جملات پر کاربرد زبان روسی در سفر ، زمانی اهمیت می یابند که شما قصد سفر به یک کشور روسی زبان را دارید و با زبان روسی چندان آشنا  نیستید.  زبان روسی پرگویش ترین زبان اروپا و یکی از زبان های پر گوینده جهان است. زبان روسی جزء زبان های اسلاوی به شمار می آید که با خط سیریلیک نوشته و خوانده می شود. بسیاری از زبان شناسان معتقد هستند که زبان روسی پس از زبان چینی یکی از سخت ترین زبان های دنیا است. اما آموزش زبان روسی فواید و راه های گوناگونی دارد که در این مقاله به آنها میپردازیم. زبان روسی تفاوت زیادی با زبان انگلیسی در الفبا و طریقه بیان کلمات دارد ولی در کلمات بسیاری از زبان انگلیسی به زبان روسی وارد شده است. در کشور روسیه زبان انگلیسی چندان رایج نیست، در واقع بهتر است بگوییم زبان انگلیسی در روسیه هیچ کاربردی ندارد. کشور روسیه یکی از کشور های نزدیک به ایران است و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد پس اگر قصد سفر یا تجارت به این کشور را دارید باید با زبان روسی آشنایی داشته باشید تا بتوانید از سفر خود لذت ببرید و به خوبی با مردم این کشور ارتباط برقرار کنید. سفر به کشور روسیه و شهر های زیبایش همچون مسکو، سنت پترز بورگ، کازان و بسیاری از شهر های زیبای این کشور انتخاب بسیار خوبی است برای افرادی که قصد کرده اند سفری متفاوت داشته باشند. این شهر ها در کنار آثار تاریخی معماری جذاب، به لحاظ طبیعی نیز میتوانند برای یک مقصد گردشگری انتخاب مناسبی باشند. اما برای سفر به روسیه باید اطلاعات بسیار زیادی در مورد این کشور و زبان این کشور داشته باشید. به طور مثال یکی از نکاتی به شما در سفر به روسیه کمک می کند دانستن جملات کاربردی روسی در سفر یا اصطلاحات پر کاربرد روسی است. در ادامه با هم جملات کاربردی روسی را می شناسیم و آنها را یا میگیریم.

 

مقدمه ای در خصوص شناخت جملات کاربردی روسی در سفر:

 شماید شما هم بر این باور باشید که از نظر ما فارسی زبانان نوشتن و صحبت کردن به زبان روسی یکی از سخت ترین کار ها است. تلفظ های مبهم و طرز چرخش زبان و ادای کلمات روسی از نظر کسی که آشنایی کمی با این زبان دارد بسیار سخت است. اما اگر نترسید و شروع به یادگیری کنید و برای رسیدن به هدف خود قدم بر دارید، خواهید دید که تلفظ و صحبت کردن به زبان روسی روز به روز برای شما راحت تر و آسان تر می شود. برای یادگیری زبان روسی فقط کافی است کمی تلاش و صبر خود را زیاد تر کنید.

 

کلمات مورد نیاز برای جملات پر کاربرد

 

      خوبم، ممنون.                    Spaseba prekrasna
بله                                                               da
نه                                                                ne
کجا؟                                                          gde
سلام                                            zdrastvooyti
ببخشید                                           otgovorka
لطفا                                            pozhaluysta
خداحافظ                                              izvinite

صبح بخیر                                                  Dobra yr ootro
عصر بخیر                                          Dobriy vyech er
شب بخیر                                      Spoko ynoy nochi
حال شما چطور است؟                     ?Kak pazhivayesh
من ایرانی هستم                                          Ya iranets
رستوران کجاست ؟           ?Gde nakhoditsya restoran
هتل کجاست ؟                        ?Gde nakhoditsya otel
باید به فرودگاه بروم  YA khochu poyekhat’ v aeroport

 

بیشترین گویش زبان روسی را باید در آسیای شمال غربی و اروپای شرقی پیدا کرد.در کشورهایی همچون روسیه، قرقیزستان، بلاروس، تاجیکستان، قزاقستان، لهستان، مولداوی، برخی مناطق نروژ، لتونی، لیتوانی، اوکراین، رومانی و برخی از دیگر کشورها یا این زبان، زبان رسمی است و یا در برخی از مناطق آن به روسی حرف می زنند.با این که در نگاه اول برای شما غیر قابل قبول است اما باید حداقل به بهانه ی یادگیری و آشنایی با جملات کاربردی روسی در سفر این را بدانید که به طور متوسط از هر ۱۰ جمله ی روسی یکی از آن ها با کلمه انگلیسی شباهت بسیار زیاد و فاحشی دارد. بر اساس نتیجه ی آمار در حال حاضر در حدود ۲۵۰ میلیون نفر در جهان به عنوان زبان دوم تا به حدی به زبان روسی تسلط دارند. روس ها رسم دارند که در اسم های سه بخشیشان بخش آخر را به جنسیت فرد اختصاص دهند! برای خانم ها از اُونا (ovna) و برای آقایان از اُویچ (ovich) استفاده می کنند. هر کسی که فضانورد است و یا می خواهد فضانورد شود و یا به هر طریقی کارش با هوا و فضا در ارتباط است باید زبان روسی را کامل بلد باشد زیرا به خاطر نفوذ و پیشتازی روس ها در علوم هوا و فضا حتی بسیاری از دستورالعمل ها مخصوصا در مواقع اضطراری هم به زبان روسی نوشته شده است. در زبان روسی برخی از رنگ ها حتی از حیث کم رنگ و پر رنگ بودنشان دارای دو واژه ی مجزا و جداگانه هستند که تا حدودی در جملات کاربردی روسی در سفر با آن ها در ارتباط هستید. این زبان از لحاظ گستردگی پنجمین زبان زنده و پر کاربرد دنیاست. آموزش آنلاین زبان روسی در ۵۰ روز یا به عبارتی راکت زبان روسی دوره ی منحصر به فرد  موسسه بهین دانش است. اگر علاقه به یادگیری این زبان پرکاربرد دارید در پایین صفحه ثبت نام کنید و منتظر تماس مشاورین بهین دانش باشید.