همچنین دوره های همیاد، شکلی متفاوت از آموزش را رقم زده است که از ویژگی های این دو دوره می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– آموزش زبان چینی با توجه به سبک یادگیری زبان آموزان
– آموزش زبان چینی به صورت خصوصی
– آموزش زبان چینی به صورت کاملا غیرحضوری
– نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی
– آموزش با روش سیستم آموزشی رامیت
– انتخاب زمان کلاس ها با زبان آموز
– بهره گیری از اساتید راکت
– دسترسی رایگان زبان آموزان به اپلیکیشن ARE
– دسترسی زبان آموزان به محتواهای آموزشی مختص به موسسه احمدرضا ابراهیمی

در صورت تمایل به شرکت در دوره های آموزش زبان چینی، به تکمیل بخش زیر بپردازید و با مشاوران آموزشی ما ارتباط حاص نمایید. ارتباط با ما را از طریق صفحات مجازی ما در اینستاگرام و تلگرام نیز می توانید تجربه نموده و علاوه به دسترسی به دوره های آموزشی، از مشاوره های رایگان ما نیز بهره ببرید.