آموزش زبان اسپانیایی، در منزل روشی است که همه علاقه مندان به یادگیری این زبان، حداقل یکبار آن را امتحان کرده اند. قطعا اقدام به یادگیری زبان دیگر از جمله تصمیم های مهم یک فرد تلقی می شود، حال اینکه انگیزه ی شما در بحث فراگیری زبان اسپانیایی چه باشد، به خودی خود باعث می شود تا با تمام مزایایی که یادگیری این زبان به همراه دارد، شما مصمم تر از قبل در این راه قدم بردارید.
با وجود انتخاب شما مبنی بر یادگیری زبان اسپانیایی ممکن است که شما سعی بر این داشته باشید که، یادگیری زبان را، به صورت خودآموز و تک نفری پیش ببرید.از طرفی اینکه شما راه را گم کرده و ندانید از کجا و چگونه باید شروع کنید،باعث شده تا ما اطاعاتی را گردآوری و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس نگران نباشید و سردرگمی حاصل ازعدم شناخت را با مطالعه ی راهکارهای آموزشی، کمتر کنید.

 

از کجا شروع کنیم و چگونه یاد بگیریم؟

 

در وهله ی اول برای آموزش زبان اسپانیایی از ساده ترین بخش های این زبان شروع کنید. به یاد داشته باشید، قرار نیست شما یکباره به سراغ بخش های تخصصی و طیف گسترده ی اطلاعات از این زبان بروید. سعی کنید الفبای این زبان را به طور کامل با تلفظ صحیح و سبک نوشتاری درست یاد بگیرید. برای این کار زمان و حوصله ی زیادی را صرف کنید،چرا که اگر عجله ی شما برای تسلط به زبان اسپانیایی شوید،باعث شود شما مسیر خود را قدم به قدم با صبر و حوصله پیش نگیرید و پایه ی زبانی خود را تقویت نکنید،در کوتاه مدت با انبوهی از اطلاعاتی که در اختیار دارید اما در واقع عمیقا یاد نگرفته اید،احساس گیجی کرده و نا امید از ادامه ی مسیر می شوید.

تکرار و تمرین زیاد و مداوم داشته باشید، هر مطلب یا واژه ای که امروز می خوانید حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از آن باید دوباره تکرار کنید. آنقدر تکرار کنید تا مغز شما به سوژه ی مورد نظر عادت کند. یکی از روش های پیشنهادی این است که زبان مورد استفاده در گوشی های موبایل یا در کامپیوتر شخصی خود را به زبان اسپانیایی تغییر دهید تا با هر بار کار کردن با وسایلتان به طور ناخودآگاه کلمات در ذهن شما جای بگیرد و با هر بار تکرار آنها در ذهنتان تداعی شوند و بدانید که در نهایت برگ برنده ی شما تمرین و تکرار می باشد.

 

تشخیص دهید ذهنتان برای کدام یک از عرصه های یادگیری زبان اسپانیایی توانا تر است، طبق نظریه ای از تحقیقات صورت گرفته، افراد مختلف به سه روش متفاوت زبان جدید می آموزند، به این پی ببرید که از جمله افراد بصری هستید یا شنیداری و یا فردی که با نوشتن سریع تر یاد می گیرید.اگر با خواندن بازدهی یادگیری شما بیشتر است، بیشتر به دنبال خواندن مطالب ساده باشید و کم کم با یادگیری دایره لغات بیشتر، سعی در خواندن مطالب سخت تر کنید. اگر بیشتر از شنیدن لذت میبرید با شنیدن پادکست های گوناگون گوش خود را به شنیدن گفتگوهای اسپانیایی عادت دهید و در نهایت اگر یادگیری با نوشتن برایتان موثر تر است، سعی کنید که فعالیت های روزانه ی خود را به صورت یاداشت هایی، مکتوب کنید.اما به طور معمول باید این مطلب برایتان آشکار باشد که شما الزاما باید همه ی مهارت های چهارگانه ی خود اعم از مهارت شنیداری ، خواندن، نوشتن و از همه مهم تر “تکلم” به زبان اسپانیایی را تقویت کنید، اما این که از چه راهی اول وارد شوید و بیشتر از سایر روش ها به کار بگیرید تا از فراگیری مطالب بیشتر لذت ببرید،اهمیت بسزایی در یادگیری سریع شما دارد.

سعی کنید خود را در موقعیتی قرار دهید که امکان صحبت کردن به زبان اسپانیایی وجود داشته باشد.به معاشرت با همکلاسی هایتان بپردازید. شاید تا به حال افراد زیادی را دیده باشید که به دلایل مختلف به کشورهایی مهاجرت کرده اند که هیچ گونه پیش زمینه ای از زبان آن کشور نداشته اند اما در کوتاه مدت بخش عظیمی از زبان مورد نظر را آموخته و به کار می گیرند،یکی از دلایل مهم این موضوع تکرار مدام کلمات و عبارات مختلف توسط اطرافیان است، اگر دوستانی را داشته باشید که به زبان اسپانیایی آشنا هستند تا شما مجبور شوید برای برقراری ارتباط با آنها از این زبان درمحاوراتتان استفاده کنید. اگر قصد دارید اسپانیایی را خوب بیاموزید بهتر است یکی از نزدیکانتان را نیز با خود همراه کنید .
هرگز کلمات را حفظ نکنید،حفظ کلمات باعث می شوند تا شما در کوتاه مدت واژه ها را از خاطر ببرید.سعی کنید در مواجه با کلمه ی جدید معنای آن را در یک دیکشنری زبان اسپانیایی جستجو کنید،یادگیری کلمات به این روش درصد ثبت آن ها را در ذهن شما بیشتر می کند.

 

استفاده از نرم افزار های خودآموز زبان اسپانیایی نیز یکی از دیگر راه هاییست که شما می توانید به عنوان یک منبع در مبحث آموزش زبان در منزل در نظر بگیرید و در طول مسیر با کمک آن پیشروی کنید.
در آخر این مورد مهم را فراموش نکنید که یک سایت آموزش آنلاین زبان اسپانیایی پیدا کنید،زیرا شما با یک راهبر و یک استاد زبان اسپانیایی هرگز از هدف و علاقه ی خود دور نخواهید شد و مسیر آموزش خود را بهتر جهت می دهید.

 

با به کار گیری تکنیک های یاد شده میتواند تا حد زیادی شما را به موفقیت در یادگیری زبان اسپانیایی نزدیک می کند. اما در نهایت آنچه در کلاس های آنلاین  موسسه بهین دانش می آموزید با یادگیری در منزل قابل قیاس نیست . چرا که در موسسه ما با استفاده از آموزش زبان اسپانیایی در ۵۰ روز و با شیوه آموزشی رامیت و راهبری اساتید خبره یادگیری به صورت علمی انجام می پذیرد .
شما با پر کردن فرم ثبت نام زیر میتوانید همین حالا به خانواده بزرگ بهین دانش بپیوندید و یادگیری اسپانیایی را شروع کنید .