زبان اسپانیایی در کجای دنیا به کار می رود؟ باید بگوییم این زبان از لحاظ گستردگی در نقشه ی جغرافیایی بسیار وسیع تر از آن چیزی است که تصور می کنیم. از آنجایی که اسپانیا جزء کشور های استعمارگر بوده، این زبان را در کشورهای مستعمره ی خود و تعداد بیشماری از کشورها رواج داده است به همین علت،هم اکنون زبان اسپانیایی هشت درصد از زبان مردم در سراسر جهان را تشکیل می دهد.پس از انگلیسی از جمله پرکاربردترین زبان ها، اسپانیایی به حساب می آید و زبان مکتوب و اسناد رسمی در بیست کشور می باشد.
سومین زبان تدریس شده در جهان پس از انگلیسی و فرانسه زبان اسپانیایی است، مضاف بر اینکه زبان مادری بیش از پانصد میلیون از افراد مختلف با شیوه ی گوناگونی در لحجه نیز به شمار میرود.
ایالات متحده درهمه گیر کردن این زبان بعنوان زبان اول به طور تقریبی در برگیرنده ی سینزده درصد از جمعیت کل کشور خود می باشد، از این رو پس از کشور مکزیک دومین کشور متکلم به این زبان شناخته می شود که اصلا هم بعید نیست به زودی رده ی اول جدول آماری را به خود اختصاص دهد.
در حال حاضر در کشوری مثل آمریکا اکثر افراد نمی توانند به زبان اسپانیایی صحبت کنند ولی همگی به دنبال یادگیری آن هستند،همانطور که اهمیت این زبان در ایالات متحده یک امر تدریسی به شمار می رود و بسیاری افراد در رشته ی زبان و مترجمی مشغول به تحصیل می باشند.

 

زبان اسپانیایی همانند زبان هایی اعم از ایتالیایی، رومانیایی و پرتقالی دارای ریشه ی رومی است که برگرفته از لاتین عام می باشد و نشات گرفته از شبه جزیره ی ایبری در جنوب غربی اروپاست. کشورهای اسپانیایی زبان بسیاری در دنیا شناخته شده اند که از جمله این کشورها می توان به پورتوریکو، آرژانتین، بولیوی، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا، جمهوری دومینیکن، اکوادور، السالوادور، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، پرو، اسپانیا، گینه استوایی، اروگوئه، ونزوئلا، در ایالات متحده، بلیز، آندورا و جبل الطارق اشاره کرد. همچنین ناگفته نماند که زبان اسپانیایی یکی از شش زبان رسمی انتخاب شده توسط سازمان ملل می باشد.
امروزه اکثر افرادی که گویش اسپانیولی دارند، ساکنان آمریکا و اروپا بوده اما تعداد محدودی از افراد در دیگر کشورهای اروپایی نظیر آلمان و فرانسه، بیریتانیا و ایتالیا به زبان اسپانیایی حرف می زنند. به طور کلی کشورهای اسپانیایی زبان در جای جای کره ی خاکی به صورت پراکنده شناخته شده می باشند. جالب است بدانید فیلیپین از جمله کشورهاییست که اسپانیایی، زبان رسمی آن به حساب می آید، زیرا فیلا تحت کنترل حکومت اسپانیا بوده است. در آفریقا نیز اسپانیایی یکی از سه زبان گینه استوایی محسوب می شود و تقریبا نیمی از جمعیت این کشور متکلم زبان اسپانیایی هستند. گویش این زبان در کشور های مختلف به دو شکل اسپانیول و کاستلانو شناخته شده و یک زبان آواییست که تلفظ حروف با ادای یک صوت مشخص می باشند. از جمله پایتخت های کشورهایی که به زبان اسپانیایی آشنایی دارند، مکزیکوسیتی در میکزیک، هاوانا در کوبا، بوینوس در آرژانتین، کیتور در اکوادور و کاراکاس در ونزوئلا و… را می توان نام برد.

 

تا به اینجای کار با اطلاعاتی در حوزه ی بکارگیری زبان اسپانیایی در کشورهای مختلف آشنا شدید اما این که بسته به خواست شما هدفتان اطلاعات دقیق برای انوع سفر، مهاجرت و یا افزودن بر دانش زبانی خود، بنا به انتخاب آموزش زبان اسپانیایی و یادگیری آن باشد، باید دانست که از مزایای یادگیری زبان اسپانیایی در دیگر مقالات، ارائه شده و در این مقاله تنها با آشنایی شما عزیزان با اهمیت این زبان و گستردگی آن بر کشور های بسیار ، بسنده می کنیم.
امروزه بسیاری افراد قصد سفرهای کاری، تجاری، بیزینسی و یا مهاجرت به کشورهای اسپانیایی زبان را دارند.ممکن است شما به تازگی یکی از کسانی باشید که بخواهید به زبان اسپانیایی هر یک از کشورهایی که در این مقاله نام برده شده تسط کافی را پیدا کنید اما این که چگونه می توانید در کوتاه مدت با آموزش زبان اسپانیایی در ۵۰ روز، به امر فراگیری آموزش و یادگیری صد در صد آن مطمین شوید موضوع مهمی است که آکادمی زبان بهین دانش با برگزاری کلاس های آموزش آنلاین زبان اسپانیایی مخاطب را با متد جدید آموزشی آشنا کرده و باور پذیری این امر مهم را امکان پذیر می کند. جهت شرکت در کلاس های این آکادمی اطلاعات خود را در کادر زیر وارد کرده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.