جذابیت های سفر به اسپانیا در وهله اول برای کسانی که دانش آموخته این زبان هستند، بهره گیری از مهارت زبانی و بعد از آن دیدن نقاط بکر طبیعی ، آثار تاریخی یا سایر جاذبه ها است . به طور کلی فرهیختگان یک زبان خارجی ، سفر به کشور مبدا آن زبان را به دید یک امتیاز و موقعیت مثبت می نگرند . وجود تعداد بیشماری از افراد با لهجه نیتیو ، توانا بودن در برقرای ارتباط و انجام امور، مطالعه توضیحات یک مکان دیدنی یا شنیدن آن از راهنمای تور و مهم تر از آن وجود نقاط دیدنی بیشمار در این کشور میتواند هر دانش آموخته زبان اسپانیایی را بر آن دارد تا یکبار هم که شده به اسپانیا سفر کند. جاذبه های فرهنگی و تفریحی، فستیوال ها و امکانات زندگی مناسب بسیار زیادی هر ساله هزاران توریست و مهاجر را به این کشور می کشاند.ما با آموزش زبان اسپانیایی فرصت سفر و استفاده از مناطق گردشگری به این کشور را به شما میدهیم. در ادامه می خواهیم با همراهی شما چرخی در سرزمین ماتادور ها زده و با جذابیت های این سفر هیجان انگیز آشنا شویم .

 

مادرید

مادرید به عنوان پایتخت رسمی ، و بخش خود مختار اسپانیا خود دارای پتانسیل بالایی برای آن است که یک مقصد توریستی واقع شود . مادرید از دیر باز پایتخت اسپانیا بوده و به همین خاطر، آثار تاریخی فراوانی از جمله کاخ سلطنتی مادرید ،باغ ایتوکولیا، ارگ مادرید،کلیسای میکارمن لارام و… در این شهر واقع شده است .

 

کاخ سلطنتی مادرید

این کاخ تجملاتی و زیبا، محل زندگی پادشاهان پیشین اسپانیاست; و در حال حاضر بیشتر به عنوان موزه فرهنگ اسپانیا مواردی مانند ظروف سلطنتی ، ساز ها و… برای بازدید کنندگان به نمایش می گذارد .
به لحاظ هنر و معماری این کاخ از ارزش والایی برخوردار است ; چرا که در طراحی داخلی آن از متریال های ارزشمندی مانند آلیاژ تیتانیوم ، گلولوم ، و سنگ های گران قیمت و نقاشی های دیواری باشکوه هنرمندان دوره های مختلف مانند جامبا و فلاندس به کار گرفته شده است . کاخ مادرید در طی تاریخ بار ها به دست اشغالگران یا عوامل طبیعی تخریب شده و آخرین بار  فرانچسکو ساباتینی معمار مشهور اسپانیایی آن را بازسازی کرده است.

 

میدان پلازا مایور

پلازا مایور میدان اصلی و بزرگترین میدان شهر مادرید است. مایور میدان منحصر به فردیست. چرا که بر خلاف آنچه از یک میدان متصور میشویم به شکل نیم دایره ساخته شده است . محیط میدان پوشیده از ساختمان های آجری به رنگ های قرمز اُخرایی و رسی است. عظمت این بنا ها هر بیننده ای را به وجد می آورد . گویی میتوان شکوه و عظمت تاریخ اسپانیا را در طاق پیروزی های واقع در این میدان دید.(در تاریخ اسپانیا به یاد بود هر پیروزی بنایی به شکل دو ستون و یک آرک در بالای آن در ساخته می شد، که به آن طاق پیروزی یا طاق نصرت گفته می شود. ) تناسب برج های مرتفع و ایوان هایی با ستون عظیم آنچنان تاثیری در ذهن بینندگان می گذارد که پلازا را به یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری اسپانیا تبدیل کرده است.

 

بارسلون، ساحل آفتاب

برخلاف مادرید، بارسلون شهری به روز و مدرن است و جاذبه های توریستی آن نیز جزء بنا های نوین محسوب می شود . شاید اولین چیزی که با شنیدن نام این شهر به خاطر می آورید تیم فوتبال بارسا باشد. که این نام برگرفته از نام همین شهر است .
محیط و شرایط جوی این شهر شباهت زیادی به کشور های حاشیه خلیج فارس دارد.وجود سواحل زیبای دریای مدیترانه، که هر سال منبع جذب گردشگران زیادی از سایر نقاط جهان است، به بارسلون القابی چون ساحل آفتاب و  یا فرزند مدیترانه، را بخشیده .

 

کلیسای ساگردافمیلیا

 ساگردافمیلیا، یک کلیسای فوق لاکچری و تجملاتی واقع در بارسلون اسپانیاست که در سبک Modernisme طراحی َشده و این کلیسا دارای سه بخش، منار ها، شبستان و بخش اجرای مراسم آیینی است . نکته قابل توجهی که در باره این کلیسا وجود دارد این است که بیش از ۳۰ سال است که ساخت آن به طول انجامیده و در قسمت هایی هنوز هم ادامه دارد . منار های ساگردافمیلیا بیش از ۴۵ متر ارتفاع دارد که هر بیننده ای را مبهوت کرده و به شگفتی وا می دارد.

 

موزه ها

در دوره های آموزش

درآموزش آنلاین زبان اسپانیایی تاریخ غنی و پر ماجرای اسپانیا، که باعث می شود آثار تاریخی از ادوار مختلف برای نمایش در موزه به یادگار مانده باشد، ذکر میشود. از جمله معروف ترین این موزه ها میتوان به موزه گوگنهایم در بیلبائو و موزه پرادو در شهر مادرید اشاره کرد.
ساختمان گوگنهایم، خود یک شاهکار معماری محسوب می شود. که مجاورت آن با رودخانه نروین بر زیبایی آن می افزاید. در این موزه بیشتر آثار فاخر هنری به نماش گذاشته می شود.
اما ظاهر موزه پرادو اوضاع کمی متفاوت است، سبک معماری یونانی و اسنتفاده از ستون های یونیک در ورودی کاخ جلوه ویژه ای به این مکان بخشیده و آن را به یکی از ارزشمند ترین گالری های هنری جهان تبدیل کرده است. در قسمتی از هرکدام از این موزه ها اشیاء تاریخی نظیر ظروف چینی، آثار هنری صده های گذشته و … به نمایش گذاشته می شود .

اما چنانچه علاقمند به یادگیری زبان اسپانیایی دارید با آموزش آنلاین زبان اسپانیایی در ۵۰ روز می توانید علاقه ی خود را دنبال کنید.