آموزش زبان چینی برای مهاجرت، از اولین موضوعاتی است که افراد برای مهاجرت به کشور چین، به آن فکر میکنند و می خواهند قبل از اقدام به مهاجرت و گرفتن ویزای کشور چین، بدان اقدام نمایند. مهاجرت ریسک های ویژه خود را دارد و یادگیری زبانمی تواند بسیاری از این ریسک ها و ترس های ایجاد شده را کم نماید.
امروزه با آموزش زبان چینی، یکی از زبان های رایج و مهم در جهان محسوب می شود و به همین دلیل، بسیاری در صدد فراگیری این زبان و کسب مهارت های اصلی در زبان چینی هستند. چراکه یادگیری زبان چینی علاوه بر ایجاد اعتمادبنفس، می تواند موقعیت های شغلی بسیاری را بوجود آورده و در عین حال آینده مطمئن تری را برای علاقه مندان به زبان چینی و کشور چین، رقم بزند.
کشور چین در دنیای بین المللی، توانسته است این روزها به موفقیت های چشمگیری دست یابد و همین موضوع نگاه بسیاری از ملت ها را به این کشور جلب کرده و یادگیری چینی را به یک آموزش هدفمند برای سایرین تبدیل کرده است. کشور چین علاو بر زبان خاص و ویژگی هایی که در ساختار زبانی خود دارد، با توجه به فرهنگ و سنتی که بسیار برای افراد بومیشان مهم است، از جذابیت های ویژه ای برای دیگر کشورها برخوردار شده است.
زبان چینی در واقع از الفبا ندارد و با ۸۰۰۰۰ کاراکتری که در دستور زبان خود دارد، توانسته با اختلاف از تفاوت چشمگیری نسبت به سایر زبان ها، برخوردار شود. برای رسیدن به سطوح پیشرفته در زبان چینی،یادگیری تنها ۱۰۰۰۰ عدد از کاراکترهای چینی نیز، کفایت می کند.

 

دستور زبان در زبان چینی اما از املای زبان چینی به مراتب راحت تر و ساده تر است و در واقع بسیاری به این موضوع معتقد هستند که آموزش گرامر زبان چینی از ساده گی و راحتی بسیاری برخوردار است. برعکس سایر زبان های دیگر که یادگیری گرامرشان برای زبان آموزان از سخت ترین بخش در یادگیری آنها محسوب می شود، یادگیری دستور زبان چینی می تواند راحت ترین بخش در یادگیری زبان چینی بوده و به همین جهت احساس بهتری را در علاقه مندان به این زبان ایجاد نمایند.

 

سوالات سطح A

سوالات این سطح بیشتر در مورد چیستی و وجود زبان چینی می باشد و به عبارت دیگر برای آشنایی سطحی و اولیه با زبان چینی تهیه دیده شده است. رسیدن به پاسخ هر یک از این سوالات، می تواند در سطوح پیشرفته زبان چینی، برای زبان آموزان چینی، مناسب باشد.

۱. زبان چینی چیست؟
لغات چینی، یکی از مهم ترین لغات در میان زبان های خارجه به حساب می آید و از این جهت باعث مشخص شدن کامل موضوع می گردد. زبان چینی یکی از زبان های رایج است که با بیش از ۱ میلیارد گویشور، از پر کاربردترین زبان های خارجه، محسوب می شود. آشنایی و تسلط کامل بر زبان های کاربردی از جمله زبان چینی می باشد می تواند زمینه ساز شغل و موقعیت های بهتری در زندگی افراد شود و اتفاقات خوبی برای برای فراگیران زبان چینی فراهم آورد.

۲. زبان چینی چگونه زبانی می باشد؟
زبان چینی به عنوان یکی از زبان های پیشرفته در میان سایر زبان ها، شناخته شده و فراگیری زبان چینی می تواند گام مهمی در پیشرفت در زمینه های شغلی و اقتصادی محسوب شود. همچنین این زبان بعد از زبان انگلیسی، به عنوان زبان صنعت، شناخته می شود.

