در آموزش زبان روسی از صفر و همینطور یادگیری هر زبان دیگری همیشه چالش های زیادی وجود دارند و ما باید انسان هایی تلاشگر و عاشق آموختن باشیم تا به اهداف بزرگ خود دست یابیم. آکادمی زبان احمدرضا ابراهیمی با اساتید خبره و دلسوز تمام تلاش خود را می کند تا شما عزیزان را در دستیابی به اهدفتان یاری نماید و به شما مشاوره های لازمه را در طی این مسیر بدهد. از خصوصیات موسسه احمدرضا ابراهیمی این است که وقتی زبان آموزان برای یادگیری یک زبان جدید با ما همراه می شوند، پس از یادگیری زبان مورد نظرشان، علاقه مند به یادگیری زبان های سوم می شوند و از این نمونه بسیار دیده شده است.

 

اگر میخواهید زبان روسی را از صفر شروع کنید به چند نکته ی زیر حتما توجه داشته باشید:
_ از ترجمه کردن جدا خودداری کنید. این یک باور غلط است که مردم فکر می کنند اگر جمله را به زبان فارسی به ذهن خود بسپارند . و بعد به ترجمه کردن تک تک کلمات بپردازند. یادگیری با این روش آسان نیست و فقط باعث گمراهی زبان آموزان می شود.
_ شروع به حفظ کردن لیست های طولانی از کلمات و عبارات نکنید. مغز انسان برای حفظ کردن لیست ها ساخته نشده. درست است که گسترش دادن واژگان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، اما روش های متفاوت و مؤثر زیادی وجود دارد که یادگیری کلمات و عبارات جدید را بسیار برای شما آسان تر میکند. یکی از این روش ها زدن مثال های واقعی در مورد خودتان است.
_ از اشتباه کردن نترسید. بیشتر افراد روسی زبان وقتی سعی در صحبت کردن به زبان آن ها می کنید بسیار هیجان زده میشوند و یکی از بهترین روش های یادگیری زبان روسی حرف زدن با افراد نیتیو روسی است. پس نترسید و برای رسیدن به هدفتان گام های بلند بردارید.
_ یادگیری زبان روسی و تکرار و تمرینتان را با صدای بلند انجام دهید. زبان شما باید قادر به بیان کلمات روسی شود.
_ هرگز تسلیم نشوید. اگر انسان هایی هستند که زبان روسی را یادگرفته اند، پس شما هم میتوانید.

 

زمانی که شروع به یادگیری زبان روسی می کنید اولین قدم، یادگیری الفبای زبان روسی است.  در واقع نوشتار زبان روسی با الفبای سیریلیک انجام می شود، که بی شباهت با الفبای لاتین در زبان انگلیسی نیست. زبان های دیگری مانند اوکراینی، بلاروسی ، بلغاری، صربی و غیره نیز از الفبای سیریلیک استفاده می کنند. پس اگر این الفبا را یاد بگیرید، می توانید زبان های دیگر را به راحتی بیاموزید.

 

الفبای روسی چند حرف دارد؟

الفبای روسی از ۳۳ حرف تشکیل شده است که از این تعداد ۱۰ حرف صدادار ، ۲۱ تا صامت و ۲ حرف بدون صدا وجود دارد که نشانگر استرس و لهجه برای هر کلمه هستند. در بین این حروف سیریلیک ۷ حرف سیریلیک وجود دارد که شبیه به حروف لاتین ما هستند و حتی به همان صورت تلفظ می شوند: А، Е، З، К، М، О، Т. زبان روسی از زبان انگلیسی متفاوت است و برخی از صداها برای مبتدیان این زبان کاملا جدید خواهد بود. یکی از مهم ترین کارها این است که به آهنگ های پاپ روسی و پادکست های روسی گوش بدهید و همچنین فیلم هایی به زبان روسی ببینید تا با صداها و لهجه زبان روسی آشنا شوید.

درباره زبان روسی
زبان روسی در مقایسه با برخی زبان های دیگر بسیار ساخته یافته تر و منطقی تر است و علاوه بر این، از آنجا که زبان روسی به طور گسترده در جهان صحبت می شود، منابع یادگیری زبان روسی زیادی برای کمک به شما وجود دارد. روسی زبان مادری ۱۴۴ ملیون نفر از مردم جهان روسی است و ۱۱۰ میلیون نفر زبان روسی را به عنوان زبان دوم خود صحبت می کنند . مکالمه به زبان روسی رتبه ی ۵ ام را از نظر تعداد گویندگان بومی در جهان دارد و دارای رتبه ی ۸ ام از نظر تعداد کل گویندگان است. این زبان یکی از ۶ زبان رسمی سازمان ملل است و بعد از زبان انگلیسی دومین زبان رایج در اینترنت است. زبان روسی بسیار منحصر به فرد است و یادگیری زبان روسی یک پایه زبانی قوی برای نزدیک شدن به زبان های دیگر به شما می دهد. البته این بدان معنا نیست که با یادگیری زبان روسی، شما به زبان های اوکراینی و بلاروس نیز مسلط می شوید بلکه این بدان معنی است که این زبان ها برای شما کمتر بیگانه خواهند شد.

 

چرا زبان روسی یاد بگیریم؟
دلایل زیادی برای یادگیری زبان روسی وجود دارد. به طور مثال:
۱.
 علاقه به فرهنگ و تاریخ زبان روسی.
۲.
 داشتن قصد سفر یا زندگی در کشور های روسی زبان.
۳.
 علاقه به آثار هنری روسیه.
۴.
 علاقه به گسترش دانش خود درباره زبان های مختلف و چند زبانه شدن.
۵.
 اتفاق افتادن رویداد های مهم ورزشی در روسیه.

 

موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی علاوه بر دوره های همیاد روسی، یک دوره فشرده زبان روسی تحت عنوان راکت ROCKET یا دوره ی آموزش زبان روسی در ۵۰ روز را نیز برای شما علاقه مندان به این زبان طراحی نموده است. با این دوره شما می توانید در ۲ ماه به زبان روسی مسلط شوید. پس اگر برای رسیدن به اهدافتان عجله دارید ما دوره های ۵۰ روزه ی زبان روسی احمدرضا ابراهیمی را به شما پیشنهاد میکنیم.
در این دوره به صورت حرفه ای بر روی هر چهار مهارت زبانی شما کار می شود. دوره های راکت زبان روسی شامل ۵۰ جلسه خصوصی می باشد و انتخاب ساعت کلاس های دوره راکت به اختیار خود زبان اموزان است.
برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره های ROCKET و همچنین دوره های خصوصی آموزش زبان روسی تحت عنوان همیاد، با ثبت مشخصاتتان در بخش زیر، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان مشاوران ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی بهره مند شوید. کارشناسان ما همه روزه در خدمت شما عزیزان هستند تا علاوه بر مشاوره های لازمه در جهت انتخاب زبان و یا دوره متناسب با شرایط شما، اطلاعات لازم در جهت بهبود مهارت های یادگیری و… را نیز به شما بدهند.