آموزش زبان روسی به کودکان به چه شکل امکان پذیر است؟
همانطور که می دانید یادگیری زبان از دوران خردسالی نه تنها باعث می شود که آن زبان مثل زبان مادری برای شخص ملموس باشد، بلکه شخصی که یادگیری زبانی را از دوران خردسالی شروع کرده مشکلات و سختی های یک بزرگسال در فراگیری یک زبان را نخواهد داشت. منابع و سیاست های آموزشی به کار گرفته شده در آموزش یک زبان، در یادگیری آن زبان و هم چنین ایجاد علاقه و انگیزه بین زبان آموزان نقش اساسی دارند. آموزش به کودکان نیز از این قاعده مستثنا نیست.

 

اگر کودکان و دنیای کودکانه ی آنها رابشناسید و بتوانید با آنها به خوبی ارتباط مؤثر ایجاد کرده و وارد دنیایشان شوید خواهید فهمید که چطور چیزی را یاد می‌گیرند. مشاهده و دسته بندی کردن اطلاعات به آنها کمک می‌کند تا بتوانند در آینده ای نه چندان دور از آن اطلاعات به نفع خود و در موقعیت های مختلف استفاده کنند. از این رو برای آموزش به کودکان می توانیم این موقعیت ها را ایجاد کنیم و اطلاعات کافی را به آنها بدهیم. پخش شعرهای کودکانه روسی به همراه موزیک ویدئو، خواندن کتاب‌های قصه برای آنها و یا کارتون های روسی می تواند به آنها در یادگیری این زبان کمک زیادی بکند. اگر آنها را بیشتر در معرض این زبان نیز قرار دهید مسلما روند یادگیری سرعت بیشتری پیدا می کند. برای این کار می توانید با آنها به زبان روسی صحبت کنید و سعی کنید منظور خود را به همان زبان روسی به آنها منتقل کنید.
شاید برای شما این سوال که آموزش زبان روسی به کودکان را از کجا باید شروع کرد، پیش بیاید. برای پاسخ به این سؤال باید بدانید که کودکان بر خلاف بزرگسالان هنوز به قواعد و قوانین دستور زبان مسلط نیستند و به نوعی فقط از آن استفاده می کنند. پس چه بهتر است اگر این آموزش روند طبیعی داشته باشد و کودک بیشتر در معرض این زبان قرار گیرد.

 

برای آموزش زبان روسی به کودکان می توانید از موارد زیر شروع کنید:

 اعداد ١تا١۰را به آنها آموزش دهید. آنهارا با یکدیگر آنقدر بخوانید تا ادای تلفظشان برایشان راحت شود. این تمرین را تکرار کنید ولی انتظار تسلط به اعداد را در روز اول و دوم از آنها نداشته باشید. برای تمرین بهتر میتوانید از فیلم ها و شعر ها کمک بگیرید. سعی کنید تمرینات خودرا با روش های مختلف انجام دهید تا کودکان کسل نشوند.
رنگ ها را به آنها بیاموزید.
 آموزش رنگ ها می تواند با آموزش اعداد یا با هر آموزش دیگری اتفاق بیفتد. لازم نیست هر روز فقط به موضوع خاصی بپردازید. آموزش رنگ ها را با همدیگر تمرین کنید و برای این کار میتوانید از عکس ها استفاده کنید. این تمرین را تکرار کنید تا وقتی که هر رنگ را به آنها نشان می دهید بتوانند معادل روسی آن را بگویند.
الفبای زبان روسی را با یکدیگر تمرین کنید. یادگیری الفبای زبان روسی در مرحله ی اول می تواند خیلی ضروری نباشد تا زمانی که کودکان شروع به نوشتن می کنند. در این مرحله شروع به تمرین الفبای روسی با آنها بکنید. سعی کنید حروف و صداهایشان را با نقشی که در کلمات بازی می‌کنند به آنها یاد دهید تا با این کار دو هدف را زده باشید. شما هم به آنها الفبا را آموزش داده اید و هم یک نوشتار یک کلمه. آنها به بقیه ی حروف یک کلمه نیز توجه کرده و بصورت ناخودآگاه آن ها را به ذهن می سپارند. این باعث می شود یادگیری بقیه ی حروف الفبا و هم چنین توانایی خواندن متون برای آنها آسان تر شود.

 

سعی کنید برخی از عبارات ساده مانند سلام و احوالپرسی، تشکر کردن، بله و خیر گفتن، معذرت خواهی کردن، معرفی کردن خود ویا دیگران و خداحافظی کردن را نیز به آنها یاد بدهید تا بتوانند تا حدودی با یکدیگر و با شما ارتباط برقرار کنند. این کار می تواند علاقه ی آنها را بالاتر ببرد و اعتماد به نفس بیشتری به آنها بدهد.

 

آکادمی زبان بهین دانش با بکارگیری اساتید مجرب آموزشی در زمینه ی کودکان یادگیری تمامی زبانها از جمله زبان روسی را برای کودکان بسیار شیرین و فراموش نشدنی کرده است. آکادمی زبان بهین دانش علاوه بر دوره های ترمیک زبان روسی، دوره های آنلاین نیز برگزار می کند که یکی از آنها یک دوره فشرده زبان روسی به اسم ROCKET یا دوره ی آموزش زبان روسی در ۵۰ روز را نیز برای علاقه مندان به زبان روسی نیز تدارک دیده است. در این دوره به صورت حرفه ای بر روی هر چهار مهارت زبانی کودکان کار می شود. انتخاب ساعت کلاس های دوره راکت به اختیار خود زبان اموزان است.
برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره های ROCKET و همچنین برای انتخاب زبان دوم و دوره مناسب با شرایط کودک خود، با ثبت مشخصات خود در بخش زیر، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان مشاوران آکادمی زبان بهین دانش بهره مند شوید. کارشناسان ما همه روزه، به جز روزهای تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود. همچنین با اولین ثبت نام و تا انتهای این مسیر، شما می توانید از پشتیبانی و حمایت کارشناسان ما بهره برده و همگام با هر مسیر خود، آنها را در کنار خود داشته باشید.