برای یادگیری تکنیک های دوره جامع روی نوار زیر کلیک کن.

IELTS7 Banner 01 8 زبان چینی چند حرف دارد,یادگیری کارکترهای زبان چینی

زبان چینی چند حرف دارد؟ برای پاسخ دادن به این سوال بهتر است کمی به بررسی زبان چینی بپردازیم. زبان چینی یا بهتر است بگوییم زبان های چینی جزو خانواده ی زبان های سینی_تبتی می باشند. یک پنجم مردم جهان به یکی از این گروه زبان‌های چینی صحبت می کنند. این زبان کاملا بر اساس نمادها، نشانه ها و یا همان کاراکترها است. زبان اصلی و رسمی در کشور چین، چینی ماندارین و یا یوتونگ خوآ می باشد.

در واقع زبان چینی فاقد الفباست و از کارکترهای مختلفی که حکم نقاشی های مفهومی را دارند، تشکیل شده اند. با در کنار هم قرار گرفتن چند کاراکتر، شما می توانید به معنی و مفهوم جمله از روی نقوش پی ببرید. این زبان از پرگویش ترین زبان های دنیا محسوب می شود که با جمعیت بالای یک میلیارد و ششصد میلیونی این کشور، از پرتکلم ترین زبان های دنیا، محسوب می شود.
فرق عمده زبان چینی ماندارین با اکثر زبان‌های دیگر، در آهنگین بودن این زبان می‌باشد. بدین صورت که هر هجا در این زبان در ۴ آهنگ و تعدادی از هجاها نیز به صورت استثنائی در ۵ آهنگ تلفّظ می‌شوند و این موضوع، از شگفتی های این زبان است.

 

 

الفبای زبان چینی:

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، الفبایی در زبان چینی وجود ندارد! البته می توان گفت الفبای چینی، حروف نیستند (بجز برخی از استثنائات) بلکه بیانگر یک ایده، مفهوم یا شی‌ء هستند. در حالی که در زبان فارسی، زبان انگلیسی، زبان اسپانیایی و بسیاری دیگر از زبانها، هریک از حروف الفبایی نمایانگر صدایی می باشد که به تنهایی معنی خاصی ندارد.
یادگیری الفبای چینی
 از اهمیت بالایی برخوردار است و یادگیری کاراکترهای زبان چینی، می تواند نقطه ای برای شروع باشد. پس از یادگیری اصول اولیه، هر کاراکتری که با آن مواجه می شوید می تواند شما را به سفری جذاب و هیجان انگیز در تاریخ و فرهنگ چین سوق دهد.

زبان چینی چند حرف دارد:

جواب این سؤال پیچیده تر از آنچه فکر می‌کنید، می باشد. زبان چینی دارای حروف الفبا نمی باشد به همین علت بهتر است به جای کلمه حروف از کلمه کاراکتر استفاده کنیم. زمانی که صحبت به اعداد و مقادیر می‌رسد چین جزء ده زبان اول در جهان محسوب می شود. تعجبی ندارد اگر کشوری که بیشترین جمعیت جهان را در خود جای داده است دارای چنین زبان وسیعی نیز باشد.
زبان چینی مدرن، بطور کلی ۷۰۰۰ کاراکتر در خود جای داده است. ولی این پایان قصه نیست! مجموعه کامل تری از کاراکترها که در واقع ۵۴,۶۷۸ عدد کاراکتر “Hanyu Da Zidian” (汉语大字典; Hànyǔ dà zìdiǎn) وجود دارد و البته اگر شما علاقه مند به چالش بیشتری هستید، فرهنگ لغت چینی به نام  “Yìtǐzì zìdiǎn” (异体字字典) در حدود ۱۰۶,۲۳۰ کاراکتر در خود جای داده است. و اما خبر خوش این است که اصلا جای نگرانی نیست.
سند دیگری از کاراکتر های مشترک چینی وجود دارد که شامل ۳۵۰۰ کاراکتر است که این مقدار نصف مقدار قبلی، در نمونه اول است. شما می توانید برای آسانی کار از ۱۰۰۰ تای آنها نیز صرف نظر کنید چرا که آنها به نسبت کاراکترهای کم کاربردتری هستند. حال بهتر است چند واقعیت جذاب را بررسی کنیم.
اگر شما می خواهید در آزمون رسمی زبان چینی شرکت کنید با دانستن ۲۵۰۰ کاراکتر، می توانید ۹۷.۹۷% از زبان نوشتاری روزمره را بخوانید و با دانستن ۳۵۰۰ کاراکتر، می توانید ۹۹.۴۸% از این زبان را بخوانید. نکته ی خیلی جالب تر اینکه شما حتی با دانستن ۹۰۰ کاراکتر می توانید در واقع ۹۰% از یک متن را بخوانید.
زبان چینی مدرن برگرفته از زبان چینی سنتی است و امروزه ما با شکل ساده شده آن در ارتباط هستیم. این واقعیت نیز وجود دارد که حتی خود مردم چین نیز بسیاری از این کارکترها را نمی دانند و با همه کارکترها آشنا نیستند.