۳. زبان چینی دارای چه خصوصیاتی می باشد؟
هرکدام از حروف زبان چینی، دارای هجا مخصوص به خود است وهر کدام از مصوت ها در هجا مخصوص به خود تلفظ می شود. هر کدام از حروف الفبای چینی، که به عنوان کاراکتر چینی شناخته می شود، شکل نوشتاری مخصوص به خود را دارد و برای نوشتن هر یک از این کاراکترها، باید شکل نوشتاری درست رعایت شود.

 

سوالات سطح B

سطح B دومین سطح در سوالات کاربردی است. سوالات این سطح، مربوط به روش های یادگیری و فراگیری زبان چینی می باشد. در این سطح شما با دانستن روش های یادگیری زبان چینی، مسیری هموارتر و هدفمندتر را در فراگیری این زبان طی خواهید کرد.

۱. روش فراگیری زبان چینی چیست؟
روش های یادگیری زبان چینی در منزل
 می تواند به عنوان بخش مهمی در آموزش برای شما محسوب شود. اگر شما بتوانید به این روش ها واقف و به اجرای عملی آنها بپردازید، در واقع توانسته اید گام بزرگی را در مسیر یادگیری چینی برداشته و با اطمینان خاطر بیشتر به مسیر خود ادامه دهید. از مهمترین روشهای یادگیری زبان چینی در منزل می توان به موارد زیر اشاره داشت:
– یادگیری زبان چینی با فیلم
– یادگیری زبان چینی با پادکست های چینی
– یادگیری زبان چینی با اخبار چینی
– یادگیری زبان چینی با نوشتن خاطرات روزانه
– آموزش آنلاین زبان چینی
– یادگیری زبان چینی با آهنگ های چینی

 

هر یک از این روش ها می تواند برای افرادی بسیاری کاربردی و برای سایر افراد کسل کننده و بی بازده باشد. اینکه بتوانید تشخیص دهید که کدام روش یادگیری در زبان چینی برای شما مهم است، با شناخت شما از سبک های یادگیری در زبان های خارجه و بکار بردن آنها میسر خواهد شد. دقت به این امر می تواند مسیر شما را متحول کرده و زمان های استراحت یا فراغت شما را، به زمان های کاربردی در زندگی تان تبدیل نماید.

۲. موثر ترین روش برای فراگیری زبان چینی کدام روش است؟
بهترین روش یادگیری زبان چینی در آکادمی زبان بهین دانش، یادگیری زبان چینی با روش راکت چینی است. راکت زبان چینی یکی از دوره های فوق فشرده در آموزش زبان چینی است که با توجه به بازدهی و کاربرد آنی ای که ایجاد می کند، در میان زبان آموزان آکادمی زبان بهین دانش، از محبوبیت بسیاری برخوردار است.دوره راکت زبان چینی، با ویژگی هایی اعم از، یادگیری زبان چینی در ۲ ماه به جای ۲ سال، ۶۰ جلسه خصوصی ۲ ساعته و ۳۰ جلسه عمومی ۲ ساعته و … زبان چینی را در کوتاه ترین مدت ممکن، به شما آموزش خواهد داد. دوره های کوتاه مدت آموزش زبان چینی، برای افرادی که با محدودیت زمانی در یادگیری چینی مواجه هستند، از کاربرد بیشتری نسبت به سایرین برخوردار است.

۳. کدام نوع فعالیت ها و کدام نوع تمرین ها، باعث عدم فراموش کردن زبان چینی می شود؟مکالمه به زبان چینی در موقعیت های گوناگون، باعث عدم فراموش کردن زبان چینی می شود. پذیرش زبان چینی به عنوان زبان مادری نیز، یکی دیگر اصول عدم فراموش کردن زبان چینی می شود. اگر شما بتوانید در همان ابتدای راه، خود را عادت به تمرین روزانه و مستمر نموده و تمرین مکالمه روزانه زبان چینی، خاطره نویسی به زبان چینی و همراه سازی زبان چینی را در زندگی خود داشته باشید، می توانید با سرعت بیشتر و کیفیت بیشتری زبان چینی را فرا بگیرید.

