آموزش ترکی از صفر، در واقع همان دوره های مقدماتی آموزشی زبان ترکی استانبولی است؛ که سعی بر آن می شود که در مدت زمان برنامه ریزی شده، زبان ترکی را به بهترین شکل ممکن و از پایه ترین مباحث، به زبان آموزان آموزش دهد. آموزش زبان ترکی از پایه، با روش های نوین سیستم آموزشی رامیت، بسیار دقیق و ساده اجرا خواهد شد. زبان ترکی استانبولی دوازدهمین زبان رایج جهان و زبان رسمی کشور ترکیه است.
زبان ترکی با الفبای لاتین نوشته می شود و به همان شکل که نوشته می شود نیز، خوانده می شود. زبان ترکی نیز مانند زبان عربی جزء کامل ترین زبان های جهان از نظر صرف افعال متفاوت و نیز لغات و همچنین اصطلاحات خاص در موقعیت های متفاوت می باشد.
از آنجا که کشور ترکیه در همسایگی کشور ما قرار دارد سالانه توجه گردشگران ایرانی زیادی را، به خود جلب می کند. مکان های تفریحی و گردشگری در کشور ترکیه پیشرفت بسیاری داشته و به همین منظور توریستهای بسیاری این کشور را به عنوان قطب گردشگری می شناسند.
از دیگر دلایل مهم یادگیری زبان ترکی، می توان به اقتصاد قدرتمند و فرصت های شغلی بی نظیری که ایجاد نموده است، اشاره کرد. زیرا کشور ترکیه هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان را داراست. و وقتی پای سیاست و تجارت به میان می آید، یادگیری ترکی استانبولی بیش از پیش اهمیت خود را بدست می آورد. پس یادگیری زبان ترکی از صفر، به ما کمک می کند که بتوانیم در این راه، فرد موفق تری باشیم و تمامی مهارت های اصلی در زبان ترکی را به خوبی و در مسیر درست، فرا بگیریم.

 

مسلط بودن به زبان ترکی به ما این قابلیت را میدهد که در مذاکرات کاری و غیر کاری بتوانیم فردی حرفه ای و موفق ظاهر شویم؛ به خصوص زمانی که در حیطه کاری خود نیاز به ارتباط با ترک زبان ها را داشته باشیم. از مزیت های دیگر آموزش زبان ترکی از پایه، راحتی مسیر تحصیل در کشور ترکیه است زیرا علاوه بر ارتباط درست با اساتید و همکلاسی های ترک زبان خود، در واقع می توانید زبان ترکی را به عنوان رشته تحصیلی خود انتخاب کرده و به آموزش زبان ترکی استانبولی بپردازید. در مجموع تمام اساتید دانشگاه های این کشور به زبان ترکی تدریس می کنند. پس مسلما کسی که آموزش زبان ترکی از پایه را نگذرانده باشد در کشور ترکیه با مشکل مواجه خواهد شد.

 

زبان ترکی مانند زبان فارسی جنسیت ندارد و ضمیر سوم شخص مفرد در زبان ترکی نیز، مانند زبان فارسی برای مونث ومذکر یکسان است.
ساختار فعل در زبان ترکی 
به این شکل است که ریشه فعل + نشانه زمان ساز + پسوند فاعلی.
ساختار جمله در زبان ترکی
 مشابه فارسی فاعل، مفعول و فعل است. اما به دلیل داشتن حالت های دستوری مختلف جایگاه واژه ها در حدی قابل تغییر است.

زبان ترکی ۸ حرف صدادار و ۲۱ حرف بی صدا دارد.

– حرف c صدای “ج” میدهد.
– حرف j صدای “ژ ” میدهد.
– حرف g صدای “گ” می دهد.
– حرف y نیز صدای “ی” می دهد.

 

امروزه بالای ۷۱ میلیون نفر زبان ترکی را به عنوان زبان رسمی خود برگزیده اند و ۱۷ میلیون نفر نیز این زبان را به عنوان زبان دوم خود، انتخاب نموده اند. به همین دلیل است که یادگیری زبان ترکی، از اهمیت بسزایی برخوردار است. برای آموزش زبان ترکی از پایه بهتر است، از اخبارها یا آهنگ های ترکی و یا حتی با دیدن فیلم و سریال به زبان ترکی شروع کرده و از این روش های یادگیری بهره ببرید.

 

ضمیر فاعلی:
ضمیر فاعلی کلمه ای است که جانشین اسم فاعل می شود. این ضمایر در فارسی دارای معادل هستند.

ضمیر مفرد ترکی          ضمیر مفرد فارسی
ben                          من
sen                           تو
o                               او

ضمیر جمع ترکی          ضمیر جمع فارسی
biz                           ما
siz                           شما
onlar                       آنها

 

در زبان ترکی مانند زبان فارسی برای احترام گذاشتن ضمیر احترام در زبان ترکی، بکار برده می شود. که برای خطاب به یک نفر از ضمیر احترام siz در ترکی به معنی «شما».استفاده بسزایی می شود. این ضمیر در واقع علاوه بر احترام در حالت رسمی تر در مکالمه ترکی، بکار برده می شود.
ویژگی مهمی که در زبان ترکی وجود دارد، آن است که حالت ها را با پسوندها بیان می کنند و به همین خاطر زبان ترکی با زبان فارسی متفاوت است. مثلاً در زبان فارسی تمرکز بیشتری روی پسوندها است و بسیاری از حروف اضافه مانند: از، در، به، برای و… که در زبان فارسی قبل از اسامی می آیند، در زبان ترکی به صورت پسوند به انتهای واژه ها می چسبند. مثلاً ما در زبان فارسی می گوییم “در مدرسه” این کلمه در زبان ترکی به صورت “مدرسه در” به کار می رود. در نهایت در این زبان، حرف اضافه قبل از اسامی ترکی نمی‌آید، بلکه به شکل پسوند به انتهای واژه ها می چسبد.
در آکادمی زبان بهین دانش، دوره های آموزشی ویژه ای برای یادگیری زبان ترکی تهیه دیده شده است. دوره های راکت ترکی از ویژه ترین دوره های ترکی محسوب می شوند و شما می توانید در ۵۰ روز کاملا به زبان ترکی مسلط شوید. از جمله دوره های ویژه دیگر، می توان از دوره آنلاین آموزش زبان ترکی نام برد که با اهداف و ویژگی های خاص خود، از محبوب ترین دوره در میان زبان آموزان ما شناخته می شود.

 

اگر شما عزیزان تمایل به شرکت در دوره های آموزش زبان ترکی را دارید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت مشخصات خود، منتظر تماس همکاران ما بوده و در زمینه انتخاب زبان یا دوره متناسب، از مشاوره رایگان کارشناسان مشاور ما بهره ببرید. کارشناسان ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به شما عزیزان خواهند بود. در ضمن تمامی دوره های حضوری زبان ترکی و دوره های غیرحضوری زبان ترکی، دارای پشتیبانی آنلاین هستند و از لحظه ثبت نام تا پایان دوره، می توانید از پشتیبانی و حمایت اساتید خود استفاده نمایید.