دسته بندی حروف زبان چینی:

کاراکترهای موجود در زبان چینی به دو گروه دسته بندی می شوند. اولین گروه مربوط به نقاشی اشیاء در زندگی روزمره است که بیش از ۱۰,۰۰۰ سال قدمت دارد، که البته بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ سال پیش این تصاویر با نمادهایی غیر مستقیم و انتزاعی ترکیب شد. پس از آن کاراکترها با مؤلفه هایی ترکیب شدند که نشان می‌دهد چگونه باید تلفظ شوند (قسمت آوایی). امروزه در حدود ۸۰% از کاراکترهای چینی، شامل بخش آوایی هستند که نشان می دهد چگونه تلفظ می‌شوند.
نکته ی دیگر اینکه آواها، در طی زمان تغییر کرده اند؛ پس با دانستن و شناخت قسمت آوایی نمی‌توانید درباره ی تلفظ کاراکتر اطمینان داشته باشید. در این قسمت آوایی تعداد اندکی از مؤلفه های معنی وجود دارد. از زمان سلسله هان، کاراکترها حدود ۲۰۰۰ سال بدون تغییر باقی ماندند ولی با گذشت زمان، کاراکترهای جدید ظهور کرده و کاراکترهای باستانی چینی، از کار افتادند. در طول زمان تصاویر اصلی که از گذشته ی خیلی دور می آیند به جهت سهولت در نوشتن با قلم مو ساده شده اند.
در کشور چین، زبان‌ها و گویش‌های متفاوتی وجود دارد که اختلاف و فرق اکثر آن‌ها در اختلاف تلفّظ هجاها هستند. این زبان ها شامل زبان های: ماندارین، کانتونی، مین دونگ، خویی جو و حدود ۱۰ زبان دیگر است.

آرایش کاراکترهای چینی:

این کاراکترها درون یک مربع نامرئی کشیده می شوند. کودکان چینی وقتی نوشتن را تمرین میکنند از کاغذ شبکه استفاده می‌کنند.
در قسمت های قبلی در مورد نقاشی بودن کاراکترها صحبت کردیم ولی باید دانست که کاراکتر یک نقاشی تصادفی نیست و نوشتن آن با ضربات صورت می گیرد. این ضربات با هم ترکیب شده و ضربات بیشتری ایجاد می‌کنند اما ایده ی اصلی این است که تعداد زیادی از کاراکترها، از ضربات کمی ساخته شده اند. هر جزءدر هر کاراکتر می تواند یکی از این عملکردها را به خود اختصاص دهد. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، بسیاری از کاراکترهای چینی،۲ جزء دارند که یکی برای نشان دادن معنی و دیگری برای نشان دادن تلفظ است. حتی یک کاراکتر ۵۶ ضربه ای می تواند به اجزای آشنای معنی و تلفظ تقسیم می‌شود. 

  1. مؤلفه ی معنی (به معنی کاراکتر اضافه می کند)
  2. مؤلفه ی صدا
  3. مؤلفه ی خالی (برای مجزا کردن کاراکتر از کاراکترهای دیگر)

یادگیری زبان چینی به دلایل مختلفی برای بسیاری به یک هدف تبدیل شده است و فراگیری زبان چینی، می‌تواند کمک شایانی به شما در زمینه های مختلف از جمله مشاغل تجاری و اقتصادی کند. هم چنین یادگیری این زبان می تواند چالش بزرگ و شیرینی برای شما باشد و باعث رضایت درونی شما از خودتان شود. آموزش آنلاین زبان چینی در واقع یک تمرین اساسی برای تقویت حافظه محسوب می شود و شما می توانید با شرکت در دوره های ترمیک آموزش زبان چینی، در یک بازه زمانی ۱ سال و نیم تا ۲ سال، از صفر تا صد زبان چینی را فرا بگیرید. اگر شما جزء افرادی هستید که زمان اندکی در دست دارید، می توانید در دوره آموزش زبان چینی در ۵۰ روز و یا ۵۰ جلسه، شرکت نمایید. این دوره با کمترین زمان ممکن تنها در ۲ ماه به جای ۲ سال، زبان چینی را به شما آموزش می دهد.
این دوره از دوره های ویژه آموزش زبان چینی در سایت احمدرضا ابراهیمی است و تحت عنوان راکت زبان چینی، در حال برگزاری است. در واقع دوره راکت چینی، دوره ای هدفمند جهت رسیدن سریع زبان آموزان به هدف موردنظرشان است.
شما می توانید برای آشنایی با دوره ی زبان چینی و جهت بهره گیری از مشاوره ی رایگان مشاوران ما در سایت احمدرضا ابراهیمی، با ثبت مشخصات خود و درج شماره تماس، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگانما بهره ببرید. ما در تمام روزهای هفته از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب آماده ی پاسخگویی به شما عزیزان هستیم.