 

سوالات سطح C

سومین سطح، سطح تحلیل زبان چینی محسوب می شود. در این سطح به شباهت ها و تفاوت های زبان چینی با سایر زبان های دیگر خواهیم پرداخت. آشنایی با موارد ذکر شده در این سطح، به ساده سازی کردن زبان چینی و یادگیری آسان زبان چینی به شما کمک خواهد کرد.

۱. تفاوت زبان چینی با زبان کره ای
به اشتباه بسیاری این دو زبان را شبیه به هم می دانند؛ اما اگر چه این دو زبان رایج آسیایی با هم شباهت هایی در نوع نوشتار دارند اما تفاوت زبان چینی و کره ای به مراتب بیشتر است و تنها ظاهر آنهاست که ما را به اشتباه وا می دارد. تفاوت این دو زبان در دستور زبان، تفاوت در زمان جملات و اهمیت مخاطب در گرامر آنهاست.
در زبان کره ای مخاطب نقش مهمی در گرامر دارد اما این نکته در زبان چینی اصلا حائز اهمیت نبوده و مخاطب در گرامر زبان چینی موثر نخواهد بود.

۲. تفاوت زبان چینی ماندارین با سایر زبان های خارجه
تفاوت چشمگیر این زبان ها در آهنگین بودن زبان چینی نسبت به سایر زبان های دیگر است. هر کدام از هجاها در زبان چینی، در ۴ آهنگ دارند و حتی بسیاری از این هجاها در ۵ آهنگ، تلفظ می شوند و این شناخت این نکته و یادگیری آن از طریق آموزش گام به گام زبان چینی، می تواند بخش مهمی را در یادگیری چینی ایفا کند.

 

افرادی که کشور چین را برای زندگی و کسب و کار خود انتخاب می نمایند، در واقع هدف مهم در یادگیری زبان چینی را یافته و بنابر این بهتر است که برای رسیدن به این مهم، خود را موظف به ایجاد یک برنامه ریزی هدفمند کرده و روزانه به انجام این برنامه ریزی، مبادرت بورزند.
مهاجرت به کشور چین 
به ویزای چین، یادگیری زبان چینی بیش از سایر موارد دیگر نیاز دارد. در واقع مهاجرت به کشور چین برای ما ایرانیان می تواند از لذت بخش ترین مهاجرت ها محسوب شود چرا که فرهنگ کشور چین به شکل وسیعی با فرهنگ کشور ما مطابقت دارد و همین امر، زندگی در کشور چین را به شدت آسان خواهد نمود.
ایجاد کسب و کار در کشور چین 
نیز، به یادگیری زبان چینی نیاز دارد. آشنایی با زبان هر کشور می تواند ما را به شناخت دقیق تر نسبت به فرهنگ و سنت آن کشور یاری نموده و در واقع کلید موفقیت ما برای پیشرفت و ترقی در کسب و کارمان باشد.

اگر شما عزیزان علاقه مند به یادگیری زبان چینی هستید، می توانید با شرکت در دوره های آموزش زبان چینی در ۵۰ روز، به تقویت مهارت چینی خود بپردازید و با شرکت در دوره های کوتاه مدت چینی، مهارت های اصلی زبان چینی را در کوتاه مدت کسب نمایید. برای شرکت در دوره های فشرده چینی و دوره های ترمیک چینی، کارشناسان مشاور ما آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان خواهند بود و شما را در انتخاب زبان و دوره های زبان های خارجه، راهنمایی خواهند نمود.
برای این منظور با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان مشاور آکادمی زبان بهین دانش باشید. همکاران ما، همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.