IELTS7 Banner 01 8

لغات پرکاربرد در سخنرانی انگلیسی را می توان در فیلدهای کاربردی آموزش زبان انگلیسی جای داد. چرا که این لغات در دو بخش کاملا کارآمد واقع خواهند شد. در ابتدا اگر شما به زبان انگلیسی علاقه مند هستید و در کنار آن به سخنرانی های انگیزشی افراد سرشناسی مانند، لس براون، آنتونی رابینز و یا برایان تریسی و یا در زمینه تجارت و اقتصاد علاقه مند به شنیدن سخنان بزرگان این حوزه هستید، می توانید با یادگیری لغات و اصطلاحات مرتبط با سخنرانی به این سرگرمی و هدف خود بپردازید. بسیاری اما خود علاقه مند هستند که در زمینه شغلی و سفرهای کاری بتوانند از عهده یک سخنرانی جامع و شسته رفته برآیند که در این صورت نیز این مقاله می تواند برای این عزیزان مثمر ثمر واقع شود.
شما جز کدام دسته هستید، علاقه به شنیده شدن دارید یا علاقه به شنیدن؟ جز هر کدام از این دو دسته هستید، این مقاله برای شما کارساز خواهد شد.

 

لغات و اصطلاحات انگلیسی مرتبط با سخنرانی

 

…As you all know => همانطور که همه شما می دانید…
?Does everyone have a copy of the agenda => همه نسخه ای از دستور کار را دارند؟
…The main reason for this meeting  => هدف اصلی این جلسه…
…The main topic of this meeting => موضوع اصلیا ین جلسه.. است.
…I really think => واقعا فکر می کنم که…
…I strongly believe => قویا معتقدم…
…I really believe =>  واقعا عقیده ام بر آن است…
…I firmly believe => شدیدا معتقدم که…
…I’m absolutely positive that => کاملا معتقد بر این هستم که…
.I totally agree => کاملا موافقم.
.I feel exactly the same way => دقیقا به همین شکل فکر می کنم.
…I would probably say that => احتمال می دهم که…
…In my limited experience => بر اساس تجربه کمی که که دارم…
…This is only my opinion, but => این فقط نظر من است اما…
.I guess you’re right => حدس می زنم حق با شماست.

.I’m sorry but، I really don’t agree => متاسفم اما، واقعا موافق نیستم.
.I’m afraid I have to disagree => متاسفم من نظر مخالف شما دارم…
…I mostly agree, but => تقریبا موافقم، اما…
…That’s a good point, but => این یک دیدگاه خوب است اما…
.I’m not sure that I agree => مطمئن نیستم موافق باشم یا مخالف.
…I would suggest => پیشنهاد می کنم…
…I would recommend => توصیه می کنم…
…I would advise => از نظر من…
…Sorry to interrupt, but => ببخشید حرفتون رو قطع می کنم، اما…
?Can I come here for a moment => می تونم چند دقیقه ای راجع به این موضوع صحبت کنم؟
?Can I just say => می تونم موضوعی رو بگم؟
.Of course, Sure => البته، بفرمایید.
?Where were we => کجا (صحبتمان) بودیم؟ (اشاره به اینکه کجای موضوع بودیم؟)
?What you’re saying is => منظورتون چیست؟

 

موضوعات سخنرانی بسیار متنوع هستند. یک سخنرانی سیاسی با یک سخنرانی معمولی ای که در جشن فارغ التحصیلی انجام می شود، به مراتب متفاوت است. در واقع برای صحبت کردن در مورد موارد تخصصی شما نیاز به آشنایی به لغات و اصطلاحات تخصصی دارید و نمی توانید از این موضوع چشم پوشی کنید. ما در ادامه مقالات تخصصی ای برای عزیزانی که به این موضوعات علاقه مند هستند، تهیه خواهیم نمود و در این مقاله به موضوعات کلی سخنرانی و یا جلسات مهم اشاره داشتیم.
برای تقویت مهارت مکالمه و نوشتاری انگلیسی، بهتر است که به علایق خود توجه نموده و در این مسیر به انواع سخنرانی های تصویری و یا صوتی در تمامی مباحث گوش فرا دهید. این سخنرانی ها علاوه بر تقویت مهارت های اصلی انگلیسی، مهارت های دیگری از جمله اعتمادبنفس در سخنرانی و یا یادگیری تخصصی در زمینه های شغلی را، به شما خواهند داد.

 

سعی کنید از این عبارات در جملات مختلف استفاده نموده و با تکمیل کردن آنها، به یک تمرین عالی در یادگیری انگلیسی بپردازید. در واقع این  کار به شما بعد از مدتی شهامت صحبت کردن در مباحث تخصصی را نیز خواهد داد و در شما مهارت های بیشمار دیگری را نیز تقویت خواهد نمود.
این تمرین را می توانید با ایجاد جلساتی با همین موضوع در کلاس درس یا همراه با همکلاسی های خود انجام دهید و از این موضوع استفاده های مختلفی ببرید. در ادامه باید به این موضوع نیز اشاره ای داشته باشیم که اگر علاقه مند به یادگیری این زبان هستید و در نهایت از سیستم آموزشی درستی برخوردار نیستید، می توانید در دوره های آموزش آنلاین انگلیسی شرکت نموده و با یادگیری زبان از راه دور، پس از مدتی به مقصد دلخواهتان برسید.
این دوره ها به شکل فشرده و ترمیک برگزار می شوند و در نتیجه به تمامی مهارتهای مهم در یادگیری انگلیسی خواهند پرداخت. و تنها تفاوت آنها در شکل فشرده و ترمیک است. آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز با روش سیستم آموزشی رامیت، برای افرادی که قصد یادگیری سریع انگلیسی را دارند و به کلاس های مکالمه محور و زبان آموز محور علاقه مند هستند، می تواند گزینه خوبی باشد.
در نهایت امیدواریم که با خواندن این مقاله به بخش های مورد نیاز خود در جلسات و سخنرانی ها دست یافته و بخش مهمی را در فراگیری انگلیسی شما، ایفا نموده باشیم.